Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mondjam el, hogy nem...

Hogyan mondjam el, hogy nem szeretnék többet a Hit Gyülibe menni?

Figyelt kérdés

Barátommal több. mint egy éve vagyunk együtt. A családja, főleg anyukája nagyon vallásos (HGY-s)és a kezdetekben nagyon rossz volt a viszonyunk, mert ellenezte, hogy a tőlem fiatalabb fiával vagyok együtt. Akárhányszor mentem hozzájuk mindig előkerült a vallás.

Az én családom katolikus keresztény, de sohasem vettük szigorúan a vallást, de én hiszek Istenben, Jézus Krisztusban, a halál utáni életben. Anyósom mégis azt mondta folyton, hogy jöjjek el. Elmentem velük egyszer, elénekelgettem, nem volt rossz, de barátom ekkor már régen nem élvezte és később megmondta az anyjának, hogy ő nem megy többet.

Viszont anyósom attól a naptól fogva, hogy elmentem velük a gyülibe kedves lett velem. Kezdetben miattuk mentem, hogy megfeleljek nekik, aztán már csak úgy megszokásból, viszont egyre jobban érzem azt, hogy ez így nem jó, nem élvezem.

Tudom, hogy túl reagálom ezt az egészet és csak meg kéne mondanom, hogy nem megyek többet, de valamiért olyan rossz érzés fog el ezzel kapcsolatban. Félek, hogy megromlik a mostani jó kapcsolat. Mégis tudom azt, hogy ez senkinek sem egészséges így.


Köszönöm a válaszokat.

20/L



2018. márc. 17. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Mond meg, hogy te katolikus vagy, majd hívd el őket vasárnapi misére. Lehet akkor kicsit észbe kapnak, és nem akarják rád eröltetni sajátos hitüket.


A párkapcsolat csak akkor működik, ha kölcsönösen tiszteletben tartják a másik hitét, világnézetét. Ebben te már bőven túl is teljesítetted a kötelezőt.

2018. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

" Elmentem velük egyszer, elénekelgettem, nem volt rossz, de barátom ekkor már régen nem élvezte és később megmondta az anyjának, hogy ő nem megy többet."


Ha a saját fia megmondta, hogy ő nem megy többet, akkor te miért erőlteted magadra? Felnőttek vagytok, éljetek már úgy!

2018. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Barátod nem akar megvédeni? Neki kéne elmondani az anyjának ha te nem akarod.
2018. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mindig ilyen voltam. Meg akartam felelni mindenkinek. Viszont igazatok van, hogy felnőttek vagyunk éljünk úgy!

A barátom mindig kiáll mellettem, azt mondja, hogy csak simán mondjam azt, hogy nem megyek és ettől nem fog megváltozni a kapcsolatom a családjával, ugyanúgy szeretni fognak. Viszont, ha megváltozna valami ő mellettem állna.

2018. márc. 17. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Az első válaszoló nem írt hülyeséget,mi így csináltuk a párommal,csak fordítva,nálunk anyósék a katolikusok,mi egy kisebb gyülibe járunk (nem HGY), és sajnos sokszor voltak összetűzéseink abból,hogy nem egy helyre járunk,ez főleg apósom szemét csípi. Nem is a gyülekezetünk tanításával van a baja,mert azokban egyetért ő is,ezt többször is elmondta,őt inkább az zavarja,hogy ezt szakadásnak éli meg,hogy itt élünk velük egy fedél alatt és vasárnaponként ők balra,mi jobbra (szó szerint :D ). Viszont mi a férjemmel szembesítettük vele,hogy amit bennünk kifogásol,ugyanazt csinálja ő is,mert miért lenne nekünk kötelességünk eljárni templomba,ha annyira egy fedél alatt akar velünk lenni felekezeti szinten is,akkor ugyanezzel a szusszal ő is eljöhetne hozzánk,de nem,azt már nem és itt esett le neki,hogy ha ő nem szívesen jönne át hozzánk,akkor talán mi is ugyanezt gondoljuk a templomba járásról. De az is jó megoldás,ha csak szimplán így közlöd vele,ahogy nekünk leírtad,ez nem volt bántó,aztán hogy ezt hogy reagálja le,az már nem a te sarad,te normálisan beszélsz vele,ha ő ezt nem bírja feldolgozni és emiatt bunkó lesz vagy nem fogad el,akkor neked nincs miért rosszul érezned magad,a te stílusod a te bajod,az ő stílusa meg az övé,legalább te mindent megtettél.
2018. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fxmaster ***** válasza:
Nincs akor semmi baj ha a baratod se nem szereti akor jol elvagytok az lenne a baj ha o is nagyon oda lenne a gyuliert eljetek az eleteteket es kesz Anyosodat pedig hagyad ha szeret vagy nem szeret mondjuk esetleg nagyon ritkan elmehec.Nekem volt baratnom hit gyulis de nekem nem tecet az egesz es aszt mondta jobb ha szakitunk es ennyi.
2018. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem igazán lett belőle semmi, kicsit ingerülten és sértődötten mondta, hogy “jó akkor nem kell jönni”, de nem változott semmi.
2018. ápr. 7. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!