Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy illik megjelenni egy...

Hogy illik megjelenni egy református templomban?

Figyelt kérdés
Van arra valami írt, vagy íratlan szabály, hogy nőknek milyen ruhában illik megjelenni a templomban? Úgy értem, pl. szoknya, nadrág, felső mintázata, vagy hossza stb. Esetleg meg van ez szabva kor, vagy családi állapot szerint? Jön a nyár, és kissé gondban vagyok, mert betegség miatt nem viselem túl jól a meleget.
2018. ápr. 22. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Nem illik fedetlen vállal megjelenni, meg túlságosan rövid szoknyában, meg tróger módon, de igazából nem kell túlságosan kiöltözni, mondjuk egy ing szoknyával vagy nadrággal tökéletes. Nincs ma már ilyen, hogy családi állapot szerinr megszabott viselet. :D
2018. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


A reformátusok tapasztalatom szerint szebben kiöltöznek az istentiszteletre, mint a katolikusok a misére (nálunk kb egyszerre van vége, így meg tudom figyelni a hazaindulókat). Ma nagyon sok hölgyön láttam hosszú szoknyát, nadrágot inkább csak a kislányokon, de lehet, hogy ez véletlen volt. Mondjuk szerintem melegben a szoknya sokkal kényelmesebb.

2018. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%
De a nők közül most senki nem volt kosztümben, egyszerű nyárias szoknyákat láttam blúzzal, szóval a meleg miatt nem kell aggódnod.
2018. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!