Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon érdekelne, hogy milyen...

Nagyon érdekelne, hogy milyen egy hitgyülekezetes Istentisztelet. Voltam már katolikus misén és kíváncsi vagyok, hogy miben más ott hogyan zajlik? Valaki ezt elmesélné nekem pontosan?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 08:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Puding próbája az evés.
2018. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező,


Sokmindenben más. Egyrészt nagyobb tömegre számíthatsz, Szombat este különösen. Az Istentisztelet szokásos rendje: Az első részben Isten dicsérete, dicsőítés, itt nem a templomi orgona a jellemző, hanem ahogy a zsoltárokban is szerepel a Bibliában, dobbal, hegedűvel, és pengetős hangszerekkel. Ez után szokott következni az adakozás, ami önkéntes, tehát ha nem akarsz adni, akkor nem adsz. A következő rész az igehirdetés, prédikáció. Nagyjából ennyi, néha szokott lenni megtérőkért ima, vagy úrvacsora.

2018. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Köszönöm a válaszod. Igazából nagyon kíváncsivá tettél. Milyen énekeket énekeltek? Van énekeskönyvetek? Az adakozás hogyan zajlik körbe jár valaki? Hogy ér véget az Istentisztelet énekeltek vagy imával? A pap is énekel veletek?

2018. febr. 20. 10:28
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Eléggé más...

Minden vasárnap van az ATV-n 11-től... javaslom, mert így néha otthon ki tudsz menni wc-re ha kell, mert baromi hosszú. Egyszer rászántam magam, hogy mégis nem árt, ha jobban ismerem, hogy legyen saját véleményem, de nem bírtam végignézni.

2018. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 fxmaster ***** válasza:
61%
En csak azt ajanlom hogy else menj mert ezek felrebeszelik a bibliat az ok szajuk szerint hirdetik na meg hogy adakoz mert akor istent segit meg ijesmi hulyeseg. Katolikus szemmel en ezeket eretneksegnek nezem mert alazzak az anyaszentegyhazat az evangeliumot elferditik ahogy a a biblia is irja a Galatakhoz az aki elvesz vagy hozatesz az evangeliumhoz ATKOZOTT legyen.Csak nezzel megy egy ilyen szent szellem betoltekezest mar remiszto az egesz meg hogy 'haladzsa' nyelveken beszelnek ijesmi sosem volt a tortenelmi egyhazba,de Isten kitoltote a szent lelket az apostolokra es azok mas emberi nyelveken tudtak beszelni.Befejezesul irom a romaikhoz irt levelebul 'Mert ezek nem a mi Jezus Krisztus urunknak szolgaloi hanem nyajas beszedel es hizelkedesel megrontsak az artatlanoknak a szivet.
2018. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Mint írták, nézd meg tv-ben a vidám vasárnapot. Ha katolikus vagy, akkor pedig 1000 istentisztelet sem tud pótolni egyetlen 1 misét, ahol valóságosan egyesülhetsz Krisztussal az Eukarisztiában.
2018. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 kzs ***** válasza:
39%

@ Előbbi (fxmaster)


Igen?? Félrebeszélik a Bibliát?

Hm.... Akkor mondd már meg légy olyan kedves, hol van olyan a Bibliában, amint a katolicizmus tanít Máriáról, vagy éppen hol van az, hogy te védőszentekben (vagyis teremtett lényekben) bízz; hol van az, hogy képeken és szobrokon keresztül közelítsük meg Istent, hol van a gyónás, hol van a "tisztítótűz", a halottakért történő ima, stb.


És ha már az Evangéliumról beszélünk, Jézus nem azt mondta, hogy "Jöjjetek énhozzám a boldog anyámon keresztül", vagy hogy "Jöjjetek énhozzám a mennyei szenteken keresztül". Ehelyett közvetlenül magához int minden szükségben lévőt (Máté 11/28-30).


És az Evangélium még véletlenül sem beszél Mária szeplőtelen szüzességéről, sem bármiféle hatalmi pozíciójáról. A katolicizmus volt, amelyik hosszú évszázadok alatt - szembemenve a Biblia igazságaival - egy teremtett lényt olyan hatalmi pozíciókkal ruházott fel, amit se Jézus, se a korai keresztény egyház apostolai (Péter, Pál, Jakab, Júdás és János) nem tanítottak.


Úgyhogy amit te eretnekségnek nevezel, az szorosan a Biblián alapul. De a katolicizmus a lehető legritkább esetben nyúl a Bibliában foglaltakhoz: sokkal inkább a saját - igazságként előadott, de valójában totálisan Bibliaellenes - koholmányokat tárnak az emberek elé.

-------------

Ezt írod: "alazzak az anyaszentegyhazat"

> Mármint melyiket? Mert azt az anyaszentegyházat, ami a Bibliában szerepel (Apcsel: képviselőjük János, Júdás, Pál, Péter és Jakab) egyáltalán nem alázzák, sőt! a Hit Gyüli minden figyelmét arra fordítja, hogy ezt kövesse.


A számodra "ijesztő" Szent Szellemmel való betöltekezés és a nyelveken szólás (amit te "halandzsának" mondasz) igenis létezik olyannyira, hogy az Apcselben benne van (lásd: Apcsel 2.rész).


Úgyhogy bőségesen lehetne értekezni, hogy a katolicizmus mi mindenben hamisította meg az Evangéliumot és tett hozzá (vagy éppen vett el) tanításokat belőle.


