Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/161 anonim ***** válasza:
59%
Nem fog az isten megszabadítani, mert ő teremtett ilyennek. Nem fogod a homoszexualitásból való kiutat megtalálni, mert nincs! Ha lenne, senki nem lenne homoszexuális, senki nem hálás ezért az állapotért. Nem fogsz mást érezni sima barátsághoz képest. Az egyetlen kiút és perspektíva az, hogy ezt tudomásul veszed, és akár azonos nemű párkapcsolatot kezdesz. Azért nem segített a pszichoterápia, mert te azt vártad tőle, hogy majd visszatérít a szerinted normális útra. Ezt nem tudja megtenni. Csak abban tud segíteni a pszichoterápia, hogy elfogadtassa veled, hogy te az azonos neműek iránt vonzódsz és kész. Pont ugyanúgy, mint ha balkezes lennél vagy szeplős vagy vörös hajú.
2018. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/161 anonim ***** válasza:
77%
Régen az USÁ-ban voltak sikeresen "kikezeltek", de ezt sokan erősen vitatták, azok talán inkább olyan biszexuálisok lehettek, akikben sikerült a heteroszexuális vonalat felszínre hozni. A leírtak alapján benned nincs ilyen vonal, ha eddig nem találtál, már nem is lesz, ezt kell elfogadnod. Vagy leéled az életed aszexuálisként, vagy homoszexuálisként, szerintem ez a két lehetőséged van. Sok mindenkiben van vágy, ami bűnös (pl időnként meg szeretnénk folytani a főnökünket), de mégsem éljük ki, így nem követünk el bűnt. Ha a te felfogásodban a homoszexualitás bűn (az enyémben nem az egyébként), akkor ne éld ki ezeket, és ennyi. Vagy változtasd meg az egész életfelfogásodat, fogd fel ezt egy olyan állapotnak, amiről nem tehetsz, és alkalmazkodj hozzá, és élj ennek megfelelő életmódot.
2018. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/161 anonim ***** válasza:
47%
Én azt tudom tanácsolni, hogy ha nem szeretnéd kiélni a homoszexualitásodat, mert te is bűnös hajlamnak tartod, akkor imádkozz azért Istenhez, hogy adjon olyan területet az életedbe, amelyben tevékenykedve levezetheted azt a szexuális feszültséget, amivel nem tudsz mit kezdeni. És próbálj egy olyan lelki közösséget találni, ami segít abban, hogy enyhüljön a magányod.
2018. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/161 Pietrosol ***** válasza:
70%

Szia!


Keresd meg a bűntudatot forrását! Azért van, mert belűlről ezt érzed vagy, mert mások elítélnek?

2018. febr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/161 anonim ***** válasza:
31%

Megtérés, újjászületés, bűnbánat, szabadulás. Jézus Krisztus vére minden bűnt képes lemosni az emberről, és ha ez megtörténik, akkor már semmi köze ahhoz a bűnhöz, amiben benne volt. Ne olyanoktól érdeklődj, akik nem is hisznek Jézusban, hogy Ő feltámadott, él és a Mindenség Királya, mert ők csak lebeszélnek róla. A másik dolog, hogy ha olimpiát akarsz nyerni, ne azokat állítsd magad elé példaképül, akiknek ez nem sikerült. Van szabadulás a gonosztól, van szabadulás a bűnből. A szabadság pedig az, ami: szabadság. A szabad embert semmi nem kényszeríti, hogy olyan dolgokat kívánjon, amiket nem akar.


Pál apostol konkrétan megemlíti ezt a bűnt, amelyben némelyek benne voltak, de már nincsenek:


"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők, Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát. Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által." (1Kor 6,9-11)

2018. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/161 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk ne dőlj be annak a manipulativ szarságnak aki bűnnek állítja a be a homoszexualitást. Bántasz vele valakit? Ráerőszakolod magad valakire? Akkor miért lenne bűn? Ha azzal jönnének hogy zöld szeműnek lenni bűn, akkor is bűntudatod lenne? Mert homoszexuálisnak lenni sac per kb annyira nagy bűn, mint akármilyen szemszínűnek..


