Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az igazi Hit?

Mi az igazi Hit?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy hogyan lesz Hitem és hogyan erősithetem?

Az ige azt mondja:

Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

1Timóteus 1:5 A parancsolatnak vége pedig a tiszta szívből, jó lelkiismeretből és igaz hitből való szeretet.

Róma 10:8 Hanem mit mond? "Közel van hozzád az ige, a te szádban és a te szívedben"

Róma 10:9 Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed

Róma 10:10 Mert szívvel hiszünk, hogy megigazuljunk,


Tehát én úgy értelmezem hogy a HIT Isten iránt a Szivben lakozik.

A Hit erősitése pedig a szeretet. (Isten a szeretet)


Tehát: A Szivemben lakozik a: Hitem Isten iránt,Szeretetem, Szivvel hiszek.

Én ezt szűrtem le mindenbből.

Válaszokat köszönöm!



#Isten #szeretet #Jézus #hit #szív #Igazi hit #valódi hit #Szívvel hiszünk #Szívből való hit #Szívből való szeretet
2018. márc. 18. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha szembemész a logikával és a megtapasztalt dolgokkal és nem gondolkozol a vallásod hitelességein csak elhiszed!

Ahogy egy FB vallásos csoportban olvastam "Ne a logikát keresed hanem Istent"


Szerintem ez mindent elmond az istenhívőkről!

2018. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden hit igaz mert bizonyítja magát.
2018. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A hit azt jelenti, hogy az ember elhiszi, amit még nem lát, s ennek a hitnek pedig az a jutalma, hogy látni fogja, amiben hisz."

Szent Ágoston


Szerintem szépen leírja jelentését.


Ezen felül a hit Isten ajándéka, ha úgy érzed nem elég erős a hited, imádkozz, hogy adjon több hitet.


"Szerintem ez mindent elmond az istenhívőkről!"


Ez a fanatikusokról mond el mindent, nem a valódi hívőkről. Sőt elég sok logika és filozófia kell a teológiához, Isten megismeréséhez.

2018. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

"A hit azt jelenti, hogy az ember elhiszi, amit még nem lát, s ennek a hitnek pedig az a jutalma, hogy látni fogja, amiben hisz."


Valóban szépen leírja az önszuggesztiót, mintegy 1500 évvel megelőzve a modern pszihológiát. Ez a jelenség megfigyelhető minden vallási jellegű csoportban: a keresztények mindenben istent látják, az ufóhívők mindenben csészealjakat, az összeesküvés hívők mindenben összeesküvést sejtenek stb stb stb.


Lélektanilag az az oka, hogy ha valaki elkezd hinni valami ilyesmi badarságban, akkor egy idő után túl nagy csapás lenne a világképére nézve ha bevallaná, hogy ezek a dolgok nem így vannak. Hogy ezt kompenzálja elhiteti magával, hogy gyakorlatilag a világ minden egyes jelensége/történése az ő vallásának (világképének) az igazolása.

2018. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez csak szórakozás. Eltériti az embereket. Lehet szórakozni a Névvel is. ez egy nagyszerü mese, mi a mese? a mese az, ami semmilyen, ami csak az értéket mutatja meg. mi a meditáció neve? hát valami olyasmi hogy energiamegidézés. Ezt a mesét kell megszorozni a világ dolgaival, mert akkor úgy tünik, jó lesz. hisz a mese (irás), ugyanugy ahogy a világ is, semmilyen (mert akkor lényegi lesz)

Becsüld minnél többre az irást, ugyanis az olyan hogy képes bármit megidézni, az irás készitője pedig olyan hogy képes elhozni az eredményt és a fejlődést is. mert eredmény az, ami vezet téged át a tüzön, amit csak ő ismerhet

2018. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia vixen 😎
2018. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hited akkor lesz, ha vannak kérdéseid az élettel kapcsolatban és keresed a válaszokat.

A keresés azt jelenti, hogy nyitott szemmel és füllel jársz, élsz, próbálsz minél többet megtudni a tudomány és a hagyományok világképéről, világértelmezéséről (tehát ilyen jellegű ismereteket gyűjtesz).

Nagy kérdés milyen témakörök, tudományágak érintik kérdéseid: röviden minden, se segítségképp kiemelnék néhányat:

teológia, fizika, pszichológia, szociológia, szociál pszichológia


A természet tudományok egyébként más területtel foglalkoznak mint a vallások ezért értelmetlen versenyeztetni, ütköztetni őket.

Olvass, járj utána vallási szent íratoknak (nem csak európaira gondolok) filozófiáknak, tudomány filozófiákna.


És mind eközben figyel magad és az embereket. A saját tapasztalataid vesd össze az olvasmányaiddal. Ismerd fel azok mondanivalóját. Minél többet élsz és figyelsz, minél tárgyilagosabban tudod szemlélni magad is egyre több ponton fedezed fel és győződsz meg a tanítások bölcsességéről.

És ez lassan HIT-té áll össze.

2018. márc. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Jól látod, hogy a szíveddel kell hinni, a szíved az eszköz a hit számára. A szív azonban csalárd, sokszor bűnökkel van tele, és nem képes hinni. Ezért mondta Jézus:


14

Minekutána pedig János tömlöcbe vettetett, elméne Jézus Galileába, prédikálván az Isten országának evangyéliomát,

15

És mondván: Bétölt az idő, és elközelített az Istennek országa; térjetek meg, és higyjetek az evangyéliomban.


Megtérés nélkül nincs hely a szívedben a hit számára, nem tudsz hinni, ezért először meg kell térni a bűnökből Istenhez, nem elég csak a gyülekezetbe (pláne templomba) járás!

A hit nem azonos a hinni akarással. A hit hallásból van, fontos, hogy a prédikáló is higgyen abban, amit hirdet. Ne hallgass olyan embert, aki maga nem tért meg soha, vagy nem hisz abban, amit hirdet. Ha nem az Isten beszédét hirdeti, akkor se hallgasd, mert az átkot közvetít, nem hitet ad! Ilyenek a mormon, jehovista, vagy római katolikus tanítások, amelyek nem szerepelnek a Bibliában.

Sok sikert a hitben való gyarapodásban! :)

2018. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom Spurgeon: Mi a hit és hová vezet c. könyvecskéjét!
2018. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!