Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent pontosan a "parázná...

Mit jelent pontosan a "paráználkodás"?

Figyelt kérdés

A tórában többször meg van említve, viszont nem szexuális cselekményekkel kapcsolatban, hanem idegen istenek felé fordulás miatt.


Pl.: 3Móz.17/7, 4Móz.25/1-2



2018. ápr. 21. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De az ószövetségben is elsősorban szexuális tartalmú a paráznaság szó. Valóban szóba kerül a fogalom más istenek felé fordulás esetén is, de ez is a szó eredeti értelméből származik. Mi a paráznaság? A szó szorosabbik értelmében házasságtörés. A lelki paráznaság esetén is ez történik, az Igaz Istentől elfordulsz és hamis istenekkel "fajtalankodsz".
2018. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Paráznaság:

Meg nem engedett szexuális kapcsolat, amely a Szentírás szerint érvényes házasságon kívül jön létre. A héber zá·náʹ ige és ennek különböző formái a szajhaság, az erkölcstelenség vagy a paráznaság gondolatát hordozzák


Egy Bibliai példa:

(1Mózes 38:24) 24 Mintegy három hónappal később azonban ezt mondták Júdának: „Támár, a menyed szajhálkodott, és szajhasága miatt terhes is lett.” Júda ekkor ezt mondta: „Vigyétek ki, és égessétek meg!”


A „paráznaság”-nak fordított görög szó a por·neiʹa. A por·neiʹa jelentését illetően B. F. Westcott a Saint Paul’s Epistle to the Ephesians (1906, 76. o.) c. műben kifejti: „Ez egy általános kifejezés minden törvénytelen nemi kapcsolatra: 1. házasságtörés: Hó 2:2, 4 (LXX); Mt 5:32; 19:9; 2. törvénytelen házasság: 1Ko 5:1; 3. paráznaság: általános értelemben, mint itt [Ef 5:3]”. A Bauer-féle Greek-English Lexicon of the New Testament (F. W. Gingrich és F. Danker átd.; 1979, 693. o.) meghatározása szerint a por·neiʹa „prostitúciót, tisztátalanságot, paráznaságot, mindenféle törvénytelen nemi kapcsolatot” jelent. A por·neiʹa egyebek mellett arra utal, hogy valaki durva erkölcstelenséggel használja legalább egy ember nemi szervét vagy szerveit; de azt is jelentheti, hogy egy ilyen tevékenységben két vagy több fél vesz részt (például vagy egy másik, hajlandóságot mutató ember, vagy egy állat), akik lehetnek azonos, de eltérő neműek is (Júd 7). Az is parázna, aki megerőszakol valakit, és ez törvénybe ütköző; természetesen az erőszakkal közösülésre kényszerített személy nem válik paráznává.

2018. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A paráznaság a házasságon kívül minden, az eredeti fogalom ugyanis házasságtörést jelent. Idegen istenekre is használja a Biblia, ugyanis Isten szövetséget kötött Izraellel, képletesen feleségül vette, ugyanis Izrael igent mondott, amikor pedig idegen istenek felé fordult a nép, akkor megtörte a szövetségét, azaz szövetséget, házasságot tört, paráználkodott. A Tíz Parancsolat első két parancsa ez:

"Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják." (2Móz 20,2-6)


Ezt nevezi a Biblia szellemi paráznaságnak, pontosabban házasságtörésnek.

2018. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Háromszor volt már a kérdés.
2018. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem többször is volt már...
2018. ápr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Én pedig azt mondom nektek: mindaz, aki bűnös kívánsággal asszonyra néz, szívében már paráználkodott vele. Ezért, ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és vesd el magadtól. Inkább egy tagod vesszen oda, semhogy egész tested gyehennára kerüljön. Ha pedig jobb kezed botránkoztat meg, vágd le és vesd el magadtól. Inkább egy tagod vesszen oda, semhogy egész tested pokolba jusson." Mt 5, 28-31
2018. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
7%
Éngemet meg nem érdekel mert dugni jó.
2018. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Paráznaság mind szellemi mind testi viszonylatban a hűtlenség!

Ha valaki nem hűséges sem a teremtőjéhez, sem a férjéhez, feleségéhez stb. stb.

Azaz nem egyenes, nem gerinces, nem hű, nem kitartó stb.

Vegyül mindenfélével, különböző szellemi vallásokkal testi szeretőkkel, alkalmi kapcsolatokkal!


Paráználkodás=hűtlenség! Szerződés és megállapodás szegő! Hazug és hamis azaz álnok!

2018. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!