Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok! Szerintetek,...

Reformátusok! Szerintetek, nagyon nagy bűn, hogy nem járok templomba vagy csak alig?

Figyelt kérdés
Minden este imádkozom és hálát adok,mindazért amim van. Hívő vagyok, konfirmáltam,törekszem a Biblia szerint élni. Viszont elköltöztem a falumból ahol nagyon jó igehirdetés volt,megfogott. Viszont a jelenlegi városomban ezt nem mondanám. Félek, hogy emiatt Isten haragszik rám, vagy kevésbé szeret, esetleg nem jutok a mennybe. Mi a véleményetek?
2018. márc. 8. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szóval azért nem jársz jelenleg templomba mert a helyi templomban nem jó az igehirdetés, jól értem?


A Biblia szerint az ideális az az amikor közösségben éli meg az ember a hitét, nem egyedül. Tehát nem azért jó templomba járni mert kötelező, hanem hogy te profitálj belőle. Most nem dorgálásként írom ezt, én is találkoztam már olyan lelkésszel akinek az az igehirdetés hogy múlt századbeli prédikációkat kinyomtatott valahonnan és azokat olvassa fel (ráadásul elég furcsa hangsúlyozással), oda én se járnék hacsak nem tartanak pisztolyt a fejemhez.


Nincs-e lehetőséged szomszéd városba/faluba járni, vagy netán evangélikusokhoz járni? Vagy annyira rossz, hogy legalább az úrvacsorás istentiszteletekre se mész el szívesen?

2018. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező: 20 éves fiú vagyok és hívő református keresztyén ember vagyok én is ritkán járok templomba mostanában és én is szoktam imádkozni szinte minden este és véleményem szerint semmi baj nincs ezzel hogy nem igazán jársz Templomba mert komolyra fordítva a szót szerintem sokkal inkább fontosabb a hited mint sem az hogy Templomba jársz e vagy sem.
2018. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Jézus parancsot adott mind a hit közösségi megélésére, mind az Eukarisztiára, nálatok úrvacsora. Illetve az apostoli levelekből is ez látszik.

Mivel templom nélkül egyiket sem tudod gyakorolni, ezért bűn, hiszen akarva mész szembe Isten akaratával és rendelésével.

2018. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ka.ka.o ***** válasza:
65%

Nem vagyok református, de úgy gondolom, a keresztényeknek fontos egybegyűlniük. A Héberek (vagy zsidók) 10:2,25-ben Pál azt írja, hogy gyűljünk egybe, figyeljünk a hittestvéreinkre, bátorsítsuk egymást. Erre nekünk is szükségünk van, és nekünk is ezt kell tennünk másokkal. Ha nem gyűlnénk össze, hogy tudnánk buzdítani egymást?


Jézus azt mondta, hogy ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az ő nevében, ott van közöttük (Máté 18:20). Ez is arra int, hogy gyűljünk össze.


A Lukács 4:16 szerint pedig maga Jézus is rendszeresen eljárt a zsinagógába.


Szóval fontos összegyűlni a hittestvéreinkkel :)

2018. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ka.ka.o ***** válasza:
Elnézést, az Héberek 10:24,25 akart lenni
2018. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg ez nem számít.

Viszont a gyakorlatban nagyon is!

Ugyanis a hited magától... hát, a jó ég tudja, hogy merre fejlődik. Azért kell hozzá egy szakember (itt a pap), hogy felügyelje és a jó irányba alakítsa.

Ha ez a pap nem képes erre, akkor érdemes másikat keresned.

Ez viszont már a te felelősséged! Isten ezt kérheti számon rajtad!

Az nem gond, ha nem tudsz minden héten menni, mert messze van a közösséged.

De ha egyáltalán nem mész, az nagyon is gond!

2018. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolók szépen megfogalmazták, hogy miért kell templomba járni, de a leglényegesebbet az utolsó írta. Egyedül könnyen eltéved az ember. Sok jó prédikáció elérhető a youtube-n, hallgass ezekből is, érdemes, de járj rendszeresen a templomba is.
2018. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!