Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit keres a menonita egyház...

Mit keres a menonita egyház Mo-on?

Figyelt kérdés
Mintha angol nyelvű magyar zászlójuk lett volna a békemeneten. Vagy félreláttam?

#békemenet #mennonita #magyar menoniták
2018. márc. 15. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg tudnád mutatni vagy leírni, hogy milyen zászló volt?
2018. márc. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem zászló volt, nem egy két rúdon tartott magyar zászló, vízszintesen, és mintha a fehér csíkra az lett volna írva, hogy Hunga...Mennonite Church. Mint más zászlókra a helységnevek vannak írva.

De az ismétlésekben hiába figyeltem, nem láttam. Pedig azért néztem, hogy mit láthattam félre. Aztán rákerestem, és tényleg van Magyar Menonita Keresztény Egyház nevű egyház. Ami elég különös, mondhatni még érthetetlen is.

2018. márc. 16. 02:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért érthetetlen?
2018. márc. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A történelmük alapján Mo-on indokolatlan a jelenlétük.
2018. márc. 16. 04:12
 5/6 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A történelmük alapján egyáltalán nem érthetetlen szerintem. De még a teológiájuk alapján sem. Egy olyan közösségről van szó, amely német földön indult, anabaptista közösség elég szigorú elvekkel. Sokfelé megtalálhatóak ilyen közösségek a világon. Nem értem, miért érthetetlen, hogy Magyarországon is van ilyen közösség.

2018. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az, hogy MÁR sokfelé megtalálhatóak. Pedig Amerikában menedéket találtak, nem volt, nincs okuk máshová menni.


De érdekes lenne tudni, hogy miért hoznak létre egyházakat olyan országokban, ahol nincs hiány keresztény egyházakban.


Az még talán érthető, hogy Afrikában terjeszkednek -mert ez az-, ahol a rászoruló közösségekben a kútfúrás,stb. mellett árukapcsolásnak adják a vallásukat is.


De Mo.-on erre egyáltalán nem volt, nincs is szükség.


Mindegy is; akkor úgy néz ki nem láttam félre. Angol nyelvű feliratos magyar nemzetiszínű zászlóval vettek részt, ugye?

2018. márc. 16. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!