Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolat világ?

Gondolat világ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresztény vagyok 18F


A gondolkodásról és a gondolat világról szeretnék választ kapni amelyből értem ezeket a mondatokat:


A Biblia ezt mondja a gondolkozásról:

„...mert olyan ő, mint aki számolgat magában." Példabeszédek 23,7


Teljesen hasonló a Bibliához:

„Nem az vagy, akinek gondolod magad, hanem amit gondolsz - az vagy."


Buddha:

Az vagyunk, amit gondolunk. Mindaz, ami vagyunk, a gondolatainkból táplálkozik. Gondolatainkból építjük fel a világunkat.


SZERETNÉK tehát választ kapni arra hogy ez a 3 mondat mit jelent?

Mit jelent az hogy Az vagy amit gondolsz? (nemértem)

Tehát ha én milliárdosnak gondolom magam attól még nem vagyok az.


Választ nagyon szépen köszönöm!!!!!



2018. márc. 27. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy a Péld 23,7 miként kapcsolódik ide, hiszen így szól picit bővebben:


"Ne étkezz irigy emberrel, és ne kívánd pompás falatjait, mert mint a bűvész és a jós, arra következtet, amit nem tud. Mondja ugyan: »Egyél csak! Igyál csak!« de nem mondja neked szívből, a lenyelt falatot még kihányod, és szép szavaidat hiába vesztegeted."


A másik két idézeted már valóban ugyan azt mondja, de ettől nem lesz igaz. Az vagy, aki. Nem pedig az, akinek gondolod magad. De mindig van lehetőséged változtatni magadon, hogy jobb legyél.

2018. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gondolataid nem jutnak át az anyagi világon ha egyből a milliárdosság jut eszedbe. Úgy látszik ez vagy te. :)
2018. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milliárdosnak szánod magad, de nem vagy az. Menőnek szánod magad, de nem vagy az. Űrhajósnak szánod magad, de nem vagy az. Mert te jelenleg egy keresztény fiú vagy, aki próbál értelmes képet kapni a körülötte levő világról.

A gondolataid formálnak, ezek alakítják az értékrended, az értékrended formálja a viselkedésed, és a viselkedésed azzá tesz, aki vagy.

2018. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv!

Szerintem jobban érthető ha a "gondkodásmód"-dal helyettesíted. Ez oda vezet mit az előző írt.

A világ számodra olyan amilyennek látod. Mindenki szubjektíven tapasztal. Észleléseid befolyásolják korábbi "ismereteid". Ezek alapján reagálsz, a világ meg a reakcióidra. Ilyen módon megvalósítod, amit errdetileg csak elképzeltél.

Ha milliárdosként tudsz reagálni a világ dolgaira az vagy.

A nehézség ott kezdődik, hogy komolyan. annak tudd gondolni magad.

2018. márc. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!