Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség papnál...

Miért van szükség papnál gyónásra?

Figyelt kérdés
Ha az ember közvetlenül is kapcsolatba kerülhet Istennel, pl. az imádságban, akkor miért nem gyónhatja meg közvetlenül neki, közvetlenül Istennek a meggyónnivalóit, miért kell ehhez papi közvetítés?

2018. márc. 5. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Vallásfüggő. A katolikusoknál csak ilyen módon lehet megszabadulni a súlyos (halálos) bűnöktől, mert:


"Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel egyházamat, és a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta. 19Neked adom a mennyek országának kulcsait, és amit megkötsz a földön, kötve lesz az a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, oldva lesz az a mennyekben is.” (Máté 16)

2018. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nincs szükség, csak jó lehet magadból kidumálni. Kibeszéled magadból, és a pap aranyos és nem ítélkezik rajtad, és akkor megkönnyebbülsz. Amúgy Isten saját magát osztotta fel, mi mind a részei vagyunk, és állítólag Jézus azt mondta, hogy nem lakozik Isten kézzel csinált templomokban, hanem bennünk van, mindannyiunkban. Meg állítólag olyat is mondott, hogy ő és az atya egyek. Meg hogy kövessük őt, és eljuthatunk oda, ahol ő van; valaki meg azt mondta, hogy Jézus a mi égi bátyánk.
2018. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

*Ja amúgy én nem vagyok ilyen vallásos cucc

:) ^ ^

2018. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A papnak ugye az a fogalma hogy közvetítő ember és Isten között.


A katolikus felfogásban a gyónásnál Isten kegyelmét közvetíti feléd.


A protestáns felfogás ugye teljesen más, ott Krisztus a főpap, és a te személyes kapcsolatod Istennel a fontos, a lelkész és az egyház az másodlagos.

2018. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Ingyen pszichológus, lelki tanácsadás. :)


Én református vagyok és a közösségünkben az egyik nálam idősebb testvéremmel rendszeresen szoktunk beszélgetni. Igen, megvallva azt is, ami bűn. Imádkozni is szoktunk együtt és egymásért.

Számunkra ez sokkal többet ad, mintha elmennénk egy paphoz.

De van, akinek pedig a pappal való beszélgetés segít.

2018. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magunktol nem lennenk kepesek felsorolni a bűnt de a gyontatoszekben igen. Egyebkent a pap nem kozvetito Isten es ember között. A pap eszkoz Isten kezeben aki a puspok helyett vegzi a liturgiat es vezeti a ra bizott nyajat
2018. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Mert maga Krisztus adta ezt a hatalmat apostolai kezébe:


"Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."


"Bizony mondom nektek: amit megköttök a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldotok a földön, a mennyben is fel lesz oldva."


Szerintem ez a protestáns forítású Bibliában is így szerepel.


Az apostolok nem tudtak ott lenni mindenhol (majd meg is haltak), ezért püspököket neveztek ki, akiket szintén megbíztak ezzel a fontos feladattal. A püspökök sem tudtak mindenhol jelen lenni, ezért papokra bízták ezt a feladatot.


Egyébként a fülbe gyónás jóval később, a 4-5. század körül alakult ki, előtte nyílvános gyónás volt. Az röviden úgy nézett ki, hogy a bűnös kiállt a gyülekezet elé, majd tételesen felsorolta miben vétkezett.


Ez utóbbira való utasítást Jakab levelében találod:


"Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok."


Ez az utóbbi mód kihalt az évszázadok során, már sehol nem gyakorolják így (egy felekezetnél sem), az elvi lehetősége meglenne. Így maradt az első verzió.


Egyébként visszakérdezek kedves kérdező. Az evangéliumokon kívül (amikor Jézus testben, személyesen jelen volt), hol van példa az Újszövetségben az általad felvázolt módra?

2018. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Milyen általam felvázolt módra?
2018. márc. 6. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha az ember közvetlenül is kapcsolatba kerülhet Istennel, pl. az imádságban, akkor miért nem gyónhatja meg közvetlenül neki, közvetlenül Istennek a meggyónnivalóit, miért kell ehhez papi közvetítés?"


Erre gondoltam. Mert már sokaktól hallottam ugyan ezt, de bibliai példát még nem kaptam tőlük.

2018. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!