Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tartanak anyáknap...

Jehova tanúi tartanak anyáknapját?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 10:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Szervusz.


Nem.

2018. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
29%

A The Encyclopædia Britannica ezt írja: „ Az ünnep az ókori Görögország anyaimádatából ered. A külsőségekben megnyilvánuló anyakultusz március idusán a Nagy Istenanya, Kübelé, vagyis Rheia tiszteletére rendezett ünnepségekkel igen elterjedt volt Kis-Ázsiában” ([1959] 15. köt., 849. o.).


Ezért nem.

2018. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2018. ápr. 20. 10:42
 4/34 anonim ***** válasza:
21%
Nincs ebben szerintem semmi különcség. Ha belegondolsz nyilván értékesebb, ha minden nap a szülő szeretetével telik, nem csak egy nap gonolnánk rá. Szerintem értékesebb az is, ha merjük vállalni, hogy ezen, magában értéktelen napról mi a véleményük. De persze lehet úgy is, mint a többség, a társadalmi kényszer miatt mindenkit idiótának nézünk, aki nem áll be a sorba.
2018. ápr. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
71%
Ez a fajta érvelés, hogy “mi nem csak azon a napon szeretjük az anyánkat” vérlázítóan pofátlan és pökhendi.. Azért, mert van egy kiemelt nap az anyák számának, abból hogy következne már logikusan az, hogy más napon az ember nem szereti az édesanyját??
2018. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
55%

Nincs ebben semmi "pökhendiség", mivel nem írtam semmi olyant, hogy mindenkire jellemző lenne, de bizony van ilyen bőven. Ez pedig képmutatás! De annak, aki Isten szolgájának vallja magát, el kell gondolkoznia, hogy mért ÉS MIT ünnepel. Vannak olyan ünnepek szép számmal, mely a hamis, a bibliai Istentől elidegenedett mítoszokban, filozófiákban gyökerezik. A Biblia Istenének is számít, ha a hiedelmeinkben és vallásos, társadalmi szokásainkban figyelembe vesszük azok eredetét.


És senki sem állíthatja, hogy enélkül nem lehet TELJES ÉRTÉKŰ életet élni. De lehet, sőt! Sok ateista büszke arra, hogy ostoba (és gyakran káros) babonától mentes életet tud élni, mert "felvilágosodottnak" tartja magát. Jehova Tanúi nem ateisták, de ők is örülnek, hogy nem tartja fogva őket sok hamis imádatra visszavezethető szokás, amely nélkül is boldog életet élhetnek.

2018. ápr. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
38%

nem tartanak,


és

hogyan állnak hozzá a gyakorlatban

ez szinte teljesen kötelezően eldöntött

a szekta tagságuk által.


a tagoknak szinte semmi "saját akaratuk" nincs.

őrtorony rabszolga robotok.


ezt a szekta törvényei teljesen irányításuk alatt tartják. a fontossági sorrendben életükben

az ELSŐ a jehova őrtorony szavai törvényként értelmezve nekik.


pedig az ember szíve mélyen már aki embernek nevezhető,


/én nem minden jehovát tartok embernek/


az megteszi,

hogy kedveskedik annak a személynek ha igényli

akinek az életét köszönheti hogy egyáltalán megszületett,

hogy pl felhívja legalább ez a minimum ha ember.


attól teljesen függetlenül

hogy miket firkálgatnak le egy őrtorony újságban.

hiszen nincs is hitelt érdemlő jehova bibliájuk!

sem az Új világ, sem az Őrtorony nem közli a fordítók, illetve a szerzők nevét.

aki utána néz lefehéredik ha megtudja hogyan készült.


„szavaikért felelősséget nem vállalnak a benne foglaltakért” különben ott lennének a szerzők nevei ,

még a gyerekek minden mese könyveiben is szerepelnek.



de ha a saját anyja

NEM JEHOVA,


akkor

a legutolsó is lehet a listán

hogy ma mit kellene azonnal tennem az anyámért

mert nem tűr halasztást 1 percet sem,

nem hogy 17 évet.


aki számít az életében akiért hajlandó tenni is valamit

hát az NEM az édesanyja


aki szülte az nem túl fontos most mert ráér.

....ráér..... hát amíg végleg egyszer a listán sem szerepel ?!


lehet csak a sok századik a napi fontosság a teendők között, majd sorra kerül. ?!


mert minden jehova előtte van hiszen "testvérek"


teljesen képesek még a a saját vér szerinti anyjukról is

akár szinte örökre megfeledkezni

hiszen annyira nem fontos nekik

mert

nem jehova.


válaszolva a kérdésre :


hát ennyire tartják az anyák napját fontosnak

és hogy,

mennyire szeretik a saját anyjukat a többi napokon is:


hát ennyire.


így dől belőlük általánosan a szeretet az anyjuk iránt,


ezek csak az én véleményeim

de

lehet igen igen sok emberé is.

2018. ápr. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Tantételbeli ***** válasza:
38%

Kedves 7-es hozzászóló!



