Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok Jehova...

Ti mit gondoltok Jehova Tanúiról? Vallási tanításukrol?

Figyelt kérdés
Van egy kolegám aki Jehova Tanúja. Tegnap elkisértem őt ebbe a gyüleketetbe, ahol tanulni szoktak. Meglepődtem, mert minden egyes tag nagyon kedves volt, közvetlenek voltak, és szeretettel fogadtak. Na mind1 a lényeg hogy mivel kiváncsi alkat vagyok ott maradtam az összejövetelükön meghallgatni mégis miröl tanulnak. Hát kicsit megijedtem. Olyanról szólt a téma, hogy az utolsó napokban élünk, hamarosan eljön a világrendszer befejezése. És akik nem szolgálják Istent, azok el fognak pidztulni és csak azok élik túk és örök életet kapnak, akik Istent hűen szolgálják és követik. Azt is megtudtam hogy Isten neve Jehova, és ezért hivják magukat Jehova Tanúinak. Ti mit gondoltok? Eléggé meggyöző tabításnak tűnik de egyben azért ilyesztő is. Kérlek titeket ne szidjatok ezért, sajnos kiváncsi voltam és tudni szerettem volna mégis mit tanirabak ők.

#tanítás #Jehova tanúi #világrendszer vége #utolsó mapok #Isten neve Jehova
2018. márc. 24. 09:34
1 2 3 4
 1/34 kzs ***** válasza:
79%

Emberileg semmi bajom velük.


A gond ott van, hogy vannak a SzentÍrással összeegyezhetetlen tanításaik: nem vallják a SzentHáromságot, nem vallják hogy Jézus testben támadt fel, szerintük csak 144ezren fognak a Mennyben lenni, nem vallják a SzentSzellem személyét, stb.


Innentől kezdve - még ha igazat mondanak is arról, hogy az utolsó napokat éljük (és ez igaz) - hamis vallás.


Ami pedig Jehovát illeti, pontosabb a Jahve fordítás.

2018. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Emberileg nekem sincs bajom velük. Normálisak, így a rütegnapi fogadtatásból, meghát a kollega,az egyik legnormálisabb. Szó volt hogy lesz valami Jézusról megemlékezés, de ott emlitették hogy Jézus feltámadt testben, mielött visdzament volna az égbe. Én inkább ez az utolsó napok volt ilyesztő, hogy meghal az aki nem szolgálja Istent stb.
2018. márc. 24. 09:51
 3/34 anonim ***** válasza:
54%

Hány ilyen szekta volt már akik a világ végét hirdették és várták...

Ha megfigyelitek a vallások mindig vagy isten haragjával vagy a pokol nevű helyel próbálnak az emberekre lelki hatást gyakorolni!

2018. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Nagy merőkanál idiotizmus minden amit hisznek. A jópofizás pedig addig tart, amíg érdeklődsz, ha egyszer azt mondanád téged nem érdekel a vallás, de a közösséget megkedvelted, akkor hirtelen eltűnik a mosoly az arcukról, és azt akarnák, hogy tűnj el. :P
2018. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 kzs ***** válasza:
83%

@ kérdező kommentje


Igen? Szóval most már vallják, hogy Jézus testben is feltámadt? Hmmmmm... ez különös. De jó.

Azt is vallják, hogy mi is testben fogunk feltámadni?

(merthogy ezt sokáig nem vallották, pedig a SzentÍrásnak ez kifejezett üzenete)


Ami pedig a világvégét illeti: addig OK, hogy a SzentÍrás beszél róla, és hogy a világban folyó események is erre utalnak. Tehát ez be fog következni.

A gond ott van, hogy ők eddig 3x határozták meg (évre pontosan), ami nem következett be.

-----------

@ Kérdező


Figyelj, az egy dolog, hogy a Jehova Tanúi kedves emberek (legalábbis akikkel eddig kapcsolatban álltunk).

De a SzentÍrással nem egyező tanításaik a mai napig sem állnak meg, ami miatt ez egy hamis vallás.

2018. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Értem. És mire lesz ez jó a Bibliának hogyha az utolsó napoknak vége lesz? Meghal az emberiség?
2018. márc. 24. 11:09
 7/34 anonim válasza:
2018. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%
Én megmondom az őszintét,emberileg se vagyok velük kibékülve,találkoztam itt már olyan alja tanúval,hát hogy is mondjam,én a kutyámhoz normálisabban beszélek itthon,mint ő a vele egyet nem értő emberekhez és sajnos ő sem egyedül volt..
2018. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Az a videó, amit küldtél. XDDDDDDDDDD :D
2018. márc. 24. 12:42
 10/34 anonim ***** válasza:
Én nekem nincs róluk véleményem, de a papom azt mondta az egyik családtagomnak, hogy ha kap szóróanyagot tőlük, azonnal tüzelje el, vagy semmisítse meg. Azóta nem is fogadok el tőlük semmit sem
2018. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!