Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Titeket mi...

Vallásos emberek! Titeket mi érdekel a hétköznapokban? Mit tesztek a világ szebbé tételéért? Vagy fontosnak érzitek e egyáltalán, hogy szerepetek legyen vallásból kifolyólag benne? Milyennek képzeltek el egy ideális világot?

Figyelt kérdés
Tudom sok kérdés, de bevallom őszintén pár szép válasz reményében írom ki ezt a kérdést.:)
2018. febr. 16. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Titeket mi érdekel a hétköznapokban?

A Kiegyensúlyozottság !

Mit tesztek a világ szebbé tételéért?

Toleranciát mutatok másoknak és várom el viszont!

Vagy fontosnak érzitek e egyáltalán, hogy szerepetek legyen vallásból kifolyólag benne?

Igen. Egy követendő példát igyekszem mutatni!

Milyennek képzeltek el egy ideális világot?

Minden szempontból legyen kiegyensúlyozottság! (legyen tolerancia és szeretett az emberek döntéseinek a ki induló pontja)

2018. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ozcar ***** válasza:
88%

Én fontosnak érzem, hogy legyen szerepem benne. Igazából ez elvárás is, hogy másoknak segítsünk Istent megtalálni.

Példamutatáson és a segítségen kívül mást nem nagyon tudsz tenni a világ szebbé tételéért.

Az ideális világ az olyan, mint a bűnbeesés előtt volt.

2018. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aki meg szeretné osztani még másokkal érzelmeit, nyugodtan megteheti itt.:)

2018. febr. 16. 22:21
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

A magam részéről az, hogy mi érdekel a hétköznapokban, hogy itt ezen a földön mi a feladatom, nem a vallásoknak kellene meghatároznia. Az az Istenhez való viszonyomra van hatással.

Egy ateista is tehet azért, hogy ez a világ joob hely legyen az itt élő emberek számára; a különbség csak az, hogy elfogadja-e Isten iránymutatását, avagy a saját feje után megy...

2018. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Titeket mi érdekel a hétköznapokban?"

Sok minden érdekel. A történelem (ez a végzettségem és nem csak a munkám, amit kényszerű vagyok csinálni, hanem mondhatni egy szenvedély), zenélek két zenekarban, szeretem a művészeteket, kiállításokat látogatok, színházba járok. Időnként utazom. Szeretem művelni magam, olvasok.


"Mit tesztek a világ szebbé tételéért? Vagy fontosnak érzitek e egyáltalán, hogy szerepetek legyen vallásból kifolyólag benne?"

A kereszténység nem az a vallás, hogy négy fal között azok vagyunk, hanem küldetésünk van az emberek felé. No most ez nem azt jelenti, hogy kint állok a sarkon és minden szembejövőt elkezdek térítgetni, hanem elsősorban saját példán keresztül. Először is a saját környezetemben: kiegyensúlyozott kapcsolat a családommal, munkahelyen, stb. Mert hiába segítek úton-útfélen adományokkal, ha a családom egy romhalmaz és a kollégákat meg csak szidom. Én ezekre törekszem és igyekszem nem közömbös maradni az emberek iránt, akik segítségre szorulnak.


"Milyennek képzeltek el egy ideális világot?"

Hitem szerint ez majd az üdvösségben fog megvalósulni. Itt a földön sajnos jelen van a bűn, így sosem lesz tökéletes.

2018. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
46%

Szia


1.Hívő ember vagyok :-)

2.Minden ami a jobb élet minőségével kapcsolatos. Főleg a másokével. Ezért főzök, mosok takarítok pl. a családomra. De kész vagyok bármikor a mások jobb életminőségét segíteni.

3. Elsősorban a Máté 24:14 és a Máté 28:19,20 verseiben adott utasítást. De mint feljebb említettem, mindent, ami mások javára lehet, amire szükség van...pl.vittem egy egy táska ennovalót olyan családoknak, akiknek szüksége volt erre, vagy ajándékoztam ubborkát(vettem), amit az édesanya elrakott a családnak télire....ez csak kéy pl-da arra, mit is lehet. De rengeteg mimdent tehetünk sokféle képpen azért, hogy mások élete kissé szebb legyen. Mivel én csak a sajátomat írhatnám le(ezt is kérted)nem lenne szerénység, ezért inkább nem...

4. Fontosnak tartom, mert krisztus mondta, én tapasztaltam mennyire jó adni...hatalmas örömet ad, amikor látod mások örömét.

