Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biztosan a pokolba kerülök,...

Kurafi kérdése:

Biztosan a pokolba kerülök, ha olyan nőt veszek feleségül, aki már lefeküdt előttem mással?

Figyelt kérdés
Most éppen tervezzük a barátnőmmel, hogy összeházasodunk, csak az a probléma, hogy nekem a szüleim azt tanították: csak szűz nőt szabad feleségül vennem. Én viszont éppen a "bukott" nőket kedvelem, az olyanokat, akik be merik ismerni előttem a korábbi kapcsolataikat, a barátnőmet is így választottam, és nagyon jól kijövünk egymással. Viszont én azt tanultam, hogy csak a férfi tudja jóvátenni a korábbi botlásait ilyen téren, a nő, ha nem a férjével feküdt le először, akkor semmiképpen sem alkalmas házasságra. Az ilyen házasság eleve érvénytelen. Ti mit gondoltok erről?
2018. febr. 5. 15:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kurafi! van még? Ha nincs, akkor búcsúzunk, sok boldogságot a házasságodhoz.
2018. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Ez így nem jellemző. Te a törvény teljesítse által szeretnél üdvözülni? Mert az úgy nem fog menni. A hívő újjászületik Jézusban és a szeretetben válik krisztusi felnőtté.

ÉS akkor egyre jobban nem fogod kedvelni a bukott nőket, sem semmilyen bűnnel kapcsolatos dolgot.

Ha nem születsz újjá és nem tartasz ki a megszentelődésben, akkor kárhozol el.

Vedd el, éljetek boldogan Jézusban és ne vétkezzetek többet

2018. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Te teljesen hülye vagy? Vagy ez csak egy troll kérdés?


"Viszont én azt tanultam, hogy csak a férfi tudja jóvátenni a korábbi botlásait ilyen téren, a nő, ha nem a férjével feküdt le először, akkor semmiképpen sem alkalmas házasságra. "

Hogy ez mekkora undorító hímsoviniszta duma... 😲


Na mármost. Ha mindketten megbánjátok az előző életviteleteket, es megtértek Jézushoz, egyikőtök sem fog a pokolra kerülni. A saját botlásaidat meg nem azzal fogod helyre hozni, hogy szűz nőt veszel-e el. Nem akartalak kioktatni, ne haragudj, de most lesokkolódtam.

Szerintem van még mit tanulnod a szerelemről, mert ilyen hozzáállással nem a legjobb megházasodni. Ajánlom Gary Chapman könyveit, nagyon jók, a szeretetről szólnak.

2018. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

A mai világban, ha ezt be akarod tartani amit szüleid állítanak, akkor csak az a magashegyi kecske marad, akit nem ért utol a pásztora.

Ezt magyarázzad meg szüleidnek.

2018. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es szerintem az Újszövetséget olvasgasd, mert elég furi az elképzelésed Istenről.


#3 voltam

2018. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon fura gondolatok ezek, ilyet biztos, hogy nem találsz a Bibliában!

Ezt a szüleid csak kitalálták, vagy hallották valakitől.

2018. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a kérdés alatti leírás kinek a fejéből pattant ki, de hogy nem keresztény vagy legalább is nem ismeri a kereszténységet, az is biztos...
2018. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az általad leírt elképzelésnek nincs köze a kereszténységhez,és a Biblia tanításához.


Annak viszont van esélye,hogy barátnődnek nem te leszel élete legkiválóbb szexpartnere,és szex közben nem rád fog gondolni,hanem a valamikori legjobbra.

2018. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Melyik egyházhoz tartozol?

Ha elvált, akkor esélyes a kárhozat, de még akkor sem biztos.

Katolikus egyházban a korábbi botlásokat megbocsátják nőnek is. Ha nem elvált, és nem férjezett, akkor elveheted.

2018. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 KZitus ***** válasza:
100%

"Viszont én azt tanultam, hogy csak a férfi tudja jóvátenni a korábbi botlásait ilyen téren...." -ezt melyik kivételes iskolában tanítják?

tanultam.....

2018. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!