Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Négy evangélista nem is...

A Négy evangélista nem is volt apostol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a 4 evangéliumot(Máté,Márk,Lukács,János) ŐK 4-en APOSTOLOK IS VOLTAK EGYBEN?

Vagy csak szimplán leirták sok-sok idővel később SZÁJRÓL SZÁJRA TERJEDŐLEG?


NEM ÉRTEM!...

Teljesen megkavartam saját magamat is ezzel a kérdéssel mert én abban a tudatban voltam hogy akik APOSTOLOK VOLTAK (12) azok közül 4-en Máté,Márk,Lukács,János LEIRTÁK VISSZAEMLÉKEZÉSÜKET?


Választ köszönöm!



2018. márc. 14. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
János és Máté voltak apostolok az evangelisták közül. A legkésőbbi evangélium Szent Jánosé, valószínűleg az időközben felbukkanó eretnekségekre született válaszul.
2018. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a négy embert Jézus maga választotta ki. Együtt jártak vele, tanította őket, látták halálát, majd feltámadását, végül a mennybe menetelét és ezt írták le mind a négyen.
2018. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
János és Máté apostolok voltak. Márk evangélista Péter tolmácsa volt, az ő jóváhagyásával írta meg az evangéliumát, Lukács pedig Pál társa volt.
2018. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lukács és Márk csak Jézus kereszthalála és feltámadása után csatakozott a keresztényekhez. Közvetlenül nem ismerték Jézust.

Ettől függetlenül egyértelműen apostolnak tekintik az eredeti tizenkettőn kívül Mátyást(akit Júdás helyére választott a többi), Pált és Barnabást is akik Jézussal nem találkoztak életében.

Az apostol küldöttet jelent. Ez alapján jogos a felfogás, hogy akit az Apostolok cselekedetei ilyen szerepben részletesebben leírnak nevezhető annak.

2018. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha a 12 apostolra gondolsz, akkor csak Máté és János voltak apostolok.

De az a "szájról szájra" már azért is megtévesztő, mert azért Márk első kézből Pétertől hallotta, aki szemtanú volt és Lukács is igencsak utánajárt dolgoknak.

Hadd idézzek Lukácstól mindjárt az evangéliuma elejéről:

"Sokan próbáltak már beszámolni azokról a dolgokról, amelyek közöttünk történtek, s amelyek által Isten terve megvalósult. Ugyanazokat írták le, amelyekről mi is hallottunk azoktól, akik kezdettől fogva a saját szemükkel látták mindezt, és akik hirdették Isten üzenetét. Jómagam kezdettől fogva mindennek gondosan utána jártam, s úgy gondoltam, hogy szép rendben én is írásba foglalom mindezeket egy könyvben a számodra, tisztelt Teofilus."

Bár ha olvasod a Bibliát, ezt azért tudod.

2018. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!