Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ésaiás (49. és 60. ) népe...

Ésaiás (49. és 60. ) népe érdekében elég szomorú jövőt "jósol" a pogányok/nemzetek számára. Kifosztás és megaláztatás vár a nemzetekre "Istentől" a népe érdekében?

Figyelt kérdés

Ésa.49, 22-23:

„Így szól az Úr Isten: Íme fölemelem kezemet a népekhez és előttük zászlómat felállítom és elhozzák fiaidat ölükben(!) és lányaid vállukon(!) hordozzák.

- És királyok lesznek a dajkálóid, fejedelmi asszonyaik dajkáid és arccal a földre borulnak előtted(!) és lábaid porát nyalják(!!). [erre a keresztény "áment" mond, ha kell] - miért "szükséges" ez a megaláztatás a nemzetekre nézve?


„Az idegenek (góyok) megépítik kőfalaidat és királyaik szolgálnak néked!!

- És nyitva lesznek kapuid szüntelen, éjjel-nappal be nem zároltatnak, hogy(!!) behozzák a népek gazdagságát(!) és királyaik is bevitetnek.

- Mert a nép(!) és az ország(!) , amely néked nem szolgáland(!!), elvész(!!) és a népek mindenestől elpusztulnak.

- És szopod a népek tejét és (nem zsidó)királyok emlőjét szopod” (Ésaiás 60. fej. 10–12., 16.) - ÉN nem bánom, ha van egy Isten, aki kiválaszt magának egy népet. Nem zavar!


Nem zavar, ha a biblia Istene a népét úgy megáldja, hogy egy csettintéssel az ország területén található köveket gyémántokká, arannyá és ezüsté teszi, és a föld mélyét rengeteg kőölajjal és gázzal gazdagítja meg, és termőföldjeikre csodára járna a világ, nem zavarna, nem lennék írigy, de miért nem így cselekszik a biblia Istene? Miért veszi rá a népeket, hogy országaikban vér-verejtékesen kitermelt javaikat átadják népének? Miért így áldja meg és ajándékozza meg népét a biblia Istene, és halállal fenyegeti meg azon országokat, melyek nem így fognak tenni?!


[a családom számára szánt karácsonyi ajándékaimat nem úgy szerzem be, hogy a szomszédaim lakásaiban található karácsonyi ajándékokat eltulajdonítom, és beviszem a családom számára, mint az én ajándékaim számukra].



2018. febr. 17. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ábrándozás az élet megrontója,

mely kancsalul festett egekbe néz...

2018. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Törzsi vallások esetében nem egyedi, hogy a kollektív egoizmus válik vallássá.

2018. febr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha érdekel, itt utána olvashatsz az Ézsaiás 49:1–26 fejezetémek:

[link]

itt pedig az Ézsaiás 60:1–22 fejezetének:

[link]

2018. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, KZitus.

Nekem teljesen kínai, ahogy ti körbemagyarázzátok az egész bibliát, és annak minden fejezetét és verszakaikat. Sok fantáziálással is magyaráztok minden egyez dolgot és történéseket a Bibliában. Elolvastam a két link alapján kapot oldalt, elfáradtam...

Nagyon sietek az írással, mert nem tudok többet maradni a neten most, ezért csak ezt biggyesztem ide tőletek:


"... És mi van azokkal a szembeszegülőkkel, akik megpróbálják bezárni ezeket a ’kapukat’? Sosem járnak sikerrel. Ezt mondja róluk Jehova: „a nép és az ország, a mely néked nem szolgáland, elvész, és a népek mindenestől elpusztulnak” (Ézsaiás 60:12). Mindazok, akik Isten ’asszonya’ ellen harcolnak el fognak veszni ..." - itt is direkt fére magyarázzátok az egyszerű sorokat és kijelentést! "Akik nem szólgálnak téged, elvesznek!!" - itt nem arról van szó, hogy akik ellenetek harcolnak elvesznek, HANEM, akik NEM AKARNAK Isten népének szólgálni és "rabszolgálni", nem akarnak behódolni, megalázkodni, azok ELVESZNEK!! Még egyszer mondom, nem arról van szó az igében, hogy akik harcolnak ellenetek, hanem azok, akik NEM SZÓLGÁLNAK (KI) titeket, a népet!!

2018. febr. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!