Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az mennyire elfogadott kereszt...

Az mennyire elfogadott keresztyén szempontból, bibliai alapokon, hogy a presbiterek csak néha-néha jelennek meg az istentiszteleteken? (Református)

Figyelt kérdés

Abban a gyülekezetben, ahova rendszeresen járok, tudom, kik a presbiterek. Azt vettem észre, hogy nálunk csak néha-néha jönnek el istentiszteletre.

Amikor presbiteri megbeszélés/gyűlés van, arra elmennek.

De a vasárnapi istentiszteletekre nem járnak rendszeresen.


A munkahelyük olyan, hogy nem műszakosak vasárnap.

Tudom, lehet azt mondani, hogy mindenki maga dönti el, vasárnap hova megy, mit csinál, más nem szólhat bele.


De ez engem most biblikus alapokra helyezve érdekel. Nem is a konkrét személyek indítéka.


2018. febr. 25. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden keresztény vasárnap Urunk feltámadását ünnepli már az őskeresztények óta. Ha ők ezt nem ünneplik meg istentisztelettel vagy misével, hát... vond le magad a konzekvenciát.
2018. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy egy közösség kiket választ presbiternek,mindig a közösség gondolkodásmódját tükrözi.

Ha olyanokat választ,akiknek nem fontos a közösség hitélete,olyan vezetőket érdemelnek.

2018. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, nálunk is vannak ilyen egyháztanács tagok, akik csak néhanapján mennek el misére.


Nem akarok ítélkezni, úgyhogy annyira nem foglalkozok a témával.

2018. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ez azt jelenti, hogy csak a gyülekezet van ott?

2018. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HaEv ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Sok oka lehet annak, hogy ezt miért teszik.

Az a biblikus, ha ezt tőlük kérdezed meg.

Az istentisztelet a mai formájában nem is "biblikus" - és tisztában vagyok azzal, hogy sokaknál kiverem ezzel a biztosítékot.

Az az istentisztelet, ami biblikus nem pusztán arról szól, hogy nézegetjük hetente egymás tarkóját, miközben hallgatunk 1-2 szónokot és énekelünk valamit előtte meg utána. Az igazi istentisztelet, ami biblikus, ennél sokkal több. Közösség - beszélgetések, együttlétek szemtől szemben, egymás hite által épülés, nem pusztán a szónokoktól stb.

Szóval kedves Kérdező, ha igazán biblikus istentiszteletet akarsz - a vasárnapi alkalmat egészítsd ki azzal, hogy személyesen megkérdezed ezt a kérdést az említett előljáróktól: miért nem járnak rendszeresen, miközben a munkájuk megengedi. Az istentisztelet mindig személyes, nem lehet eltekinteni attól, aki teszi vagy nem teszi. Hidd el, nagyon őszinte közösségetek lesz - ki fog derülni számodra, de főleg, ami fontosabb, az ő számukra, hogy valójában hogyan gondolkodnak. Talán még Isten is tud a szívükre beszélni, ha te megmaradsz alázatban és nem számonkéred. :) Ha csak kéred, hogy tanítson erről neked picit, milyen felismerése van erről az Igéből. És ha ezzel megvagy - de nem elégedtél meg a válaszokkal, a gyülekezet vezetőjét is megkérdezheted ennek helyességéről. Hátha Isten rajtad keresztül szeretne változtatni valamin. Nem tudhatod.

A kérdésed teljesen jogos egyébként: Miért vegyen komolyan egy vezetőt az ember egy olyan közösségben, ahová el se jár az illető, csak nagy ritkán? Hogyan is tudna felelősséggel dönteni, elsősorban Isten előtt megállni, ha nem ismeri az oda járó embereket?

Szóval tedd bele a részed Krisztus Testének abba a közösségébe, ahova jársz! Bátran! :) És alázattal. Ez a biblikus.

2018. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!