Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Görög Katolikusoknál lány...

Görög Katolikusoknál lány lehet-e ministráns, illetve menstruációkor gyónhat és áldozhat-e?

Figyelt kérdés

2018. márc. 6. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi köze a menstruációnak a gyónáshoz és a szentáldozáshoz? Hogy ministrálhat-e, nem tudom.
2018. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy van két hagyomány a menstruációkor való szentáldozási tilalomra, nem tudom, hogy manapság még érvényben van-e, főleg a keleti rítusú katolikusoknál.


Az egyik hagyomány az, hogy az eucharisztika vételéhez nem csak lelki, hanem testi tisztaság is szükséges. Amikor egy nő menstruál, akkor egy mocskosabb, alacsonyabb rendű, állatiasabb állapotban van, magyarul tisztátalan. A menstruáció vége és egy rituális megfürdés után vehet újra áldozatot.


A másik az, hogy a menstruációt fel lehet fogni egy afféle gyászállapotként is, ami egy meg nem született életet sirat, hiszen a vérzés azt jelenti, hogy a nőnek lehetett volna gyereke, de mégsem lett, mert nem termékenyült meg.

2018. márc. 6. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Katolikus vagyok, de ilyet sose hallottam. Nézd meg a katekizmusban, ha nincs benne, hülyeség és palira vettek.
2018. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden változott az elmúlt kétezer évben. Az biztos, hogy római katolikusoknál szó sincs ilyesmikről. A görögkatolikusok pedig hivatalosan "görög szertartású római katolikusok", így nagy eltérés nem lehet.
2018. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Még pontosabban "görög szertartású katolikusok". Ahogy van még 20 másik rítus a katolikus Egyházban a római és görög mellett.


Egyébként ilyen kérdésekben tényleg nincs eltérés.

2018. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

benéznek minden nő bugyijába? ha igen, akkor sürgősen válts templomot/vallást és hívd rájuk a rendőrséget.

mégjobb: legyél ateista.

2018. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mi vaaaan??


A keresztényeknél nincs ilyen, hogy tisztátalan vagy menstruációkor. Ugyanúgy gyónhatsz, áldothatsz, részt vehetsz a vallási életben.


"Amikor egy nő menstruál, akkor egy mocskosabb, alacsonyabb rendű, állatiasabb állapotban van, magyarul tisztátalan. A menstruáció vége és egy rituális megfürdés után vehet újra áldozatot. "

Kedves édesanyád hogy van? Mi ez a primitiv hímsoviniszta szöveg, te jóó ég. Milyen rituális megfürdés? Nálunk semmi ilyesmi nincs. A Bibliában és a Katekizmusban nincs semmi ilyesmi leírva.


Azt nem tudom, hogy a gör. katolikusoknál a lányok ministrálnak-e, akadálya nincs, ez inkább szokás kérdése.

2018. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

"A másik az, hogy a menstruációt fel lehet fogni egy afféle gyászállapotként is, ami egy meg nem született életet sirat, hiszen a vérzés azt jelenti, hogy a nőnek lehetett volna gyereke, de mégsem lett, mert nem termékenyült meg."


Te szerencsecsomag, mi a jó életről beszélsz? 😂😂


Biosz órán talán figyelni kellett volna, akkor nem beszélnél hülyeségeket.

2018. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
nem vagyok vallásos, de még én is tudom, hogy ezek bizony mind le vannak írva a bibliában. menstruáció alatt a nő nem aludhat a házban (vagy egy házban a férfival? nem emlékszem pontosan), mert tisztátalan. persze ez már nem aktuális, mert modern világban élünk, de ha ezt így el tudták vetni, akkor miért nem vetik el a többi, ősrégi megkötést? pl papok nem élhetnek nemi életet, maszturbáció és homoszexualitás bűn, házasságon kívüli szex bűn, ésatöbbi.
2018. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
#9, megmondod, hogy hol van az Újszövetségben ez? Tény és való,az Ószövetségben benne van, hogy ne aludjon a férjével olyankor, de ennek elsösorban egészségügyi okai vannak. Akkoriban nem olyan volt a higiénia, mint manapság. Viszont hol van az Újszöv.-ben olyan, hogy nem részesülhet szentségekben, vagy el lenne utasítva a menstruáló nő, főleg az, hogy bűnös lenne.
2018. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!