Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus aki nem pap...

Egy katolikus aki nem pap megkeresztelhet embereket, ha nem áll rendelkezésre pap?

Figyelt kérdés
Tehát ha elkerülök valami szigetre vagy az eszkimókhoz és sikerül megtérítenem a helyieket, hogy fogadják el Jézust és a Pápát, és több ezer kilométeres körzetben nincs pap, akkor meg is keresztelhetem őket, vagy ahhoz minden esetben papra van szükség?

2018. márc. 4. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

én nem vagyok katolikus, de ez régebben bennem is felmerült, én azt a választ kaptam hogy ilyenkor alapvetően igyekezni kell valahogy hívni egy papot, és ez az esetek döntő többségében meg is oldahtó, a legtöbb protestáns egyháznál is így van amúgy


de oké tételezzük fel hogy valamiért mégis hosszú távon elérhetetlen a közösség paphoz juttatása, mondjuk olyan helyen vagytok ahol üldözik a kereszténységet, akkor megkeresztelheted őket, illetve ha bárhol is vagy és valaki haldoklik vagy valamiért olyan helyzetben van hogy valószínűleg haláláig nem juthat pap közelébe (pl ki fogják végezni, háborúban nemsokára támadás fogja érni a települést stb) akkor is megkeresztelheted, ez elvileg hivatalos és a katolikus imakönyvekbe is bele szokták íráni

2018. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Végszükség esetében még olyan is keresztelhet, aki maga nincs megkeresztelve.


Persze az általad leírt eset nem végszükség, illetve előbb küldenek misszionárius szerzeteseket, mint laikus híveket.

2018. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
igen
2018. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kereszteléshez nem kell papnak lenni, de ajánlott papot hívni.
2018. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj pap, diakónus is nyugodtan keresztelhet. :))


Egyébként életveszély esetén bárki keresztelhet.

Viszont a bennszülöttek térítése nem úgy megy az egyházban, hogy hasra ütsz, hogy akkor te mész. Az egyház küldi a misszionáriusokat és ha nem is lenne köztük pap (bár ezt kétlem), akkor is tudnának keresztelni, mert meg lenne az engedélyük.

De ha pl. egy embert elütött a vonat és ott fekszik haldokolva, te meg arra jársz épp és kéri, hogy kereszteld meg. Akkor ha van víz és el tudod mondani, hogy "X, én téged megkeresztellek az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében", akkor ez érvényes lesz.

2018. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Igen, csak nem szokás.

De pl. a középkorban gyakran csináltak ilyet. Volt olyan, hogy egy gazdag zsidó családnál a keresztény szolgálólány megkeresztelte a gyereket - akit persze aztán gyorsan el is vettek a szülőktől, hiszen micsoda dolog az, hogy egy keresztény gyereket zsidó család nevel?

2018. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!