Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, vallásosok! Számotokra...

Hívők, vallásosok! Számotokra ki a rosszabb, az ateista, vagy az istengyűlölő?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 18:56
 1/9 Mojjo ***** válasza:
83%

Sorry, hogy ateistaként ideírok, csak egy kérdés, pontosításként:

Istengyűlölő csak az, aki hisz Istenben, csak utálja, mint a fene, vagy az is, aki nem hisz benne, de mint irodalmi/kitalt karakter, rendkívül ellenszenves neki? Azaz, ha teszem azt, én gyűlölöm Darth Vadert (de persze tudom, hogy nem létezik) akkor én Darth Vader gyűlölő vagyok, vagy sem?


Mert ha nem kell hinni benne, elég ha a karaktert gyűlöljük, anélkül, hogy valósnak fogadnánk el, már nem egyértelmű a kérdés. Hisz akkor egy adott ateista lehet akár istengyűlölő is egyben.

2018. márc. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Számomra az a legrosszabb, aki nem tartja tiszteletben, hogy én miben hiszek. Viszont megfigyeltem egy nagyon furcsa dolgot: legtöbbször ezt nem ateisták, hanem más keresztény felekezetek teszik.
2018. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem semmi bajom az ateistákkal, mindenki abban hisz, amiben akar. Viszont az istengyűlölőket nem tudom megérteni, náluk valami defekt lehet, többnyire Istent próbálják okolni saját hibáik miatt.
2018. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Isten szemszögéből, egyik sem elfogadható, bár utóbbi azért rosszabb az Én meglátásom szerint, mert tudja, hogy van az életnek forrása, és gyűlölettel van iránta, ezért aztán hálátlan.
2018. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
28%

Egyik embert sem tartom rosszabbnak.

Aki ateista, annak van esélye megismerni Istent és mefváltoztatni a véleményét.

Aki istengyűlölő, az valószínűleg tele van sérülésekkel; neki gyógyulásra van szüksége...

2018. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


De azért látom, hívőként mindkettőnél többre tartod magad. :D

2018. márc. 26. 23:37
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
36%
@6: korántsem. Még ha valaki többre tartana is egy hívőt, mint aki nem ismeri Istent, az akkor sem az ember érdeme. Éppen ezért nincs értelme ilyen szempontból rangsorolni.
2018. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az istengyűlölő kellemetlenebb társaság, de könnyebben megtéríthető, mint az ateista. Azt pedig nem lehet megmondani, hogy ebben az állapotában melyik a becsületesebb, igazabb ember.
2018. márc. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vallásos nem ítélkezhet.

Így erre nem válaszolhatunk érdemben.

" Ne ítélj, hogy téged se ítéljenek meg"

2021. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!