Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok! Mit szerettek a...

Protestánsok! Mit szerettek a katolikus egyházban?

Figyelt kérdés

Igen, jól olvastátok. :) Vannak olyan dolgok, amik megfognak titeket a katolicizmusban? Esetleg olyan dolgok, amiket jónak találtok a katolikusoknál, és hiányoljátok, hogy nálatok nincs ilyen?


A gyűlölködő katolikusellenes válaszokat most kérlek mellőzzétek, arra vagyok kíváncsi, mit tartotok jónak a katolikusoknál. :)



2018. ápr. 7. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Én jónak tartom, hogy elvi szinten ragaszkodnak a hagyományos családmodelhez (apa-anya-gyerekek) és az biblia arkölcsi törvényeihez (házasság előtti és házasságon kívüli nemi élet tíltása, az abortusz ellenzése). Viszont azt látom, hogy sokan akik katolikusnak vannak keresztelve, más nézeteket vallanak erkölcsi dolgokról, mint maga a katolikus egyház és a pápa.
2018. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%

Ti vagytok egymás legnagyobb ellenségei. Hiszen azért szakadtatok több ezer csoportra, mert egymás szerint halálos bűnüket követtek el. Vagy nem bűnök miatt háborúztok?

Elhitetiek a híveitekkel, hogy ti vagytok az igaziak, ők meg nem gondolnak arra, hogy rossz helyen vannak.

Nem látják, hogy dühöng az Isten, csak majd a végítélet napján. Mielőtt egy tanú most kielégülne, ő rá is vonatkozik.

Ha nem is vagytok egymás ellenségei, egymás szerint halottak vagytok, vagy nem?

2018. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1, köszönöm az őszinte választ. :)


#2, azt hiszem ez most nagyon nem tartozik ide, ez a kérdés most a jó dolgok felfedezéseről szól, nem a viszálykeltésről. :)

2018. ápr. 7. 16:03
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

A templomok. Sokkal könnyebb magasztos hangulatba kerülni egy nagy, tágas, díszes templomban. A református templomba be sem engednek, ha csak úgy imádkozni akarsz, csak amikor istentisztelet van. Persze sok helyen a katolikusba se...

Más nincs. A pedofil papok és a sátán kezében vergődő egyház nem vonz kicsit sem.

2018. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#4, a katolikus papok kb. 1%-a pedofil. Tudom, ez is szörnyű és szégyenteljes, de másutt is vannak botrányok. De örülök, hogy tetszenek a templomaink. :)
2018. ápr. 7. 16:43
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hitbéli dolgok nincsenek, én 100% kálvinista vagyok.


Inkább hogy sok mindent profibban, ügyesebben csinálnak. Legyen ez az egyház gazdálkodásától a gyülekezetek szervezéséig sok minden.

2018. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a ministrálás klassz dolog. Aktívan részt venni az istentiszteleten (izé, bocs: a misén); azt már akár gyermekként a sajátunknak érezni.

A kézfogós békeköszöntés is egy jó ötlet, ha nem kényszerből történik. (Bár azt nálunk is egyre több helyen vezetik be.)

2018. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom,hogy ez általános-e,de az általam ismert rk papok igen magas általános műveltséggel rendelkeznek.Ez igen jó!

Hasznosnak,és kívánatosnak tartom az olyan áldozatos életet,amilyet rászorulókért végeznek papok.

Hasznosnak tartanám a gyónást,ha Isten megbocsájtó hatalmát emberek nem bitorolnák,hanem a bűntől való szabadulás útját egyengetnék.

2018. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 kzs ***** válasza:
96%

Hogy mit?

Ha nem is sokat, de annyit becsülök, hogy kiáll az emberi élet és méltóság mellett (és a család mellett is), rendszerint helyesen értelmezi a bűn fogalmát (no nem mindig és nem mindenben), elitéli az abortuszt.

2018. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#7, már más protestánstól is hallottam, hogy jó dolognak tartják a ministrálást. :)


#8 én azt vettem észre, hogy a protestáns lelkészek is eléggé műveltek.

2018. ápr. 8. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!