Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hazassagkotes/templomi eskuvo/...

Hazassagkotes/templomi eskuvo/ egyhazi valas temaban segitenetek?

Figyelt kérdés
5eve valtam el a ferjemtol aki nincs megkeresztelve,ateista es csak polgari eskuvonk volt.(Reformatus vagyok), 3eve talalkoztam a jelenlegi parommal aki gyakorlo katolikus es 2ev egyutteles utan megkerte a kezem. A pap szerint nem eskudhetek templomban fentiek ellenere mivel szerintuk hazas vagyok. Ilyenkor mit lehet tenni? Hogy lehetnek hazas ha nem eskudtem pap elott es nem vagyok bejegyezve hazaskent sehova? Kihez fordulhatok?
2018. ápr. 9. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem volt templomi esküvőd, vagyis az egyház szemével nézve nem éltél házasságban akkor, ezért most lehet templomi esküvőd. Az a pap zöldségeker beszélt.

Ha nem akar titeket összeadni, keresettek másik papot. Egyházjogi értelemben sosem voltál házas, össze kell, hogy adjanak titeket.

2018. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*kereshettek
2018. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

Isten szava teljesen mást mond erről.

Sajnos az egyházak nem tanítják meg a "híveiket", ami abból a tényből is ered, hogy a legtöbb "hivő" sem akar Isten elvárása szerint házasságban élni.


S ekkor jönnek a problémák.

Ha a Párod "gyakorló" hivő", máris nevetség tárgyává tette Istent azzal, hogy nem tartotta be a Héberek 13:4-ben leírtakat.

Vagy is ebből jól látszik, hogy a magukat keresztényeknek nevező egyházak, a paráznákat támogatják, és tisztátalanul áldják meg a házasulandókat.

2018. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


A házaságy beszennyezett, mert még nincsenek is összeházasodva, és még is házasságban megengedett nemi életet élnek, ezt nevezi a Isten paráznaságnak.


ezt egy Isten szavát ismerő ember, aki élni is akarja a keresztény életet tudnia kell.

Ha nem, akkor hogyan gyakorló?

2018. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Hiába nulláztál le.

engem lenullázhatsz, de akkor sem tiszta Isten előtt a kapcsolatotok. Egyébként magadat is becsapod. Istent nem lehet megcsúfolni:

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;

2018. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt írta együtt éltek. Az még nem paráznaság. Ugye? :)
2018. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5, azért lettél lepontozva, mert full hülyeségket beszélsz, és nagyon ítelkező vagy.


A katolikus egyház nem ismeri el a polgári házasságot, olyan, mintha nem is lettél volna házas, tehát nyugodtan házasodhatsz. A papotok rosszul tudja.

2018. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A katolikus egyház nem ismeri el a polgári házasságot, olyan, mintha nem is lettél volna házas"


Nem egészen. Vagyis kicsit másképp fogalmazva: a katolikus egyház ugyanúgy Isten szemében felbonthatatlannak tart minden házasságot. Legyen az protestáns, zsidó, muszlim és igen, a polgárit is. Az egyházi házassági szertartás hiánya katolikus nézőpont szerint nem alapja az érvénytelenségnek, amennyiben két nem katolikus kötötte.

Bővebben: [link]

2018. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vajon a Katolikus egyház, Isten erkölcsi értékei szerint vezeti a "híveit"?

Vagy csak Isten nevében beszélnek ajkukkal, de a szívük, valahol máshol van a tagjaival együtt.


"Hülyeségeket beszélek"


ezt isten szavára mondtad, hiszen Ő jelentette ki ezeket.

S ha az egyház nem tartja be Isten szavát, a híveiket sem késztetik erre, az azt jelenti, hogy Isten szavát hiába íratta le, senkit nem érdekel.

S ha valaki erre felhívja a figyelmet, az hülyeségeket beszél.


Vajon minek tartják az emberek az Isten szavában leírtakat? Mert az itt hozzászólásokból azt látom, hogy felesleges, és Isten a vezetését tartalmazó szavait, "kidobták" a szemetesbe.

S ha az Egyház megengedi, akkor azt gondolják, hogy Isten is.

Milyen jogon írja felül valaki Isten szavát, és állítja azt, hogy Isten a házasság előtti nemi élet tiltását, csak viccnek szánta?

2018. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szégyellem magam helyettetek, hogy Istent ennyire semmibe veszik, és még is megilleti Őket a "keresztény" megnevezés.
2018. ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!