Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elméleti kérdés: Ha a katoliku...

Elméleti kérdés: Ha a katolikusoknál bevezetnék, hogy nők is lehetnek papok, akkor őket hogyan kellene nevezni?

Figyelt kérdés

Ha a férfi papokat atyának hívjuk, akkor a női papokat anyának kellene hívni? Pl. Katalin anya??


Ne gyertek most azzal, hogy a katolikus egyház nem fog nőket felszentelni, ezt én is tudom, csak így eszembe jutott ez, tudom, hogy hülye kérdés. :D



2018. ápr. 22. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Mint írtad, valóban nem fog, hiszen tiltja egyértelműen a Biblia.


Az apácáknál szokták mondani, hogy nővérem, tisztelendő anyám, gondolom ezekhez hasonlóan.

2018. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szp72 ***** válasza:
100%
II.János Pál pápa a tévedhetetlenség igényével leszögezte, hogy nők nem lehetnek papok. Egyébként a vezető beosztású apáca nőket általában anyának szólítják. Lásd például: Teréz anya.
2018. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem lehet, írtam is. Köszönöm a válaszokat, én is az "anya" szóra gondoltam. :)
2018. ápr. 22. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a többiekhez.

Egyébként nem kell ilyen elméleti síkon maradni. A szerzetesnőket szokták anyának hívni, főleg ha elöljáró. Hiszen, ahogy a pap is, lelki értelemben ők szülők, akik nevelnek minket.

2018. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
tisztelendő anya esetleg? Bár lehet, hogy az csak a fő apáca asszony; főpapnő asszony. Amúgy jó az anyám megszólítás. Szerintem nincsen vele baj.
2018. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az anglikán egyházban vannak női papok. Egyszer jártam egy ilyen templomban, és nagy kerek szemekkel néztem egy nőt, akinek az ingjén kolláré volt. Aztán leesett, hogy persze, itt lehetnek nők papok. Hogy milyen megszólítást használnak, azt nem tudom.
2018. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem túl régóta vannak, illetve nem lehet papnak nevezni őket, esetleg lelkészek.

Egyébként amikor "felszentelték" az első női anglikán "papot", tömeges kilépések is voltak.

2018. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6, nem olyan meglepő a kolláré nőn, evangélikus lelkésznők is hordják. :)


Nekem nincs bajom azzal, hogy más felekezetekben van ilyen, de elfogadom, hogy nálunk nem lehet. :)

2018. ápr. 23. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!