Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység és a Harry...

Kereszténység és a Harry Potter? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy katolikus gimnáziumba járok. Imádok olvasni, legfőképp a Harry Pottert, azonban már többször is leszóltak miatta, hogy "ez mágikus könyv" meg ilyenek. Felvilágosítana valaki kérem, hogy miért ne lenne szabad a kedvenc könyvemet olvasnom (azaz a Harry Pottert)? Talán ellentmond a vallásnak?

2018. febr. 16. 07:20
1 2
 1/18 anonim válasza:
53%
Hát végülis a kereszténységben is vannak varázslatok szóval nyugodtan olvashatsz mágikus könyveket.😀
2018. febr. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Csak meggyőzőnek kell lenned. A Harry Potter világa tökéletesen összeegyeztethető a kereszténységgel, főleg a mondanivalójában. Ez a mágikus könyv olyan duma, amit azok hangoztatnak, akik életükben ki nem nyitották. Én is feleketezi gimnáziumba jártam akkor, amikor megjelentek a Harry Potter könyvek, nálunk is volt nagy rívás, hogy ne olvassuk, mert mágia, és az rossz meg minden, de könyörgöm! Ez egy ifjúsági regényfolyam, amitől a fiatalok megszeretik az olvasást, elfogadóbbá válnak. (Ez utóbbi valami tanulmány tapasztalata volt, nem én találtam ki.) Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy a könyv fő motívuma a a barátság, a bátorság, az önzetlenség és a szeretet. Az, hogy varázsolnak benne az azért van, mert mese, kamaszoknak. Akár előadást is tarthatsz belőle.

Nálunk néha volt olyan, hogy diákistentisztelet, az ilyenbe bele lehet vinni, hogy miért nem gonosz a HP.

2018. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

A Narnia Krónikáit és a Gyűrűk Urát és az abba a világba írt könyveket ajánlom, ha fantasyt akarsz.

[link]

[link]

2018. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Mi ez a süketelés, hogy undorító meg hátborzongató? Ilyet én még egy gyerektől sem hallottam, hogy olvasás közben félt volna vagy gusztustalannak tartotta volna a könyvet, pedig van olyan, aki már nyolc évesen olvasta az első két részt. És nem kell belemagyarázni olyan dolgokat, amik nincsenek benne. A kísértet kísértet, nem bukott angyal, nem Sátán, hanem csak simán kísértet. Az élő lenyomata, ennyi, nme több. De ezt meg is magyarázzák a könyvben.

Értelmes olvasó gyerek igenis meg tudja különböztetni a valóságot a fikcióról, agymosott szektásoknak szokott ezzel inkább problémája lenni. Nem kell más vallások híveit idekeverni, főleg, mert a Boszorkányszövetség tagjai pont, hogy elfogadják, hogy a te vallásod a kereszténység, és nem zaklatnak, hogy márpedig te hülye vagy, mert másban mersz hinni. az, hogy vannak benne nem valós dolgok, az azért van, mert mese! Hahó! Akik a Harry Pottert olvassák, NEM HISZIK EL, HOGY VALÓSÁG.

Ez a két cikk meg mérhetetlen ökörség, amit csőlátó emberek írtak. Az tény, hogy Pullman ateista, de Rowling világa összeegyeztethető a kereszténységgel. És nem is kritizálja Pullmannal ellentétben. Ez, hogy belekeverni a Harry Potterbe az okkultizmust megint csak baromság, miért próbálná ki egy épeszű gyerek bármilyen okkult dolgot, amikor ő csak hoppanálni, kviddicsezni vagy vasjsört inni akar.

Tolkien és Lewis más felekezetűek voltak, és barátságuk ellenére azért pont emiatt voltak vitáik is. Lewis műve a Narnia nem más, mint egy mesébe ültetett Biblia-propaganda (olvastam mind a hetet, tetszett, bár az utolsó végével nem vagyok kibékülve).

Második válaszoló voltam.

2018. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Elvileg a mágia ördögtől való, meg a Bibliában is van valami ószövetségi intelem, hogy ne használjon az ember mágiát...

De én úgy tudom, hogy az Ószöv. törvényeit nem kell betartani (különben a szakáll is kötelező lenne).


Egyébként pedig a Biblia is csak egy fantasy, csak unalmasabb.

2018. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

3. Az interjú magyarra fordítva:


CBN.com: Mi vezette el ahhoz, hogy megírja ezt a könyvet?

Richard Abanes: Kellett a pénz. Mivel nincsenek saját ötleteim, gondoltam meglovagolok egy amúgy is népszerű témát. Az emberek zabálják a kereszténység vs. bármi a világont és gondoltam akkor már megfejek annyi birkát, amennyit tudok.


CBN.com: Kifejti könyvében hogyan használható a fantasztikum az oktatásban. Mi olyan van a fantasyban, amit értékesnek talált?

Abanes: Még nem olvastam egy könyvet sem, a Bibliát sem. De szerintem nagyon fontos, hogy az embereknek ne legyenek önálló gondolataik, mert akkor mindig csak okoskodnak és nem veszik meg a könyveimet.


CBN.com: Hogyan tudja elmagyarázni a szülőknek a különbséget, hogy egy könyv jó vagy rossz fantasy?

Abanes: Akik már a szektám nyájának tagjai, azoknak kellően át van mosva az agya hozzá, hogy azt csinálják, amit én mondok. A többieket pedig megfenyegetem azzal, hogy a pokolban égnek el a gyerekükkel együtt.