5. Már írta valaki, olyannak szeretném látni, és próbálom elképzelni: amilyen a bűnbe esés előtt volt.

Jelenések 21:1-4

2018. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Titeket mi érdekel a hétköznapokban?"


Művészetek közül leginkább a zenét szeretem, főleg a komolyzenét és a jazzt. Irodalmat is szeretem, de csak azt amihez nem kell nagyon bölcsésznek lenni hogy élvezzem (legutoljára Szerb Antalt olvastam). Sport is érdekel, ha van valami nagyobb esemény.


"Mit tesztek a világ szebbé tételéért?"


Olyan szakmám van ahol minden nap emberekkel találkozom, próbálok mindenkihez pár jó szót szólni. Vagy megtanultam a bosszúvágyat és gyűlöletet elengedni, amit apukám felesége iránt éreztem mielőtt érdekelni kezdett volna a keresztyénség. Évente párszor adok vért meg adakozok. Olyan különleges dolgokat nem csinálok...


"Vagy fontosnak érzitek e egyáltalán, hogy szerepetek legyen vallásból kifolyólag benne?"


Igen. Bár őszintén szólva nem különbözik az életem annyira egy átlagos ateistáétól.


Na most vannak olyan dolgok amik manapság gyakori jelenségek, rendkívül csábítóak, én viszont keresztyénként nem elvből nem csinálom. Ilyenekre gondolok mint: Alkalmi szexkapcsolatok, kábítószer-/ alkoholfüggőség, lopott cuccok vásárlása (orgazdaság), stb...

Hangsúlyozom hogy nem állítom hogy ezeket mindenki aki nem buzgó keresztyén csinálná, ezért is írtam hogy nem különbözök jelentősen egy ÁTLAGOS ateistától.


"Milyennek képzeltek el egy ideális világot?"


1) Én ilyen jobb-liberális protestáns alkat vagyok, tehát valami amerikai álomhoz hasonlót, hogy akárhova születsz, a kemény munkának meglesz a gyümölcse.

2) A "kemény munka" mellett az élet minden területén jobban örülnék a tudatosságnak. Nagyon örülnék neki ha a populáris kultúrában kevesebb szenny lenne. Vagy ha nem attól lenne hatékony egy reklám hogy formás lány / kockás hasú fiú kezében van a termék...

3) A globalizációt nem tartom rossznak, de az ember jó ha ismeri a gyökereit.

4) Persze annak is örülnék ha az emberek jobban odafigyelnének Istennel való kapcsolatukra, ne csak valami érdekes hagyomány legyen a keresztyénség. Ne legyen Isten előtt a szabadság (mai liberalizmus), se az egyenlőség (szocializmus), se a nemzet (nacionalizmus), se semmi.

2018. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon jó a kérdés!

Mi érdekel a hétköznapokban? Például a fotózás. Szeretem megmutatni az embereknek, hogy igenis szépek, mindenkiről lehet jó fotót készíteni!

Mit teszek a világ szebbé tételéért? Huh. Pl igyekszem kialudni magam, hogy legyen energiám mosolyogva dolgozni. Ennek érdekében ennek a válasznak az elküldése után becsukom a notebookot és alszom. :) Aztán ha egy kollégám pl. megosztja velem a nehézségeit, igyekszem vele együtt gondolkodva megtalálni rá a megoldást. Aztán ha valaki elejti a szemetet az utcán, visszaadom neki azzal, hogy elejtett valamit - kivéve ha az egy taknyos zsepi, azt nem fogom meg. No meg egyéb ilyen egyszerű és néha vicces dolgokat.

Nem gondolkodom az ideális világról. Azt nem szeretem. Nem akarok ideális világot! Abban nem lenne szükségem Istenre - és ettől nem lenne ideális! ;)

Mit értesz az alatt, hogy szerepem legyen a vallásból kifolyólag a világban? Ezt nem tudom hova tenni.

2018. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.Keresztény ezermesterként,igyekszem az emberek életterét élhetőbbé,tisztábbá,szebbé tenni,s a láthatóan lelki válságokkal küszködő ügyfeleimnek reményt,hitet adni.


2.Munkámat nem az ügyfeleim szemének,hanem Isten szemének kontrolljára végzem. Igyekszem természetes anyagokat felhasználni.


3.Meggyőződésem szerint,Isten mindenki életére speciális tervet készített,s azt igyekszem betölteni.


4.Az ideális világ,Isten "Szeretet Törvénye"rendjére épül,ahol nincs bűn,elmúlás,fájdalom.

2018. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!