Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták hogyhogy a valláso...

Az ateisták hogyhogy a vallásos hangulatú Karácsonyt ünneplik, nempedig az ateista alternatíváját, a Fenyőünnepet?

Figyelt kérdés

Bemész egy ateista családhoz december 24.-én, és Karácsonyfát állítanak, amin angyalszobrok meg hasonlók lógnak, akár kis betlehem is ki van rakva a fa mellé, a Jézuska hozza az ajándékokat, olyan dalokat énekelnek, mint a "Karácsonynak éjszakáján"


https://www.youtube.com/watch?v=mS4P6tPnI40



Ehelyett, hogyhogy nem Fenyőfát állítanak, amin vadászgépek, űrrakéták meg hasonlók lógnak, a szülők vagy az Állam hozza az ajándékokat, és olyan dalokat énekelnek, mint a "Fenyőünnep immár eljő"?


https://www.youtube.com/watch?v=qE4ZEgBlVYg



2018. márc. 21. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
A keresztények miért is állítanak karácsonyfát mikor az egy pogány szokás! XD
2018. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

A Fenyőünnep kommunista ünnep, nem ateista. Azért az ateisták nem kommunisták.

Engem hívőként nem zavar, mindenki azt ünnepel, amit akar.

2018. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Na ja. A keresztények is azért jézuskáznak, mert a pogány ünnepet képtelenek voltak kiirtani, amennyire tudom. Ahogy a múlt rendszerben is megmaradt a karácsony, mert a népet nem lehetett leállítani róla, úgyhogy születtek a fenyőünnepes dalok...

Hagyomány, ajándék, evészet, családi összejövetel, ünnepnapok. Teljesen mellékes, hogy ki miben hisz, hangulatos dolog. Már akinek, én pl. sosem voltam oda érte, de azért jó, hogy valami színesíti az évet néha.


Angyalom speciel van, mert egy fellépéskor kaptuk, az ovisok készítették, mitológiai alak, miért ne raknám fel? Felraknám én Aphroditét is vagy Anubiszt (na olyan szobrom van is :)) vagy akár Madokamit, de annak hiányában Homura figurácska volt a fa tetején (Madoka és Homura egy animéből van, Madoka egy ponton istenné válik).

A vadászgépekhez túl pacifista vagyok, ráadásul egy olyan országban, ami általában elveszi a háborúit...

Ajándék nálunk nincs is. A fenyőünnepes dal néha eszembe jut, 2 évesen is lelkesen énekeltem s akkor remek volt a memóriám, azóta se tudott kikopni.

De amúgy vallási éneneket éneklek, mivel énekkaros vagyok és a fellépésekkor ezek mennek. Egy csomó misén is részt vettem már. És? Ez nem jelent semmit.

2018. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

A karácsony marhára egy pogány ünnep :)


Jézus születéséhez meg semmi köze, ugyanis ő nyári gyerek :D

2018. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Mindkét oldalnak igaza van. Jézus bizonyosan nem decemberben született, a római katolicizmus tette a pogány napforduló ünnepét Jézus Krisztus születésnapjává, mert annak az ünnepnek a népszerűségét nem tudta legyőzni. A fenyőfa állítás sem keresztény elem, hanem ősi pogány germán szokás, amit a szinkretista római katolicizmus szintén beemelt az ünnepbe.


Emiatt alakult ki ez a katyvasz ünnep, amelyben emlékeznek Jézus Krisztusra is, a napfordulót is ünneplik, és germán módra fenyőfát is állítanak.


A katolikusok mindent beolvaszottak az ünnepbe, most már nem sírhatnak, hogy miért megy a nép a plázákba vásárolni, miért nem a templomba megy?


Amúgy a Biblia szerint Isten kézzel csinált templomban nem lakik.

2018. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

#5, na ne már, ti reformátusok is ünneplitek a karácsonyt.


Különben meg az őskeresztények kezdték ünnepelni a pogány szaturnália helyett, mert az kötelező volt, nem lehetett kibújni alóla. A keresztények meg valójában Jézus születését ünnepelték ekkor. Való igaz, azt nem lehet tudni, hogy Jézus mikor született, de ettől még megemlékezhetünk a születéséről.


Karácsonyfát egyes legendák szerint Luther Márton állított először, de kétségkívül a német protestáns területeken alakult ki a kora újkorban, a 19. században terjedt el jobban.

2018. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj el hozzájuk Karácsonykor, ha ez ennyire frusztrál, hogy kérdést kiírj róla:) Amúgy hát szerintem már ők is így szokták meg; valaki a felmenői között vallásos volt, és így vezette be az életükbe, így szokták meg, emlékeznek, hogy nekik is milyen jó volt a hangulata, mikor kicsik voltak, és akkor most a gyerekek is átélhetik ezt a boldog hangulatot; hangulatában a szimpla fenyő ünneplése nem tudom, mennyire tér el a Betlehemes- Karácsonyos vonaltól.
2018. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
*Vagy tényleg, ebben nőttek fel, mindenki más is ezt csinálta körülöttük, nem csak a nagyszülők, a szomszédok is,meg a satöbbi, és nem akarják már leadni, mert ez azért amúgy valahol tök jó. Amúgy tényleg vannak még helyek, ahol működik a karácsony, megvan a szeretet-ünnep-jellegű hangulata; nem pedig csak az van, hogy össze vannak zárva, mert nincs senkinek olyankor semmi dolga; max együtt főznek és üvöltöznek egymással; meg bájolognak és megpróbálják megvenni egymás szeretetét; lekenyerezni olcsó, vagy épp drága vackokkal; vagy lehet az is, hogy pl nem vacak, hanem éppen szüksége volt rá. Meg amúgy ezt a szeretet-ünnep cuccot is lehet, hogy később ültették rá a Jézus/ fény születésés dologra; de Jézus meg viszont állítólag nem is akkor született. Szóval már fogalmam sincs.
2018. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
6-os, javaslom, hogy nézz utána a témának mielőtt írsz róla. Egy szimpla guglizással meg tudnád nézni, és nem mondanál téves információt, nem nehéz.
2018. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Az ateistáknak a karácsony nem vallásos ünnep.

Teljesen vallásmentes.

Mi a probléma vele?

2018. márc. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!