Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem lehet az hogy az Ó szövets...

Nem lehet az hogy az Ó szövetségben meg jelent Jehova az Atyának egy afféle gonoszabb kivetülése és ugy müködnek a világban mint jin jang?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy Jézus az Atya szeretetét hirdette aki szinte mindent meg bocsát stb. De az ó szevetségben le írt isten azért nem teljesen ugyan ilyen.

2018. márc. 11. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

első dolog amit tisztázni kell hogy az ószövetségi JHVH(amit tévesen néha "Jehovának" olvasnak fel a kora-újkor óta, de eredetileg senki nem mondta így) nem "csak" az atya hanem a teljes Szentháromság, tehát JHVH Jézus "is"


Látni kell hogy az újszövetségben sem egy mézes-mázas cuki istenecskéről olvashatsz, Jézus gyakran elég keményen felszólal és figyelmeztet a büntetésre, viszont felmutatja hogy mindenkinek, tényleg mindenkinek van lehetősége a megbocsájtásra ha őszintén akarja


az ószövetség is tele van olyan részekkel ami az embereket arra hívja hogy változzanak meg, és ha jó útra térnek Isten megbocsájt nekik, gyakran a próféták pont azon háborodnak fel hogy Isten miért nem pusztította el még a gonosz embereket, a válasz pedig mindig za hogy mert talán még megváltoznak, vagy mert vannak közöttük jó emberek is, szóval messze nem mondanám hogy az ószövetségben valamiféle "gonosz" Istenről olvasunk

2018. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Ó szövetsegben Istenrol megtudhatjuk hogy bűn gyülölö, azaz rossz , gonosz tettek gyűlölölje. Mi az ami helyes mi az ami nem -igy megismertuk a törvényt-mit szabad, mi a helyes es mi nem.


Az Új szövetségben Isten a saját személyében eljött Jézusban, hogy megmutassa azt hogy mennyire szeret es a kegyelmét, hogy a leggonoszabb embernek is az élete megváltozzon, megtérjen a rosz cselekedeteibol es az örök életet megnyerhesse,azaz MINDEN EMBERNEK REMÉNYT ÉS LEHETŐSÉGET ADJON.


Isten Jézusra vetette a világ összes bűnét, hogy aki benne hisz ne menjen ítéletre, hanem átmenjen a halálból az életre. -biblia idézet

2018. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Már csak annál is inkább, mert jehováról szó sincs az Ószövetségben, helyette JHVH van.


De egyébként sem. Az Ószövetségben is úgy jellemzik Istent, hogy hosszan tűrő és irgalmas.

2018. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég veszélyes dolog kevergetni a különféle vallásokat, mert egyrészt egy hatalmas katyvasz lehet belőle - másrészt lehet, hogy mindkét vallás hívei kergetni fognak.
2018. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jehova mint a Teremtő arról a pápa is világosan beszélt kivehetően, hogy az csak egy ember a történelemből amit feldolgoztak ószövetségben.

JHVH Teremtő Jézus az a Pápa szerint is tökéletesen rendben van.

De az

őrtorony szekta jehova nevűje az nem JHVH !!! ,

nem a Teremtő és véletlenül sem Jézus apja.

csak egy akkori történelmi korból vett TÖMEGGYILKOS emberi alak AKI NEM IS LÉTEZETT SOHA KORÁBBAN!


keressetek rá itt a fórumban erre a kérdésre itt van leírva hogy miért :


" őrtorony jehovájának igazi valódi Isten helyett EMBER személye a Pápa által feltárva, úgy tűnik ennyit ér a jehovás prédikáló tudás?! "



én legalább is ezt látom a Pápa igazat feltáró írásából.

2018. márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
nem értem miért gondolja sok ember úgy, hogy a Jehova nevet a tanúk találták ki.....meg, hogy csak az ő Bibliájukban van ez a megnevezés...
2018. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6/6 Én úgy tudom hogy a biblia héber nyelven íródott és akkoriban dárga volt az írás ezért kihagytak betűket és az a "JHVH" nem bizonyitotan Isten neve. A kérdésben én is csak azért hivtam Jehovának mert az Ó szövetség Istenét egyszerűen nem tudom hogy máshogy hívni
2018. márc. 12. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:

wikipedia.org/wiki/JHVH :


A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével.


A Jehova ejtéssel további probléma, hogy a szó így héberül megfejthetelen lesz, illetve értelmetlen (sőt bizonyos értelemben blaszfémikus) jelentést ad ki, alakilag ugyanis egy fordíthatatlan nőnemű(!) qal particípium passzívum lesz. Ugyancsak probléma, hogy míg ezt az alakot kiemelték, addig az alább következőt nem.


A h-val írt Jahveh és Jehovah alak angolszász területen honos átírási szokás, magyarul azonban mindkét alak helytelen, csak a h nélküli Jahve és Jehova a helyes. Ennek oka, hogy a szó végi h a héberben nem mássalhangzó, hanem magánhangzót (itt e-t, illetve á-t) jelölő betű. Egyetlen kivétel van, amikor a h-ban pont áll (הּ), ennek kiejtése valóban h. Így tehát a יָהּ Jáh, a יָה azonban csak Já.


Néhány közkeletű tévedés[szerkesztés]:

A Tetragrammaton több szóból van összetéve.

A Tetragrammaton azt jelenti: Ő volt, Ő van, Ő lesz.

A Zsoltárok 83:19-ben olvasható Isten neve, amely Jehova, annak bizonyítéka, hogy a Jehova név létezett.

2018. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!