Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jelentése az özönvíz...

Mi a jelentése az özönvíz mítosznak?

Figyelt kérdés
Erre is azt szokták mondani hogy ezt nem kell szó szerint venni, de akkor mi a lényege a sztorinak, mit jelképez az egész?
2018. febr. 26. 11:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Úgy érzem lemaradtam, akkor most mi a fanc van a Grand Kanyonnal a kreósok szerint? Az özönvíz sztorihoz nem igazán értek, de szerintem valahogy úgy lehetne értelmezni, hogy Isten a jóknak mindig megkegyelmez, vagy valami hasonló.
2018. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha érdekel a kérdés, szerintem ezt a cikket érdekesnek fogod találni!

[link]

2018. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1

Szerencsére törölték a műsort, amit itt levágtak, de én sem igazán értem, mit akartak a Grand Canyonnal.

Egy földterületet elborító áradás soha az életben nem vájt völgyeket az elborított földterületre. Ez teljes nonszensz mind fizikailag, mind geológiailag.

Valami nagyon kitekert logika kell hozzá hogy összefüggést magyarázzon bele az ember.


#2

Köszönöm a cikket!

2018. febr. 26. 14:10
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

"Egy földterületet elborító áradás soha az életben nem vájt völgyeket az elborított földterületre. Ez teljes nonszensz mind fizikailag, mind geológiailag. "

Szerintem te nem vagy tisztában a víztömeg erejével, sem a fizikával, geológiával. így viszont érthető, hogy miért tévedsz az özönvízzel kapcsolatban

2018. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem te nem vagy tisztában a víztömeg erejével, sem a fizikával, geológiával. így viszont érthető, hogy miért tévedsz az özönvízzel kapcsolatban"

Oké, akkor tessék, várjuk az ismert példákat, ahol egy áradás valaha is kanyonokat vájt!

2018. febr. 26. 14:18
 6/23 KZitus ***** válasza:
23%

Szia


A özönvíz, vagy vízözön nem mitosz. Miért? Az özönvíz nem csupán egy szokványos árvíz vagy felhőszakadás volt. A Bibliában használt görög szó az özönvízre, más néven vízözönre a ka·ta·kly·smosʹ, vagyis kataklizma (Luk 17:27). A szokványos árvizek napokon belül leapadnak, az özönvíz viszont több mint egy évig tartott, és ennek a jelentős része a víz apadásával telt. Mennyire ésszerűtlen lenne azt feltételezni, hogy Noé az életéből mintegy 50 évet arra szánt volna, hogy egy kb. 40 000 m3 térfogatú hajót építsen, ha csupán egy viszonylag kis kiterjedésű árvizet kellett volna átvészelnie a családjával és néhány állattal együtt. Ha csak erről lett volna szó, akkor mi szükség volt arra, hogy „minden élő teremtményből, minden testből” bevigyen valamennyit a bárkába, hogy így „maradjon utódjuk az egész föld színén”? (1Mó 6:19; 7:3). Ez minden kétséget kizáróan egy világméretű vízözön volt, olyan, amilyenhez hasonló még nem történt azelőtt, és azóta sem. „A víz. . . olyannyira elárasztotta a földet, hogy ellepett minden magas hegyet az egész ég alatt. A víz tizenöt könyöknyivel [kb. 6,5 m] a hegyek fölé emelkedett, és ellepte azokat a víz” (1Mó 7:19, 20). „Minden test vége elérkezett előttem” – mondta Jehova. „Eltörlök a föld színéről minden élőlényt, amelyet alkottam.” És pontosan így is lett. „Minden, aminek az orrában az életerő lehelete működött, vagyis minden, ami a szárazföldön volt, meghalt. . . .csak Noé és azok maradtak életben, akik vele voltak a bárkában” (1Mó 6:13; 7:4, 22, 23).

2018. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Öhm, Zitus... az özönvíz mítosz mivolta nem azt jelenti, hogy minden megtörtént ahogy a Biblia leírta, csak épp valami helyi áradás állt a dolog mögött.

Természetesen a bárka amire minde faj felfért, a sok ezer kilométert vándorló pingvinek, lajhárok, csigák, koalák, a víz nélküli túlélés egy évig, stb. Abban a formában, ahogy leírták, teljes történet egy mítosz, nem csak egy-két részlete.

2018. febr. 26. 14:40
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

"Oké, akkor tessék, várjuk az ismert példákat, ahol egy áradás valaha is kanyonokat vájt!"

Többen vagytok, vagy arra célzol, hogy másnak csinálod a műsort? Neked meg nem fogok elemi fizikát tanítani. Hidd azt, hogy nincs ennyi ereje ekkora víztömegnek, meg hogy a Colorado folyó felfelé folyik:)))))

2018. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8

Gyanítható volt, hogy csak mellébeszélésre telik majd.

Látod, erről beszélek. Egyetlen példa sincs ami igazolná hogy bármi alapja lenne annak, amiről beszélsz, víztömeg még soha nem viselkedett úgy mint ahogyan te szeretnéd elvárni tőle, és még csodálkozol, ha szólnak hogy nonszensz az egész elképzelésed...

2018. febr. 26. 15:22
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

Az özönvíz sztorit a suméroktól másolta át a kereszténység (illetve eddigi felfedezések szerint övék volt a legelső, de a babilóniaiak is lemásolták tőlük, Ziusudra özönvíz történetére gondolok egyébként), náluk nem volt szó állatokról, szimplán az történt a vallásuk szerint, hogy az istenek el akarták pusztítani az emberiséget egy özönvízzel, de Enki isten annyira szerette őket, hogy szembeszállva a többi istennel szólt Ziusudrának, hogy építsen egy bárkát, amivel majd túlélnek. Túléltek, vége. Láthatóan az eredeti jelentése a mítosznak valláserősítő és Enki hatalmát és szeretetét dicsőítő céllal jöhetett létre, a keresztényeknél inkább arról volt szó átvételnél, hogy az alaptörténettel vegyítve a saját elképzelésük pont beleillett a népirtó istenképbe, aki azért tesz néha kivételt, és életben hagy egy családot, mert szereti a vérfertőzést.

Viccesnek tartom, hogy próbálták fokozni a másolatban (biblia) lévő számokat (pl. az eredetiben 7 napig tartott a vihar, a Bibliában már 40), de azt is viccesnek tartom, hogy nem látják be, hogy a szent könyvük egy másolat, pedig konkrétan mondatok egyeznek meg a jóval előtte készült iratokkal.

Ez az eddigi álláspontja az özönvíz mítosznak. Nyugodtan utánanézhetsz, érdekes téma, de vigyázz a History Channel által készített sumérsorozattal, mert szeretnek az istenekre űrlényekként tekinteni. :D

2018. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!