Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosság elítélendő a...

Az öngyilkosság elítélendő a Biblia szerint? Pokolra fogok jutni általa?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

A gyilkosság a legsúlyosabb bűnök egyike. Ha öngyilkos valaki, már nincs lehetősége életében megbánni a gyilkosságot. Ebből kisakkozható, hogy hova jut.


Persze enyhítő körülmény, ha az ember nem volt teljesen tudatánál, hiszen a bűn; ha tudva és akarva cselekszünk.

2018. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 KZitus ***** válasza:
66%

Szia


A "Ne ölj" nagyon egyszerű, és könnyen érthető. Nincsen semmilyen felmentés az emberölésre, ide tartozik az öngyilkosság és pl. az abortusz is. Az élet egyszeri, és megismételhetetlen miért kellene eldobni? Isten ezzel a törvénnyel is védi az életet. Az élet szent. Te tudnád Isten szemszögéből tekinteni?

2018. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Remélem, hogy ez csak egy elméleti kérdés, és nem gondolkozol komolyan ilyesmin...

A gyilkosság minden formája bűn, akkor is, ha saját magad ellen követed el. Az életed Isten adta, és csak Isten veheti el. Azt senki nem fogja tudni megmondani, hogy emiatt a pokolra kerülsz-e, de többek véleménye szerint (és ezzel én is egyetértek) az öngyilkosok számára is van remény. Isten, aki mindent meg tud bocsátani, megbocsáthatja ezt is. Az az ember, aki ilyesmire elszánja magát, már rendkívül elkeseredett lehet, gyakorlatilag a poklot járja életében már elég ideje ahhoz, hogy ezt lássa az egyetlen megoldásnak... ami azonban nem megoldás, és a legjobb, ha segítséget kér addig, amíg még megteheti!

Ha ez a kérdés komolyan foglalkoztat, fordulj szakemberhez. Teljesen újjászülethetsz, de tényleg!

2018. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 követ62 ***** válasza:
74%

Nemtudom neked pontosan megmondani, hogy minden öngyilkos a pokolra jut-e?

Erre csak Isten tudná a választ. Tény, hogy bűn a gyilkosság.

De vajon ki tudná tiszta szívvel megítélni azokat az embereket akik öngyilkosság biztos tudatával ki ugrottak az iker tornyokból 2001. 09. 11-én.

Választhattak, vagy elevenen megégnek, vagy becsapódnak.


Kitudja, hány különböző élethelyzet adódik a világon amikor dönteni kell így, vagy úgy?


Sámson tudta amikor vissza tért az ereje, ha ledönti az épületet amiben vannak ő is meghal (igaz meghaltak a vele lévő Filiszteusok is). Ez öngyilkosság?


A lényeg, hogy tudd, minden ember élete értékes Isten szemében. Lehetnek különleges élet helyzetek, de amennyire lehet, amennyire rajtunk áll óvni kell az életet. Akár azzal, hogy vért adunk a másiknak, vagy fogadunk el.


Jézus az életét adta értünk. Ez persze az örök életre szól. De ebben az életben kell olyanná válnunk, hogy oda alkalmassá legyünk.

Mit értek ez alatt. El kell hagynunk a rossz szokásainkat, kialakítani a jókat az önzetlen jellemet ISTEN SEGÍTSÉGÉVEL.

De ehhez idő kell. És, ha megrövidítjük akkor dolga végezetlenül megyünk a sírba.

Úgy, hogy értékeld ezt az ajándékot amit Istentől kaptál!


Semmilyen gond, probléma nem lehet akkora, hogy az Ő segítségével ne lehessen megoldani!

És szerintem (bocs, hogy ezt mondom) aki öngyilkos az önző. Mert nem gondol azokra akik itt maradnak mekkora fájdalmat okoz nekik, megveti az Istentől kapott életet.

És önző ember nem kerülhet a menybe.

Tehát talán nem azért nem kerülhet a menybe, mert öngyilkos lett valaki, hanem azért mert önző, csak magára gondol.


Hidd el te is egy értékes ember vagy! Ki merem jelenteni így látatlanban. Bármilyen vagy.

2018. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Az öngyilkosok-amint MINDEN élő ember,aki nem éli meg Krisztus 2.eljövetelét,a pokolba,vagyis a sírba kerül.


Az öngyilkosság,gyilkosság,s így Isten szeretet törvényével ellentétes.Elvileg a kegyelem,-az öngyilkoló őszinte megbánása,Krisztus kegyelme igénylése esetén-elnyerhető,de az bizonyos módok esetén megvalósíthatatlan.


Az öngyilkolást MINDEN esetben,az ember,egy zavart elmeállapotban követi el. Nincs jogunk,és módunk megítélni,hogy Isten miként ítéli azt meg.

2018. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Én tobbszor probalkoztam mar, es féltem is a pokoltól, de nem amiatt hagytam abba, hanem mert nem tudtam megtorni az életösztönt. De en egy olyan istenhez nem fordulok, aki ezert poklot ad, hanem megtagadom.

Az meg, hogy onzoseg, egy szint utan nem szamit.

Sot egy s int utan az az onzoseg, ha az itt maradók(at) hasznàljàk nyomàsgyakorlàsra.

2018. febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen, elítélendő. Vagy pl. az Isteni Színjátékban az öngyilkosok a pokolban fákká válva szenvednek.
2018. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Pár napja volt a kérdés!
2018. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet erre pontos választ adni, akármilyen jól ismered a Bibliát.
2018. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
48%
Pontosan a pokolra jutsz! Meg van írva a Bibliában, hogy a gyilkosok ( akik nem bánják meg bűneiket) azok pokolra jutnak! Nagyon irgalmas Istenünk van mert meg tudja bocsátani a bűnt, márha bűnbocsánatot kérsz. De ha megadat ölöd meg akkor erre nincs mód!
2018. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!