Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha nem fogadják...

Mit tegyek, ha nem fogadják el, hogy ateista vagyok?

Figyelt kérdés

Édesanyám elég vallásos családban nőtt fel, rossz szemmel is nézték, hogy apukámhoz ment hozzá, aki egyáltalén nem hívő ember. Anyukám beszélt nekem az egészről, azt mondta az én döntésem, hogy szeretnék e misékre járni, meg ilyenek. Nekem annyira nem jött be az egész, meg is mondtam neki, de egyáltalán nincs baja a véleményemmel/döntésemmel, teljesen tiszteletben tartja. Nagynénéméknél viszont az egész család eléggé "komoly" katolikus, nagyon fontos számukra ez az egész. Most, hogy már nagyobb lettem, szoktunk beszélgetni erről az egészről. Én mindig elmondom nekik, hogy sajnos én nem érzek így, nem érzem ott jól magam stb. Régenebben is nehezen kezelték, de az uttóbi három hónapban szidnak, elhordanak mindennek és mélységesen lenéznek. Apukám már nagyon ritkán jár hozzájuk, csaj akkor megy ha muszáj, vele is hasonló volt a helyzet.

Szeretem őket, meg ők is engem, azért mégiscsak a családom, de mostanában egyre kellemetlenebb a helyzet. Hogyan mondhatnám meg nekik finoman, hogy nem tervezek mostanában hinni, és nem szeretném ha rámerőltetnék?

Anyukám már beszélt velük erről, de semmit sem ért az egész sajnos, úgy érzem nekem kell meggyőznöm őket valahogy.

Köszönöm a segítséget!:)

16/L



2018. márc. 19. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el nekik őszintén, hogy mi nem tetszik a misékben.


Pl. "nem tetszik ez a középkori unalmas zene. rémes!", vagy "képmutatóak az emberek, ugyanazokat csinálják, amiket a nem hívők, csak itt ájtatoskodnak, fuj!", stb.


Illetve azt is mondd el, hogy hiába a sok mise, az eredmény a semmise, nem alakult ki meggyőződés a szívedben arról, hogy Isten létezik. Persze tisztelettel mondd el, de legyél őszinte.


Jómagam is régebben társadalmi kényszerből vettem részt miséken, de annyira nem tetszett, hogy abbahagytam ezt.

2018. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Fogadd el, hogy nem fogadnak el!

Miért várod tőlük, hogy átlépjék a saját árnyékukat?

Nálunk a sógornőm családja vallásos de senki nem vár tőlük mást, arcizmunk sem rándul, ha összejövetel alkalmából elmond valaki egy asztali áldást, ha vitát provokál valaki, diplomatikusan kitérünk előle, szegény bátyám meg beadta a derekát, járt a paphoz az esküvő előtt és néha a templomba is elmegy a családi béke kedvéért, de továbbra sem hisz semmiféle Istenben.

Okos enged...

2018. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg nekik, hogy te tiszteled az ö vallásosságukat, de elvárod, hogy ök is tiszteljék a te felfogásodat. Amig te nem akarod tériteni öket ök se akarjanak téged.
2018. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem jársz misére, vagy hogy azt mondtad nekik nem hiszel Istenben, vagy konkrétan az, hogy nem akarsz katolikus lenni, vagy mi bajuk ezzel pontosan?
2018. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ez egy nehéz ügy. Tapasztaltam jómagam is a bigott vallásosságot. Ateistaként nehéz megértenünk azt, amiben hisznek, ellenben ne felejtsük el azt sem, hogy ez fordítva is igaz. Javaslom, hogy próbálj minél kevesebbszer találkozni olyan családtagokkal, akik a nézeteiket rád szeretnék erőltetni. Gondolom nem fűz hozzájuk túlságosan jó viszony, és nem okozna számodra tragédiát, ha hanyagolnád azokat a bizonyos személyeket. Vagy szakíts meg velük minden kapcsolatot. Meg kell érteniük, hogy egy ateista nem fog megtérni. Akit nem érdekel az agymosás, azt nem érdekli.
2018. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4-es. Igazából az a bajuk, hogy misékre nem járok és megtagadom magamtól az egész hitet, nem foglalkozom vele, meg ilyenek. Ami mondjuk nem teljesen igaz, mert régen jártam misére, ott nem tetszett a felfogásuk, és így magát a vallést dem szeretem. Igaz, ezt nekik így soha nem mondtam, annyit említek nlha, higy nem érzem, hogy eléggé nekem való, nem érzem benne jól magam.