Kerüld a manipulatív, középkor-szinten sötét agyú közeget, és boldogabb életed lesz, mert nem görcsölsz marhaságokon majd miattuk. Találj magadnak egy helyes pasit, és élj boldogan, mert csak egy életed van. Ne pazarold el magányosan, szorongva mert másoknak úgy tetszik...

2018. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/161 anonim ***** válasza:
12%
Értelmezd! A kérdés arra vonatkozott, hogy a kérdező mit tehet. A válaszom is arra vonatkozott. Mi a probléma? Nem igazán érdekel a válaszod, csak költői kérdés volt. Írogass csak további Jézus Krisztustól elrugaszkodott gondolatokat, de ezzel senkin nem segítesz, legfeljebb elhiteted, hogy nincs bűn és következmény. Ez azonban mindennek ellentmond, amit Jézus mondott. Bűnbocsánat van, de a bűnbánók számára. Jézus Krisztus nem bocsát meg egyetlen megátalkodott bűnösnek sem, aki a jót rossznak, a rosszat pedig jónak mondja. Ezt pedig nem varrhatod az én nyakamba, a szabályokat ugyanis nem én hoztam.
2018. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/161 Pietrosol ***** válasza:
92%

Asp!


Magam úgy érzem, hogy a Páltól vett önigazolás szagú idézeted az, ami Jézus Krisztustól elrugaszkodott.


Tudnál Jézus Krisztustól is idézni, amikor a homoszexualítás ellenében foglal állást?


Köszi!

2018. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/161 anonim ***** válasza:
0%

Összetéveszted a célt az eszközzel! Az ösztönök olyan erők és energiák, amelyek eszközök arra, hogy megtanuljuk kézben tartani önmagunkat, és ne pedig a vágyak vezéreljenek bennünket.

A homoszexualitás hajtó erőit nem elfojtani kell, mert az beteggé tesz, és nem is kiélni kell, hanem megtanulni helyes irányba terelni azokat.

Pld. Felismerni, hogy kinek tudsz segíteni, hogyan tudod szublimálni ezeket az ösztön erőket, egy magasztosabb és Istennek tetsző irányba "kiélni".


Szerintem a homoszexualitás az egy olyan lelki betegséged, magaddal hozott életfeladat, egy adósságtörlesztés, amely kikényszeríti azt, hogy most már kezdjél el helyes irányba fejlődni és gyógyulni. Vagy pedig még mélyebbre süllyedsz ebben, és esetleg a következő életedben már mint pedofíliára vonatkozó hajlamként kell szembesülnöd ezzel a problémáddal, ha nem tudsz igazából megtérni, és meggyógyulni belőle.



"Minden, amit természetellenesnek ismersz meg, az betegség, ha nem tehetsz róla, és bűn, ha tehetsz róla. Ha betegség, akkor kérheted a gyógyulást. Mindenképpen vigyáznod kell, hogy másokat meg ne fertőzzön a te betegséged. "

"Én, Jézus, soha nem fogom áldásomat adni semmiféle torzulásra! Tudnod kell, hogy te is azért születtél a földre, hogy adóságot törlessz! Adóságod éppen az, hogy olyasmit vállalj, amihez nagyon nincs kedved! Értem ez alatt a másneműekkel való kapcsolatot is! Ne menekülj, hanem szembesülj! Vállald a jót, hogy a nem jó helyreálljon benned! Tehát vállald a természeteset, hogy az, ami nem természetes, meggyógyuljon benned! Erre az okos, tapintatos feleség, nagyon alkalmas segítő társ tud lenni!


Nagyon szeretlek és megáldalak a BÁTORSÁG LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 3066

2018. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/161 Pietrosol ***** válasza:
91%

Emánuel!


Az a probléma a párhuzamoddal, miszerint összefüggést látsz a homoszexualítás és a pedofília között, hogy az első esetben nincs másnak ártás a második esetben van. Mint ahogy a bűntudat képzésben is van másnak ártás.

2018. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!