Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk: "Yah" (#H3050)...

Kedves Tanúk: "Yah" (#H3050) isten, "Hovah" (#H1942) jelentése katasztrófa, romlás, gyalázat, gonoszság! Miért szeretitek ezt a "nevet" Yah-Hovah-t oly sokszor kiejteni naponta?

Figyelt kérdés

"A héberben lebontva, Jehova (Yah-Hovah) igazi meghatározása kiderül. "Yah" (# H3050) jelentése "isten". "Hovah" (# H1942) fordítása "lelkesen kívánatos, leesés, vágy, tönkreteszés, szerencsétlenség, gonoszság, kegyetlenség, hiábavalóság, bosszúság, perverz, nagyon gonoszság".

[link]


Azt is mondják, hogy Jehovah szinonimája a Baál-nak:


[link] és [link]

Hóseás 2.15

!!! És azon a napon, ezt mondja az Úr, így fogsz engem hívni: Én férjem, és nem hívsz engem többé így: Baálom. !!!


Állítólag Én Vagyok, I Am (angol) = AHAYAH. És akkor olyat olvastam, hogy az igazi név-rövidítése nem JhVH, hanem AHVH...

Kérelm, aki jobban tudja, írja ide válaszát, legyünk tájékozottabbak.


Jézus esetében is, írja az egyik lap:


Yashiva az Ő neve (Jézus), Megváltó, és nem Yeshua.

A görögben a Soter jelenti a "Negváltót", és nem Jézus-név, vagy Yeshua.


"The same principle is used for our savior YASHIYA. In Hebrew YASHIYA means SAVIOUR, Jesus/Yeshua does not mean Savior. JESUS is derived from Greek and the word SOTER in Greek means SAVIOUR not JESUS/YESHUA.

YASHA or YASHI means “SAVIOUR” in Hebrew, now YA means “my” which is added at the end of YASHA or YASHI = YASHIYA = GOD MY SAVIOUR."


A Tanúk már babonából is nagyon sokszor kiejtik ezt a nevet, hogy J..va, mikor veled beszélgetnek és győzködnek téged a Bibliából, mert "tanúk" akarnak lenni e névnek, mely tartalmazza (ha tényleg igaz a fenti idézetek a honlapokról) az "isten" szót, meg a romlás, gyalázat, gonoszság, katasztrófa, pervez szavak bármelyikét...



2018. márc. 16. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
A Jézus név valóban nem jelenti, hogy megváltó, ezt soha senki nem állította. A Krisztus jelentése ez.
2018. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
re#1 Jézus Megváltó, Krisztus Felkent (pap)
2018. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2018. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az ember szemszögéből minden nála nagyobb hatalommal rendelkező lény isten.


Baál, mint isten a wikipédia szerint:


"Baál (Ba`al, héber: בעל) az ókori kánaáni kultúrkör vihar-, eső- és termékenységistene, jelentése 'úr, uralkodó, férj'.[1] Az Amarna-levelekben valamint az ugariti irodalomban Addu/Haddu viharistennel azonos. Dagan isten valamint Él isten (a kánaáni panteon feje) fiaként is megjelenik nyugati sémi népeknél.[2] Neve valószínűleg az akkád baʾlişapûna nevű hegyből (Hazzi-hegy) ered, a későbbiekben is ezt a hegyormot Baál hegyeként tisztelték."


Ez a bolg szerint: [link]


Ő volt aki Jézus előtt feltámadt. Ez mitológia de érmes elolvasni.


Más megközelítésből:

"Baal-Berít A név jelentése: »a szövetség ura«.

Istenség, amelyet a kánaánita Sikemben imádtak. Gedeon halála után az izráeliták is Baal-Berítet tették meg istenüknek (Bír 8,33; 9,4)."


Forrás: [link]


Egy másik értelmezésben pedig egy démonról van szó szintén a wikipédia szerint. (Baál démon) kulcsszavakkal rá tudtok keresni.


Nekem annyira zavaros ez az egész, hogy nem folyok bele.

2018. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 munyamunya ***** válasza:
A Krisztus szó a héber Messias görög megfelelője, mindkettő jelentése: Felkent. Az Úr Yahosua nevének jelentése: Yah megment, vagy Yah a megmentő. Az Örökkévaló neve pedig nem két héber szóból áll, hanem egy olyan fogalom rövidítése, amely kb. mindenkor létezőt, "A" létezőt jelenti.
2018. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

mert a SZEKTA központ irányítás befolyás alatt állnak!

saját gondolkozásra és tettekre képtelen a többség.

és kötelező muszály mindíg kimondaniuk a vállalkozásuk nevét ahol csak lehet.


Őrtorony jehova WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIET vállalkozás

kb 2 évtizede NEM egy szeretet központot mutat

hanem

fegyveres, háborús dolgok is.

2018. márc. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Használhatod a Jah formát, ha szerinted az helyesebb. Egyébként zavaros nagyon, amit írtál, és nem, nem ez a jelentése. Pontosan Jézus nevét sem tudjuk, hogyan is ejtették.
2018. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
jehova tanui mind hazug romlott "ember"(sakkfigurák)....de megverném mindet!!!
2018. ápr. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Sőt a kanegereket megis csinálnám hátulról,,,mindegyik görény 'apának' nevező kinek lánya van,,fajtalankodó perverz nyomorék állat!! Golyót a fejükbe!!
2018. ápr. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
55%-os sok volt pia mára?
2018. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!