De a Hit Gyülekezete sohasem fog elismerni ilyen és efféle eretnek tanításokat (akkor sem, ha az a tanítás "XY őszentsége" pápától származik), de kőkeményen azon van, hogy a tanításaiban a próféták, Jézus, és a korai kereszténység nagyjai által közölt tanításoknak (vagyis a teljes SzentÍrásnak) igazságait betöltse.

2018. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 kzs ***** válasza:
18%

@ 6-os


Igazad van, bár azt a bizonyos "valóságos egyesülésnek" a Bibliai alátámasztását talán jó lenne megismerned.

Vagyis hogy mit mond ezzel kapcsolatban a Biblia.

Szerintem meglepődnél....


Ami pedig az igehallgatást illeti: a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által. És a Isten Szelleme az, aki Jézust megdicsőíti. A valóságos kapcsolat sokkal inkább így történik. Isten Szelleme az, aki igazságra (vagyis Krisztusa) vezeti az illetőt a Szent Szellem által. Úgyhogy pontosan ez kell: igehallgatás.

2018. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 kzs ***** válasza:
32%

@ Kérdező kommentje


Konkrétan nincs énekeskönyv. Isten Igéje azt mondja, hogy "új éneket" énekeljünk. Persze lehet énekelni régebbieket is, de fontos, hogy újak is legyenek.

Ja... és NINCS semmiféle Mária-tisztelet (mégkevésbé imádat). Mert az Urat, a Te Istenedet imádd és CSAK NEKI szolgálj.


Tehát: minden ének kizárólag Istent dicséri, mégpedig úgy, ahogy az a Bibliában meg van írva. Tehát nem vigyázállásban, imára kulcsolt kézzel és fapofával, hanem - ahogy azt kell - ujjongva, vigadozva, hálaadással és táncolva. Vannak lassú dalok is, mert ezek is kellenek: Isten Szellemének a figyelése és követése a cél.

És nincs orgonazene, mert a Biblia nem ilyen aláfestést ír. Pengetős, vonós és ütős hangszerek vannak.

-------------

Adakozás: pontosan így van: Istennek ezt a szolgálatát (is) Igei alapon vezetik be. És még mielőtt azt írná valaki, hogy "a gatyádat is leármánykodják" rólad, itt és most közlöm, hogy 1.: Isten Igéje az adakozást örömteli cselekedetnek írja, tehát a Hit GYüli sem fogja fogfájásnak beállítani; 2.: az adakozás teljesen anonim és önkéntes: körbejárnak egy kosárral, és ha akarsz adsz, ha nem akarsz, akkor nem adsz.

------------

Istentisztelet vége: imával zárul, és gyakran dicséretek után.

Konkrétan "pap" nincs, legalábbis katolikus értelemben nincs.

A pásztor és a presbiter is együtt énekel velünk.

2018. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

"Igazad van, bár azt a bizonyos "valóságos egyesülésnek" a Bibliai alátámasztását talán jó lenne megismerned.

Vagyis hogy mit mond ezzel kapcsolatban a Biblia.

Szerintem meglepődnél...."


Úgy látszik, hogy nálatok ez egy bevett érvelési módszer. Múltkor egy jehovás támadott be ezzel, minap egy aventistás támadott, most te...

Képzeljétek el, hogy nem csak ti (hitgyülisek, jehovások, adventisták, jóskapisták) olvassátok a Szentírást. Tudom számotokra ez hihetetlenül hangzik, pedig így van.


Annyira nagyra vagytok a Biblia olvasásával és értelmezésével, még is tagadjátok a Szentháromságot, tagadjátok a poklot, tagadjátok az Eukarisztiát, tagadjátok az egy keresztséget, stb... (válaszd ki a magadét belőle).


De nem tudtok egyezségre jutni. 8000 kis egyházféleség veri a mellét, hogy bizony csak ők tudját értelmezni. Egy közös pontotok van, hogy gyűjölitek a katolikus Egyházat és a katolikusokat sem kedvelitek. Ezért vagytok számomra hiteltelenek.


Amit az Eukarisztiát illeti.


Nekem nem kell több bizonyíték Krisztus szavánál, aki a következőket mondta:


"Aztán fogta a kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik ezekkel a szavakkal: ťEz az én testem, mely értetek adatik. Ezt tegyétek az én emlékezetemre!Ť Ugyanígy a vacsora végén fogta a kelyhet, és azt mondta: ťEz a kehely az új szövetség az én véremben, amely értetek kiontatik."


Nem azt mondta, hogy jelképzei, nem azt mondta, hogy szombolizálja, azt mondta "Ez az én testem".


"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne."


Itt sem azt mondja, hogy "olyan mintha étel lenne", helyette azt mondja "valóságos étel". Ennél jobban már nem fejezhette ki, hogy jelkép-e vagy valóság.


"Úgyhogy pontosan ez kell: igehallgatás."


Ti az igét hallgatjátok, mi pedig az Élő Igét magunkhoz vesszük és egyesülünk benne. (Egyébként a szentmisén is van prédikáció..., mintha nem tudnád.)


"És nincs orgonazene, mert a Biblia nem ilyen aláfestést ír. Pengetős, vonós és ütős hangszerek vannak."


Emlékeim szerint egyetlen egy ószövetségi helyen ír olyan hangszereket... Mi inkább az Újszövetséget követjük, az őskeresztények szokását, akik a katakombákban nem hippi zenékkel ütötték el az időt, hanem áhitatos énekkel.

2018. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!