Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tulajdonképpen miért nem...

Tulajdonképpen miért nem önfenntartóak az egyházak?

Figyelt kérdés
Ha valakit nem érint a dolog, az minek fizessen érte, még ha csak közvetve is? Ha pedig a hívek nem tudják fenntartani (vagy nem ér nekik annyit a dolog, hogy fenntartsák), akkor pedig eleve felesleges az adott egyház.
2018. márc. 2. 18:54
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
78%
Pont, mint a foci. Az is eltarthatna magat.
2018. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%

Ebben igazad is lenne, de!

Az egyházak számtalan iskolát és szociális, egészségügyi intézményt is fentartanak. Elhiheted, hogy az adódból nem az adott templom fűtését fizetik, hanem pl. az egyházi iskolákba járó gyermekek után a normatívát, stb...


Remélem, hogy azért az elvakultságod ellenére is képes leszel megérteni ezt.

2018. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
39%
A La Vey féle sátánista egyház önfenntartó.
2018. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Meg a több tíz milliós autóikat is a te adódból fizetik.
2018. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%

Ezzel én se értek egyet. Mármint minek kéne nekem támogatni az egyházakat vagy az egyházi iskolába járó gyerekeket?

Ehelyett ezt inkább a saját gyerekem iskolájának szánnám...

2018. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

"Ehelyett ezt inkább a saját gyerekem iskolájának szánnám..."


Elmondanád, hogy nekem miért kell támogatnom a te gyermeked iskoláztatását? Mert jelenleg ez a helyzet, amíg mindenki nem fizeti a saját gyermeke tanulmányait. Márpedig az önköltséges egyetemi/főiskolai képzéseket leszámítva, nem fizeti senki.

Mi van azokkal a felnőtekkel, akiknek nincs gyermeke? Tőlük is levonják az adót, hogy a te gyereked járhasson iskolába.

2018. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező!


Az egyházak azért nem tudnak gondoskodni önmagukról, mert nincs olyan transzcendens entitás, amit ők elképzelnek. Nem szükséges az élethez/szeretethez a sci-fi műfaj, és ezért az állami támogatás sokkal kecsegtetőbb, valamint nem kerül semmibe ennek kiaknázása, mint tenni valami ésszerűt. Az ésszerűség nem követelmény semmilyen vallásban. Sőt... Az ésszerűtlenség/logikátlanság és a természet tőrvények meghazudtolása, pedig alap!! Természetesen pár milliárd forintból mindenki kiosztana 500 bablevest!! Akkor már nagyon nagy hős!! Szerintük!!!

2018. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
40%

Példa volt.

Ugyanúgy bármelyik egyház helyett inkább adnám egy önkéntes szervezetnek.

2018. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Mert pont ezért lettek.


(0% oooh yeaaah! ;))

2018. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

A pénz nagy része tényleg az iskolák, kórházak fenntartására megy el.


Azon kívül hogy valaki utálja a keresztyéneket nincs értelme kiakadni ezen hogy "az én adómból miért fizetem az egyházi iskolába járó gyerekeket". Mintha keresztyénként csak a markomat tartanám hogy az ateisták tartsanak el, és rólam nem húzná le a bőrt az állam adózás címszó alatt...

2018. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!