Nem vagyok a Tanúk ügyvédje, de volt pár 'érdekes' megjegyzésed (hogy enyhén fogalmazzak), amivel kapcsolatban volna pár észrevételem.


"a tagoknak szinte semmi "saját akaratuk" nincs.

őrtorony rabszolga robotok. "


Mármint önként azok, a tagok önként lesznek Jehova Tanűi és önént szintúgy megtehetik, hogy távoznak onnan!



"ezt a szekta törvényei teljesen irányításuk alatt tartják. a fontossági sorrendben életükben "


Az általad ún,'szekta törvényei' szerint tisztelni és szeretni kell a szülőket és gondoskodni róluk (fóleg öregkorukban)! Sok mindenben nem értek egyet a Tanúkkal, de ezt szépen tanítják. Az már más kérdés, hogy ezt egyénileg ki hogyan képes vagy akarja megvalósítani. Ebben lehetnek és vannak is lényeges eltérések, de ez alapvetően nem a JT vallás hibája. (Van nekik sok egyéb más)



"pedig az ember szíve mélyen már aki embernek nevezhető, /én nem minden jehovát tartok embernek/"


Ez egy igen súlyos kijelentés, amit talán vissza kéne vonnod! Ha egyáltalán tudod értelmezni, hogy mit irtál.



"az megteszi,

hogy kedveskedik annak a személynek ha igényli

akinek az életét köszönheti hogy egyáltalán megszületett,

hogy pl felhívja legalább ez a minimum ha ember. "



Miből gondolod, hogy Jehova Tanúi nem tesznek pontosan ugyanígy? Ki mondta neked, hogy a Tanúk nem tisztelik az anyjukat vagy nem hívják fel???



"sem az Új világ, sem az Őrtorony nem közli a fordítók, illetve a szerzők nevét.

aki utána néz lefehéredik ha megtudja hogyan készült."


Ez most nem tudom, hogy vág a témába, de ami azt illeti, nekem több tucat bibliafordítás van a polcomon és ott elfér az Új Világ fordítás is, amit a hibái ellenére semmivel nem tartok rosszabb bibliafordításnak, mint bármelyik másikat (ugyanis mindegyiknek vannak hibái, ráadásul némelyiknek sokkal több és jelentősebb!)



"de ha a saját anyja

NEM JEHOVA, akkor

a legutolsó is lehet a listán ...teljesen képesek még a a saját vér szerinti anyjukról is akár szinte örökre megfeledkezni hiszen annyira nem fontos nekik

mert nem jehova."



Értem mit akarsz ezzel, de nem értek egyet teljesen. Abban van némi igazság, hogy némely Tanú a nem Tanú szüleivel nem ápol olyat kapcsolatot, ami ildomos lenne! Viszont az tény , amit ki is szeretnék hangsúlyozni, HOGY ERRE NEM AZ EGYHÁZ TANíTJA ŐKET! Hogy ki hogyan viszonyul (az ő szempontjukból) nem hívő szüleihez, azzal kapcsolatban mindenki a döntéseit egyénenként napról napra önmaga hozza meg. Ezt fontos kihangsólyozni! Ugyanis a JT egyház, amint már mondtam is,a SZÜLŐK TISZTELETÉRE ÉS SZERETETÉRE NEVEL, FELEKEZETTŐL FüGGETLENÜL! Ez tény. Ha valaki ezt mégsem gyakorolja a kellő mértékben, azért önnön maga felel!



"így dől belőlük általánosan a szeretet az anyjuk iránt, ezek csak az én véleményeim de lehet igen igen sok emberé is."


Én nem hinném, hogy így lenne, szerintem általánosságban nem így gondolkodnak az emberek a Tanúkról (ebben a kérdésben), amit te itt felvázoltál. Amit leirtál,az egyáltalán nem általános a Tanúk között (épp ellenkezőleg), hanem egy erősen torzított kép, ami nekem úgy tűnik, hogy a Tanúkkal szembeni általános unszimpátiádból ered.


Minden jót!

2018. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
61%

6-os: szerintem pedig igenis pökhendi azzal érvelni, hogy "mi nem tartunk anyák napját, hiszen mi minden nap szeretjük az anyáinkat". Gondolkozz el egy kicsit azon az üzeneten amit ez a kijelentés magában hordoz!


