Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok is szoktak...

Protestánsok is szoktak keresztet vetni?

Figyelt kérdés
Melyik felekezetekben szokás ez a katolikuson kívül? Azt tudom hogy a hit gyülekezeténél pl. Nem szoktak, meg értelemszerűen az unitárius és hasonlóakban sem, de van- e még ahol szokás?Ez katolikus eredetű hagyomány?

2018. febr. 18. 04:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
A katolikusokon kívül senki sem vet keresztet.
2018. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Vetni nem szoktak, csak aratni.
2018. febr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ortodoxok tuti vetnek, ráadásul másképpen.
2018. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A katolikusokon kívül senki sem vet keresztet."

Csak még az ortodox keresztények...


De protestánsok valóban nem szoktak.

2018. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"De protestánsok valóban nem szoktak."


Még csak ez sem igaz, mert az anglikán istentiszteleteken is láttam már. Sőt az anglikán templomokban is van szenteltvíz kitéve keresztvetéshez a belépőhöz, mint a katolikusoknál, emlékeim szerint.


Egyébként katolikus, de őskeresztény hagyomány. Kezdetben keresztet rajzoltak homlokukra, ebből alakult majd később ki a keresztvetés. Ahogy a neve is sugallja a keresztségre emlékeztet minket, illetve megvalljuk benne a Szentháromságot.

2018. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Azért rajzoltak keresztet a homlokra, mert így vállalták fel Jézust. Így haltak meg a hitükért, ahogy ma a kopt keresztények. A keresztdobálás a levegőbe egy ugyanolyan katolikus hagyomány, mint a rengeteg "szentséges" dolog, amivel állítólag Isten kapcsolatba lép át emberrel. Egy nevetséges szokás a sok közül.
2018. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zenon ***** válasza:
30%

Én paradicsomot, paprikát vagy bukfencet szoktam vetni.

Mindezen dolgoknak funkcionálisan is több értéke és értelme van, mint egy szimbólum levegőbe hadonászása.

2018. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
minden reformáció előtti felekezetben vetnek keresztet, az anglikánoknál is, gyakran az evangélikusoknál is, de Mo-n többnyire "kikopott"
2018. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anglikánok szokták, meg elvileg vannak olyan evangélikusok is akik szokták (nem Magyarországon). De ezt leszámítva nem szokták a protestánsok.
2018. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem,nem szoktam én sem.
2018. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!