Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti akik nem a vallásotokba...

Ti akik nem a vallásotokba születtetek hogyan kezdtetek el hinni abban amiben hisztek?

Figyelt kérdés
Hogyan vélekedtetek a vallásotokról azelőtt mielőtt elkezdtetek hinni benne? Mi vagy ki miatt kezdtetek el hinni benne?
2018. márc. 31. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Korábban nem volt róla sok fogalmam, aztán feleségem révén ismerkedtem meg vele.


Részemről nem annyira hit, mint inkább döntés kérdése volt, hogy melyik vallás követője leszek. Ha nem lett volna a feleségem, akkor valószínűleg most valamiféle agnosztikus lennék.

2018. ápr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a vallásban van a lényeg! Nem attól üdvözül az ember, hogy melyik valláshoz tartozik.

Ha az ember meghal, mindenképp Jézus elé kerül, mert Ö a testben megjelent Isten a Krisztus. Az Ő hatalmában van az ítélet tétel is.

Ő majd azt kérdezi azon a bizonyos napon, hogy mit tettél az életeddel?

Neked pedig el kell számolnod vele, azaz az életeddel.

Nem az fogja kérdezni, hogy melyik valláshoz tartoztál!


Én úgy kezdtem el hinni, hogy kerestem az igazságot, az élet értelmét. Így jutottam el a testben megjelent Istenig azaz Jézus Krisztusig.

2018. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kerestem. Rendeteg vallás, mozgalom, spirituális dolog meg hasonlók voltak az életemben, amíg kb. 25 éves koromra eljutottam oda, hogy rájöttem, hol a helyem. Én már katolikus vagyok, az oka az Eucharisztia, viszont ahhoz kevés vagyok, hogy ezt elmagyarázzam. Ez annyival felette áll minden másnak, amivel én korábban találkoztam, hogy össze sem tudom hasonlítani érdemben semmi mással.
2018. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!