Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten tudta, hogy Ádám és...

Ha Isten tudta, hogy Ádám és Éva enni fog a tiltott gyümölcsből, akkor minek teremtette meg? Mert Isten ugye mindent tud

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem unod még?
2018. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
ezerszer volt körbejárva, kivesézve - #1? én unom.
2018. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

Én mai napig nem láttam erre választ.

Ahogy arra se kaptam, hogy teremtsen felemelhetetlen követ.

Ha kész, emelje fel.

2018. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
21%

"Én mai napig nem láttam erre választ.

Ahogy arra se kaptam, hogy teremtsen felemelhetetlen követ.

Ha kész, emelje fel."

Nektek a paradoxon értelmezésével (is) van problémátok:)


Örüljetek, hogy szerintetek nincs válasz és várjátok alázattal a kárhozatalt:) És addig tegyétek hasznossá magatokat. Vállaljatok társadalmi munkát, stb.

2018. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés már volt egy párszor, de épkézláb választ senkinek sem siekrült rá adnia egyik alkalommal sem. Ilyen esetben elég jogosnak tűnik ismét feltenni.
2018. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

Miért baj, ha valaki megkérdezi, hogy miért?


A köves dolog meg baromság, Isten mindenre tud hatni, ezért mindenható, nem minden kívánságot teljesítő. Ha a kőre nem tud hatni, azaz nem tudja felemelni, akkor nem mindenható.

Ahogy az is idióta paradoxon lenne, hogy Isten vajon önmagát elpusztítva is élne-e?

Isten nem jelentette ki sosem, hogy számára nincs lehetetlen, viszont azt igen, hogy beleértve a teret és az időt is, minden teremtett dologra úgy tud hatni, ahogy akar. Nem tudom, hogy ez így érthető volt-e?

2018. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%

" Miért baj, ha valaki megkérdezi, hogy miért? "

Legfeljebb akkor baj, ha valaki bizonytalan a saját hitében, és ezt ő maga is tudja. Aki ismeri a választ egy kérdésre, az megválaszolja azt. Akinek fogalma sincs a válaszról, de érzékenen érinti a kérdés, az jön a mellébeszéléssel, pl hogy "ez már hányszor el lett magyarázva".


Egyébként köszönöm a válaszod. Még ha nem is én tettem fel a kérdést :D De ritka öröm olyasvalakit olvasni aki láthatóan tudja, miről beszél, ellentétben itt elég sokakkal.

2018. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
A te választásod, hogy árt vagy ért.
2018. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%

Két oka lehet: nem unja, vagy már unja, de nem képes más komolyabb értelmesebb kérdést feltenni.


Erre régen írtam egy szemléltetést.

Egy operaénekes tud énekelni, de ezt a tudását, vagy képességét nem használja folyamatosan.Csak amikor szükségét érzi, mert énekelnie kell.


Ha Isten bízik a teremtményeiben, ezért nem használja a "minden tudás" Képességét.

Ahogy a Mindenható képességét sem használja minden alkalommal, mert bizony már nem így nézne ki a világ, vagy az élet.

2018. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%
Isten megalkotta a világegyetemet, azután a szellemi teremtményeket, majd fokozatosan kialakította az életet a földön és az ahhoz szükséges körülményeket. Sem a szellemi teremtményeknek, sem az embernek nem adott halhatatlan életet. Egy angyalt megbízott azzal, hogy felügyelje az embereket, amely később fellázadt és félrevezette az első emberpárt. Az első emberpárt azzal bízta meg, hogy szaporodjanak és töltsék be a földet és hajtsák azt az uralmuk alá. Vagyis az édeni állapotokat terjesszék ki az egész földre. Isten megalkotta a jó és gonosz tudás fáját, ami azt szemléltette, hogy az alkotónak jogában van meghatároznia azt, hogy mi a jó és mi a rossz az ember számára. Isten tudta azt mint alkotó, hogy mi válik az ember javára és mi nem. Amennyiben az első emberpár betartotta volna a jó és gonosz tudás fájáról való fogyasztás tilalmát és bebizonyította volna azt hogy minden tekintetben engedelmeskednek, akkor idővel fogyaszthattak volna az élet fájáról, ami azt jelentette volna, hogy örökké élhetnek. De A kérdésedre válaszolva Isten nem tudta, azt hogy egy szellemi teremtménye fel fog lázadni, sem azt, hogy az első emberpár hogyan reagál a kísértésre. Amikor a bűnbeesés bekövetkezett, Isten azonnal kiűzte az első emberpárt az édenből, és gondoskodott arról, hogy ne fogyaszthassanak az élet fájáról, mert ha ezt meg tudták volna tenni, Isten már nem tudta volna elpusztítani őket. De ellenben ígéretet tett egy magra (utódra) aki által megváltásról gondoskodik majd az emberiség számára, akit Jézus Krisztusként ismerünk, aki meghalt értünk, és aki által helyreállítja majd az eredeti édeni állapotokat itt a földön.
2018. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!