Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem segit ha...

Isten miért nem segit ha imádkozunk hozzá?

Figyelt kérdés
Úgy érzem csak várakoztat hiába imádkozok hozzá hittel majd segit egyszer talán ha úgy tartja majd a kedve talán meg segit de nem biztos csak ha akarja akkor Így mi értelme imádkozni ha úgy sem az lesz amit kérünk ?segitséget bármi jóval kapcsolatban

2018. márc. 12. 13:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
"Segíts magadon, az Isten is megsegít!" Ez egy nagyon bölcs mondás. Isten nem arra való, hogy a segged alá tolja a dolgokat. Isten támaszt ad
2018. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Vallásos válaszok:


1. Isten nem automata, aki az imáért cserébe megjutalmaz.


2. Isten jobban tudja mi kell neked, mint te magad.


3. Isten próbára akar tenni téged.


Nem vallásos válasz: nincs Isten.

2018. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%

Isten mindig segít, legfeljebb mi nem vesszük érte...


Nem tudhatod, hogy az imáid miatt eddig milyen katasztrófákat hárított el e fejed fölül.

Nem tudhatod, nem a Túlvilágra tartogatja-e a segítséget, mert ott SOKKAL nagyobb szükséged lesz rá.


Szóval Ő mindig segít, csak nem mindig úgy, ahogy mi akarnánk, hanem úgy, ahogy a legjobb nekünk.

2018. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Értem
2018. márc. 12. 13:51
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Isten már azzal is segít a Hozzá imádkozón, hogy nem engedi, rossz, vagy még rosszabb történjék az illetővel.

Az ima sem mindegy, milyen, mert Isten a legyalázatosabb imára sem küld sült galambot egyenesen szájba.

2018. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
22%
Mert nincs isten.
2018. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%

Nekem sok dologban segített, bár amikor ugyanezt a kérdést tettem fel magamban, én is elveszítettem a hitet benne, az imádkozásban. Mégis, ezt követően volt, hogy megoldódott egy bizonyos fokig a helyzet.

A legfőbb vágyamat mindazonáltal nem váltja valóra. Nem értem miért sodorta elém a boldogságot ha el kell veszítenem. Mégis kitartóan imádkozok Hozzá továbbra is, a lelkibékém miatt szükségét érzem. Valamint reménykedek továbbra is, hogy Isten segít nekem ebben is.

2018. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Isten útjai kifürkészhetetlenek
2018. márc. 12. 16:19
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
a legfőbb vágy egyszer már meg lett valósitva, vagyis csak nagyon ritkán lehet azt "megvalósitani". Az már eredmény, nem pedig próbálkozás, az a végcél, ilyen a minősége. Már az is nagyon jó, hogy egy pillanatra sikerült meglátni, sikerült egy versét leirni, szal mindig ott fogja végzni a háttérben a dolgát. Addig meg kitartás, figyelés az a lényeg (mert lesz majd más is)
2018. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Oké
2018. márc. 12. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!