Egyébként, az emberi szokások jelentős része valamilyen pogány szokásból, vagy pogány népektől eredeztethető hiedelmből ered, csak mára már senki nem tulajdonít nekik ilyen értelmezést. Egyébként pedig ha valakinek arról, hogy egy gyerek egy megható verset elmond az édesanyjának való szeretete kifejezéseképpen, az jut az eszébe, hogy ez egy pogány szertartás, az nézzen mélyen magába, mert komoly értékrendbeli gondjai vanak.. Tökéletesen mindegy, hogy honnan származik ez a szokás, semmi káros nincs benne! Itt pusztán arról van szó, hogy valamiben megint különcködni akarnak a Jehova tanúi, hogy elmondhassák, hogy ők bizony mennyire nem része a világnak, és emiatt őket hülyének nézik, ahogy azt megjövendölte a Biblia. Nem, öregem! Azért néznek annak, mert ész nélkül mindenből kivonjátok magatokat, és mindig valamilyen homályos pogány eredetre hivatkoztok. Ezt teszitek akkor is, ha annak az adott dolognak a modernkori értelmezése a szereteteten és egymás megbecsülésén alapul is.. ennyi erővel ne legyetek magyar állampolgárok se, mert országunk eredete pogány történelmi múltra vezethető vissza az államalapításkori és azelőtti időkben. Ha az anyáknapját ennyire komolyan veszitek, akkor legyetek következetesek és tessék leadni a magyar állampolgárságotokat is! De amúgy sorolhatnám még, hogy hány sebből vérzik a gondolkodásmódotok..

2018. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
61%

én amiket leirtam SAJNOS EZT TAPASZTALOM 17 ÉVE ,


mert mi vérszerintiek nem lettünk jehovák

EZ AZ EGYEDÜLI OK AMI OKOZTA ÉS OKOZZA !

boldog rendes normális család lehettünk volna ,

de teljesen szét lettünk verve.



a SAJÁT TESTVÉREMET mikor kiment 2000 ben normál komoly vállalkozási munkák miatt ,

A FRANCIÁBAN ÉLŐ JEHOVA családokat elválasztó szétverő ....-k

egy igen rossz lelki állapotban beszervezték a szektába

és azóta ízik vérig OTT KINT

ingyen dolgozva azóta RENGETEGET a szektának a több nyelv miatt ,

szinte mással nem is foglalkozva ÉS MINDEN MÁST HANYAGOLVA.

a saját édesanyjához 80 éves, egyszer sem jött hanem őt rendelte fel budapestre

ha már látni akarja a fiát, met jehova nagy rendezvényre jött 1 hétre,

és még pár óra hosszája sem volt hogy leszaladjon budapestről 1 hét alatt.

a szülői házban 17 éve nem volt.

a gyereke aki szintén nem jehova akit ugyan csak 17 éve nem látott

aki régen nagykoru az élettársával nem tud menni hozzá üdülni mert

megmondta csak akkor mehetnek ha külön szobában alszanak mert jehova nem enged ilyeneket.

hát igy nem is jöttek össze.



/ előtte rendes tisztességes születésekor megkeresztelt volt mint mindanyian a vérszerinti családunkban./


a viselkedése pedig szórol szóra az amit leirtam!


utána kell olvasni a google kereső segítségevel !!!! rászánni sok órát akár 1 napot végig olvasni

az első jehova 20-50 weboldalt és akkor annak aki csak bibliákat olvas

hát azok is

a szélesebb információk birtokában PONTOSABB képe lesz arról hogy

mennyire rettenetes borzalmas csalÁdi károkat,tragédiákat képes okozni

a jehova örtorony részvénytársaság VÁLLALKOZÁS!

, hogy hogy járnak azok akik kiszakadhatnak a szeltából


ahonnan a mai napig sem tud sajat magától kiszakadni

mert MINDENT VESZÍTENE amit elért.

az ÖSSZES KISMILLIÓ EMBERT AKIT MEGISMERT ELVESZÍT !!!

ott a környezetében a szekta szabályzata miatt minden ismerősével ez történt !

férj feleség nagyszülők egymásnak máról holnapra örökre meg köszönni sem köszönnek.


a másik oldalt meg vagyunk az igazi családja.


választása volt és van. hát ennyire SAJÁT SZABAD AKARAT ,

igy tehetik meg "önként hogy távoznak onnan."



én az öszes informácí birtokában amit csak tudok az elmúlt évek alatt megszerezve,


akik rokkanttá tették a családunkat, akik beszervezték,vének,

IGEN IS NEM TARTOM EMBEREKNEK ÖKET!

család írtó,család szétválastó, bűnözőknek tartom öket.

ugyan ezt a rokkant családot kívánom nekik

nem rossz indulatból hanem csak mert azt gondolom a világ egyetemben egyenlőség van és ha nincs az itt a földön

kell hogy először megoldani és csak utána kerül a teremtő elé az ember szabad akarata miatt.

ez magán vélemény és nem vád.


be kell ütni a google keresőbe a " jehova " szót !

megnézni mélységeben 20-50 webolt, fórumokat, hozzászólásokkal,

a megtörtént eseteket, tetteket kell nézni és nem bibliát olvasgatni

hanem VALÓSÁGOT RENGETEG ADATOT MEGNÉZVE RÓLUK

utána mondani csak véleményt.


10000 oldat tudnék irni ami igen nem pozitiv .


ami VELÜNK A CSALÁDDAL TÖRTÉNT AZ NEM sima hozzászólás,szövegelés

hanem a MAI TAPASZTALHATÓ VALÓSÁG!

2018. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!