Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Régen a Hit Gyülekezete be...

Régen a Hit Gyülekezete be jártam. Lelki betegként elhittem a tanításokat meg hogy a "testvérek" szeretik egymást. A régi "barátaim" már nem járnak oda. Kértem segítséget presbitertől is, de meg sem hallgatnak. Más is járt pórul ennyire?

Figyelt kérdés

2018. febr. 26. 10:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%
Amikor egy ember nem érez szeretetet egy keresztény közösségben,rendszerint a szeretetet hiányolóból hiányzik a szeretet,vagyis a feltétlen jó indulat a közösség tagjai felé.
2018. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Bullshit!!!
2018. febr. 26. 12:39
 3/36 A kérdező kommentje:

Ez egy nagy hazugság!

Agymosott kamu duma!

2018. febr. 26. 12:41
 4/36 Pietrosol ***** válasza:
66%

Sziasztok!


#1!


Aha...! Például, ha valaki nem tud azonosulni az olyan nézetekkel, hogy "imádkozzunk, hogy az izraeli rakéták célba találjanak", abból hiányzik a szeretet?

2018. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Van egy nő a gyülekezetben, aki tönkrevágta a családomat. Miatta váltak el a szüleim. A fia most ott ül az első sorban, mint pásztor.

Válás után pár év múlva anyám meghalt. A nő utált, nem kellettem neki, apám szakított vele. 10 éves voltam. A nő rohangált apám után hogy békülnenek ki. Kibékültek. A nő járt a gyülekezetbe, nevelte 2 fiát.

Engem gyűlölt. Apám elhanyagolt, mindig magamra hagytak. Depressziós lettem. Azóta gyógyszereken élek. Jártam a gyülekezetbe. A nő is. Sosem állt szóba velem. Mikor gyermeket vártam, követelte, hogy menjek abortuszra. Az orvosomat is le akarta fizetni.

Ez csak 1 történet a gyülekezetből.

Ha beteg vagy azt mondják: Te tehetsz róla! Térjél meg! Azért vagy rosszul mert nem bocsájtasz meg!

De segíteni senki sem segít, inkább végignézik hogyan haldokolsz. Csak duma a szeretet! Senkit sem érdekelsz igazából!!!

2018. febr. 26. 14:01
 6/36 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező,


Ezt már leírtad egy másik kérdésben, szóról szóra ugyanezt. Van értelme a sokszorosításnak?

2018. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
47%

ezt a kérdést nem a jó helyre irtad ki, itt a fórumozók többsége a "prédikáló ateista" akiktől értelmes választ nem igen fogsz kapni vagy azok a "keresztények" akik szektákba járnak, pl a 43%-os egy hitgyülis, az egyik legidegesitőbb megjegyzem


tisztelet a kivételnek

2018. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Tudod, van az a mondás:

"Ha nem mondhatod el senkinek, elmondod mindenkinek."

2018. febr. 26. 19:45
 9/36 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan nagyon hosszú a kérdés a benne levő válaszokkal, de ajánlom ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


kzs-re és Asperrimusra vigyázz, mert ők itt a HGY propagandistái.


Egyébként én is egyetértek, a HGY nem más mint egy politikai biznisz-szekta, mely cionista érdekeket szolgál. Semmi közük a kereszténységhez.

2018. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 HaEv ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Sajnos, nekem is sok ismerősöm van, aki olyan közösségbe járt, ahol nem méltó módon bántak vele. Nem fogom megvédeni azokat, akik ilyet tesznek közösségekben - nem csak a Hit Gyüliben történik ilyen. De - a te problémádon nem az fog segíteni, hogy "elmondod mindenkinek".

Példabeszédek 17,9b "aki viszont ismételten szóba hoz egy dolgot, elszakítja egymástól a jóbarátokat is."

Direkt hagytam le a vers elejét.

A fájdalom, ami édesapád elutasítása, édesanyád elvesztése miatti gyász és a többi rossz dolog miatt teljesen jogos érzés benned - de nem jó tanácsadó. Tudom, elcsépelt dolog, amit írni fogok, de igaz: csak akkor fogsz felépülni, ha megbocsátásra törekszel. Ne felejtsd el, ami történt, és nem kell jó embernek beállítani azt, aki elutasít téged vagy azt, aki az elmondásod alapján felelős a családod szakadásáért (aki valószínűleg azért nem egyedül csinálta ezt) - hanem a megbocsátás egy gyógyulási folyamat, amit Isten végez el benned, ha megengeded Neki. Engedd el, hogy igazad van. Ez nagyon nehéz. De ha nem engeded el, meg fog ölni. Az igazság az, hogy aki vádaskodik, maga is rosszat tesz. Ahogy fent a Példabeszédekből is látszik. Ne az az egy cselekedet határozza meg a te tetteidet! Ne reakcióban élj, mert akkor hozzákötöd magad ahhoz az egy rossz dologhoz, és meg fog ölni. Ne engedd, hogy ez uralja a döntéseidet! Nem méltó hozzád! Ha jól értem, van egy gyermeked. Gondolj arra, mennyi energiát elvehet a vádaskodás a gyerekedtől. Ne engedd, hogy tovább mérgezze a családodat az az esemény - örökítve a gyermekedre ezt a hozzáállást. Nagyon rossz örökség a keserűség! Nagyon rossz örökség a depresszió. Tapasztalatból tudom! Ne lovald bele magad még jobban, hanem inkább gyere ki belőle. Engedd át Istennek a bosszút, Őt már megsebezte, nem hal bele. Te viszont igen.

Ha úgy gondolod, kérj segítséget más keresztényektől. Ha esetleg gondolod, szívesen beszélgetek Veled, ha megtisztelsz a bizalmaddal. Ha nem, nem fogom sértésnek venni! :) Szabad vagy!

2018. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!