Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert támadják olyan sokan a...

Miert támadják olyan sokan a katolikus egyházat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Mert a katolikus egyhaz olyan szinten kiforgatta a hit jelenteset mint az allat. Jelenleg ez is csak a penzrol szol. Ezt mondom ugy hogy hivo vagyok.
2018. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
A katolikusok mögött kb. másfél évezrednyi történelem áll és ez alatt nem egy szörnyű dolgot követett el, másrészt meg az emberek többsége a katolikus egyházat ismeri a leginkább és amiről van információd azt könnyebb szidni. Röviden ezért.
2018. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 követ62 ***** válasza:
56%

Egyetértek az előttem szoloval.

Csak annyit tennék hozzá pontosításul, a legfőbb probléma a katolikus egyház TANTÉTELÉVEL van.

NEM AZ BECSÜLETES HÍVŐKKEL!

2018. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Csak sok van itt a különféle neoprotestáns gyülekezetek hívei közül, pl. adventisták, hitgyülisek, nekik azt tanítják, hogy a katolikus egyház az ellenség, meg hogy eltértek a helyes úttól, Máriát imádják, meg bálványimádók, meg ott minden csak a pénzről szól, holott ez nem igaz, és bármelyikük utánanézhetne, dehát kell egy ellenségkép, így próbálják vonzóbná tenni a saját egyházukat. :/


Vicces például, hogy mi mindig megkapjuk, hogy bálványimádók vagyunk, csak mert képek is vannak a templomainkban. Igaz, hogy az ortodoxoknál, evangélikusoknál és az anglikánoknál is vannak képek, mégis csak a katolikus egyházat szapulják. :/

2018. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
4-es pont belefutott a sajat csapdajaba. Mindig kell egy ellenseg kep. En nem szapulok senkit, egyszeruen hivokent is teljesen jol latom hogy minden a penz korul forog. Ezek az egyhazak valamit elfelejtettek. Mindeggyiknel kozos pont a szeretet. Ezek viszont tele vannak ellentmondassal es utalattal. Nem jelentem ki hogy barmilyen egyhazhoz tartoznek,mert szamomra ez szegyen lenne de hivo vagyok,es eleg az ha valaki pelda erteku eletet el. Meg hivonek se kell lennie hogy jo ember legyen.
2018. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Azért, mert ennek be kell teljesednie, maga Krisztus beszélt róla, hogy támadni fogják.

De biztosított minket arról is, hogy a pokol kapui se vesznek erőt rajta, bárhogy próbálkozik is a sátán.

2018. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
A vallás téma már csak ilyen. A protestánsok (főleg a kis egyházak) is folyton támadva érzik magukat, meg az ateisták is, ahogy a katolikusok is...
2018. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Két magyarázatot adok, egy sajátot és a katolikus egyház saját magyarázatát.


A katolikus egyház a legnagyobb, a leggazdagabb és a legrégibb keresztény egyház. Emiatt katolikusok követik el a kereszténységben a többi egyházhoz képest a legtöbb bűnt és a legnagyobb bűnöket is. Emiatt támadják sokan, hiszen az általa hirdetett tökéletes erkölcshöz egy katolikus sem ér fel, mind méltatlan. Más egyházakban kisebb a merítés, kevésbé vannak szem előtt.


A katolikus egyház magyarázata persze az, hogy mivel az övék az igaz tanítás, azért őket támadja leginkább az ördögök, közvetlenül és közvetve, emberek útján is. Az egyház emiatt nem tetszik a kívülállóknak.

2018. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Mert a legtöbb ember hihetetlenül tájékozatlan, és sajnos nem is nagyon van arra igényük, hogy fejlesszék magukat. Nem értenek a történelemhez, a dogmatikához, fogalmuk sincs, hogy az exegézist eszik-e vagy isszák, ókeresztény írók leveleiről csak hirből hallottak, katekizmust meg maximum csak láttak. Tudom, 0%-os leszek ezért, de sajnos ez van.


Nem azt akarom most ezzel mondani, hogy akkor mindenki legyen katolikus, mert én sem vagyok hívó, de amíg a legtöbben csak addig látnak, hogy "bálványimádás" meg "nincsenbenneabibliába", addig felesleges szerintem erről vitatkozni.


Akit valóban érdekel a téma, és nem csak prolimantrákat akar szajkózni, annak melegen ajánlom a történelem behatóbb tanulmányozását. Higgyétek el, megártani nem fog.

2018. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egyszerű: mivel a katolikus egyház a legnagyobb és a legmeghatározóbb felekezet. A legmeghatározóbbat úgy értem, hogy a többihez képest jobban jelen van a társadalomban. Pl. a pápaválasztást egy egész világ követi. Ha meghal a pápa: vezető hír. Ha meghal a canterbury érsek, csak max. valahol a hírek alján megtaláljuk, vagy ha rákeresünk konkrétan. Legalább is itt, Magyarországon.

Persze, ennek oka az is, hogy a többi keresztény felekezetnél nincs egy ilyen kiemelkedő vezető. Másfelől a pápa - vagy a helyi egyházak püspökei - megnyilatkoznak társadalmat érintő kérdésekben. Lehet, hogy életem nagy tévedése, de még nem láttam adventista lelkészt vagy mormont, hogy a húsvéti beszédét élőben közvetítette volna valamelyik nagyobb nézettségű csatorna. Történelmi protestáns egyházakét már inkább. (Valószínűleg az orosz ortodoxiában megint másképp van)


A katolikus egyházat sokan ismerik - vagy ismerni vélik. Mindenki látott már papot. Több a kapcsolatunk az egyházzal, mint más felekezettel - tehát jobban is támadható.

Valószínűleg a Fény Gyermekei Magyar Esszénus Egyházat nem támadják ennyire, mivel az emberek azt sem tudják, hogy létezik. Pedig, biztosan vannak tévtanításaik...

2018. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!