Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény (házas) párok:...

Keresztény (házas) párok: hogyan ismerkedtetek meg? Gyakoroltátok az önmegtartóztatást az esküvőig? Ha nem, miért, és hogy volt? Ha igen, akkor mit csináltatok előtte pl. csók, vagy más?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Terhes volt az eskuvon, de azt mondtuk szuzen fogantatas volt. Bevettek, mint mindig.
2018. febr. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Esküvőig nem nagyon lehet találkozni sem, mert az bűnös gondolatok melegágya lehet.
2018. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Válasza alapján az #1 maximum névlegesen keresztény (érte víz templomban), de semmi komoly. :(
2018. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy nem érkeztek normális válaszok, pedig én is olyan kíváncsi lennék ilyen történetekre!
2018. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Pedig nem olyan nehéz a téma.

A keresztények is ismerkednek, bármilyen meglepő.

Pont úgy ismerkednek, mint mások: ezért van a sok tiltás.

A nagy különbség az, hogy régen a lányok 14... de legkésőbb 16 éves korban házasodtak, addig meg azért valahogy csak kibírták (ha a pap minden héten mennydörgött és pokollal fenyegetődzött a házasságon kívüli kapcsolatok ellen).

A fiúkra ez már akkor is csak korlátozottan hatott és kevésbé is érdekelt bárkit (abból még nem lesz kakukkfióka).


Ma viszont egy normális nő 24 évesen gondolhat először házasságra, és olyan 30 év körül jöhet az első gyereke.

Épeszű ember ugye nem képzeli, hogy eddig fog várni a szex is? Ez amúgy veszélyes lenne a nő egészségére is.


A különböző szükségmegoldásokat meg csak hagyjuk. A TCST módszerrel gyerek fog születni: ami kb. annyit jelent az isten részéről, hogy "magasról fütyülök ám a kérésetekre: ha belegebedtek, akkor is jön a gyerek!"

2018. febr. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Gyakorló katolikus vagyok és nem vagyok már szűz. Elmúltam 30, de jelenleg nem élek kapcsolatban.
2018. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
15 voltam, a párom 18, amikor összejöttünk. 3 év múlva kérte meg a kezemet, 4 év járás után házasodtunk össze (én 19 voltam, a férjem 22). Házasságkötés előtt 2 hónappal feküdtünk le egymással (addig bírtuk :D) ami a mai világban már szép eredmény. Azóta van egy kisfiunk 22L (ha valami részlet bővebben érdekel, privátban szívesen mesélek, írj rám :) )
2018. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A jelenlegi: normális, mérsékelt - keresztény álláspont az, hogy a jegyeseknek, akik már igen jó valószínűséggel hamarosan házasok is lesznek, megengedett a testi kapcsolat kipróbálása is. Mivel ez is egy házassági kérdés: hogy ezen a téren mennyire illenek össze.
2018. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A szopás az nem tiltott, csak nem szabad kiköpni.
2018. febr. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zenon ***** válasza:
19%
Az ,,önmegtartóztatás" egy élvezet vagy örömforrás megvonása magadtól, hogy megfelelj valami jövőbeli Sohaországnak és csoda lényeinek. Tehát ostobaság, és időpazarlás.
2018. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!