CBN.com: Említette Philip Pullmant és könyvsorozatát. Mikor váltak a gyerek regények ilyen sötétté? Ez az új trend?

Abanes: Mióta nem akaszthatjuk fel a boszorkányokat és égethetjük el élve az eretnekek, azóta sajnos sokat romlott a helyzet és a regények nagyon sötétté és vérszomjassá váltak. Ha visszatérhetnénk a régi szép időkhöz és újra égethetnénk a hitetleneket, akkor a kicsiny gyermekek lelke is megtisztulna.


CBN.com: Könyvében kifejti, hogy két fajta mágia található ezekben a fantasztikus történetekben. Mi a különbség a mágia olvasók számára a Narnia Krónikáiban, a Gyűrűk Urában, és a Harry Potterben található a mágiában?

Abanes: Az olyan bibliai ihletésű regényekben, mint a Gyűrűk ura minden szó kamu. Viszont a Harry Potter létezik. Például mielőtt én is a kereszténységemből kezdtem megélni, számmisztikával és jóslással próbálkoztam. De hát végső soron most is a Harry Potternek köszönhetem, hogy itt beszélgetünk.


CBN.com: Vannak olyan emberek, akik azt mondják a gyerekek nem fogják kipróbálni az okkultot, csak mert Harry Potter gyakorolja a mágiát és varázslatot, de talált néhány kutatást ami ennek az ellenkezőjét sugallja. Mit talált?

Abanes: Az emberi evolúcióban kulcsszerepe volt annak, hogy az embergyerekek, más főemlősök gyerekeivel ellentétben: utánoznak. Ezért tudtak tanulni a szüleiktől és ezért nem vesztek el olyan képességek a történelem folyamán, mint a tűzgyújtás vagy a kőpattintás és végső soron ez vezetett el oda is, ahol ma tartunk és hát khhm...khmm könyveket írunk...a Harry Potter káros hatásairól.


CBN.com: Könyvében beszél a három sorozat szerzőiről C.S. Lewist-ról J.R.R. Tolkienről és J.K. Rowlingról. Miben különböznek ezek a szerzők?

Abanes: A különbség az, hogy Rowling egy liberális, feminista nőszemély, aki ráadásul annyi pénzt keresett a könyveivel, amiből még az unokái is vígan megélnek. És én ettől megpukkadok. Hogyan jutottunk el ma oda, hogy egy nőnek több pénze lehet, mint egy olyan férfinak, mint pl. én. És ha mindez még nem lenne elég: elfogadásra ösztönöz a melegekkel szemben és még a fekákkal is toleráns.


CBN.com: Mi a javaslata a szülőknek ezzel kapcsolatban? Hogyan közelítsék meg a Harry Potter sorozatot?

Abanes: Vegyék meg inkább az én könyvemet, mert kell a pénz.


CBN.com: Azt gondolja sok szülő nincs azzal tisztában, hogy mennyire könnyű boszorkánysággal vagy varázslással kapcsolatos könyveket beszerezni, melyek közül sok közvetlenül a Harry Potter könyvek mellett található a könyvesboltokban?

Abanes: Sok szülő nem érti, hogy inkább az én egy kaptafára íródott könyveimet kéne, hogy megvásárolják.


CBN.com: Reméli, hogy megvalósul valami a könyvén keresztül?

Abanes: Remélem meg tudom venni a fehér porsche-t, amit kinéztem.

2018. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző, respect, és én nagyon röhögök. (#2 és #4)
2018. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Zenon ***** válasza:
49%
Felvilágosítalak: Nyugodtan olvass, ami neked tetszik, növeld vele lexikális tudásodat, kifejező erődet, fantáziádat! N
2018. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak fantasy, olvasd nyugodtan.

Felvilágosítást ez ügyben meg azoktól kérj, akik leszóltak.

2018. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Ugye szokták mondani, hogy bármit olvashatsz, csak nem minden használ. Ez a helyzet a HP könyvekkel. Én is kiolvastam az összes kötetet belőle (bár a legutóbbi valami borzalmas volt), többnyire még tetszettek is olvasói szemmel.

Ettől függetlenül két okból nem ajánlott. Vallástól függetlenül nem ajánlott, mert mesterien összemossa a valóságot és a fikciót. Ezt sok gyermek, fiatal nem tudja rendesen feldolgozni, sőt néha felnőttek sem.

Keresztény szempontból sem ajánlott, mert nincs éles határ benne a jó és a rossz között. Lásd a mardekár házat, ahol negatív tulajdonságokat erényként tüntet fel a könyv (de lehetne keresni sok más példát). Illetve ahogy olvastam, enyhén dualista felfogásúnak tűnt az egész világ.


Az okkultista érvet én hülyeségnek tartom, szerintem az okkultizmus szó már sokaknak az agyára ment. Szinte minden mesében van valami varázslás, sőt a Biblia is számos olyan történetet bemutat. Még sem lesz tőle okkultista.


Egyébként keresztényként én is javaslom a Gyűrűk Ura világát és Narnia könyveket. Mind a kettő világ keresztény írók műve, jó könyvek, olvasd bátran. Nekem Tolkien nagy kedvencem, szinte minden művét olvastam (beleértve a fia által kiadottakat is természetesen).

2018. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!