De köszönöm az eddigi vákaszokat!:)

2018. márc. 19. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a hármashoz.

Kereshetnél nekik a Bibliából is idézetet. Jézus sohasem térített erőszakosan.

2018. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Nekik valószínűleg nem azzal van a bajuk,hogy ateista vagy,hanem azzal,hogy nem vagy katolikus,innentől kezdve meg lehetnél más felekezetű hívő is,akkor sem fogadnának el. Nálunk volt olyan,hogy párom egyik rokona iszonyú komoly katolikus (nagyon öreg már és tartja magát ahhoz,hogy a katolicizmus a kereszténység netovábbja) és amikor voltunk náluk és elmeséltük,hogy a sógorom lelkipásztor lett a gyülekezetünkben,hát azt az arcot látnotok kellett volna,mintha azt mondtam volna,hogy sátánista pap lett. Erre elkezdte győzködni meg kérdőre vonni apósomat,hogy miért nem tett azellen,hogy a fia így eltávolodjon,meghogy most akkor itt az ideje visszavinni a katolikusok közé (megjegyzem a poén kedvéért,hogy egy 35 éves felnőtt férfiről beszélünk,gyakorlatilag el kellene rabolni,szóval teljesen abszurd). Ránk a férjemmel is úgy nézett,mint 2 mumusra,mikor megtudta,hogy már nem vagyunk katolikusok. Sajnos vannak ilyen szélsőségek és amikor tapasztalom itt a városunkban,hogy a katolikus plébános mennyire nyitni akar felénk és közös programokat szervez velünk,meg odaad egy egész weboldalt evangelizációs oldalnak,hogy szerkesszük mi,aztán utána meg látok egy ilyet,aki meg úgy néz ránk,mint valami árulókra,az nagyon elkeserítő.
2018. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként meg mentségükre szóljon,a szélsőséges gondolkodás és a vallás nem függ össze. A párom rokonsága elég sok tapasztalatot adott már ateista szélsőségekre is,kicsit hasonló az előző példához,pont a legutolsó látogatásunkkor a párom nagybátyja,aki elég keményvonalas ateista,kijelentette a páromnak,hogy a kereszténység nem az ő világa (mármint a páromé) és,hogy intézkedni fog telefonon az anyósommal,hogy a páromat és a testvérét szétszakítsák,mert valamiért azt hiszi,hogy a férjem a bátyja miatt hívő. A férjem gyakorlatilag sokkot kapott,iszonyú jó a kapcsolata a tesójával és nem bírjuk még közösen se feldolgozni azt az abszurd gondolkodásmódot,hogy 2 testvért szét kellene választani,akik közül az egyik 27 a másik meg 35 éves felnőtt férfi és hogy hogy jön ehhez egy viszonylag távoli rokon,mi köze van hozzájuk azt leszámítva,hogy a nagybátyjuk? Aztán jött a következő sokk,amikor anyóst megkérdeztük és elmondta,hogy tényleg beszéltek erről telefonon. Érted,még komolyan felhívta a 2 felnőtt ember anyját,hogy "válassza már le őket egymásról"-az ő szavaival élve. Szóval az elfogadással nálunk is vannak gondok,ezt csak azért írtam le,hogy tényleg ne higgyük már azt,hogy ezt csak vallásosak csinálhatják.
2018. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe jutott már, hogy létre kellene hozni egy vallást a rokonok távoltartására, és egyéb kellemetlenségekre. Miért nincs kedved jönni? Mert tiltja a vallásom. Miért nem keresel gyakrabban? Mert a vallásom nem engedi. Miert nem válaszoltál a levélre amit 2 másodperce küldtem? Mert imádkoztam azért! Na jó, bocs, de olyan gyakran eszembe jut.

Kérdező, ha ateista vagy, mondhatod nyugodtan, hogy nem zárod ki Isten létét, de szeretnél időt, hogy megismerhesd a világot több szempontból is, és ha valamiben egyszer úgy érzed hinni tudnál, azt a saját döntésedből szeretnéd elérni. Amúgy a papok is ezt tanácsolják, hogy ne azért higgy mert a nagymamád mesélt a Jézuskáról, hanem mert személyesen megtapasztaltad Isten jelenlétét az életedben. Ha neked ez tovább tart, a te dolgod. Ha 100 évig, 100 évig. A rokonoknak meg mondhatod akkor is, hogy még kell egy kis idő.

2018. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!