Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek kedves keresztény...

Szerintetek kedves keresztény hívők a jógával és meditációval tényleg a kígyó energiát idézik meg a buddhisták és hinduk? Most tényleg azt kérdezem aki ebben hisz.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 27. 02:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Az agyevőmanókat.
2018. ápr. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Igen.

A Woodoo-ra pedig azért van szükség, hogy ezt a megidézett energiát semlegesíteni lehessen.

2018. ápr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Alapvetően nem.


"A meditáció rendszerint olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak. A cél a lelki béke, megnyugvás keresése. Ilyenkor sikerül a környezetből kikapcsolódni, úgyhogy pszichológiai szempontból az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni."

(Wikipedia)


Az én keresztyén véleményem szerint a lelki békét csak Krisztuson keresztül leled meg. Vannak különböző pillanatnyi módszerek, amik közül az elméd "kiürítése" meditációval nyilván jobb mint mondjuk alkoholhoz nyúlni, de én biztosan nem csinálnám.


Ha különböző vallásos feltevéseket társítasz hozzá (például hogy Nirvanába akarsz kerülni ezáltal), azt keresztyén szemmel nyilvánvalóan tévútnak tartom.

2018. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mansour ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy szakértője a témának, de tudomásom szerint ez csak a tantrikus irányzatokra jellemző. Azok beszélnek csak a kundaliniről, amire kígyóként is utalnak, de ez csak egy kép a körkörösen kígyózó energia leírására. Semmi köze a bibliai kígyó-szimbólumhoz, illetve a gonosz erőkhöz.

Más hindu és buddhista irányzatok más felfogással közelítenek a meditációhoz, azokban nincs szó a kundaliniről.


Azt azért hozzátenném, hogy a tantrikus megközelítés, ha csak felületesen "kontárkodunk" bele, és nem vesszük az időt és fáradságot, hogy mélységében megértsük, valóban könnyen rossz irányba viheti el az embert. És sajnos a mai nyugati "ezós" világban nagyon sok ilyen felületes és félreértelmezett megközelítéssel találkozhatunk.

2018. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

Aki benne van, az csak jót fog mondani neked a jógáról. Aki pedig már nincs benne, az keresztény szemlélettel mesél róla.


Nincs tapasztalatom a jógával, úgyhogy beszéljen az, akinek van:

[link]

[link]

2018. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

Azt hiszem hogy a " kundalini energiát" erösitik vele.


Az valami kigyó energia a testünkben.


Szóval igen.

2018. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. youtubeon láttam több videót arról hogy bigott keresztények beszélnek a jógáról meg meditációról mint valami sátáni dologról és minden esetben a kundalini kígyóval magyarázták meg ezt öszintén ledöbbentett amit láttam akkora tudatlanság és hozzá nem értés volt a videóban hogy az csak na.
2018. ápr. 28. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Örülök, hogy te szakértő vagy, felesleges volt feltenni a kérdést. Sok beteg lelkű itt provokálja és pocskondiázza a keresztényeket, mert másban nem találnak örömet. Tudod kedves kérdező, én nem gúnyolom ki és nem minősítem a hitetleneket, egyszerűen csak sajnálom őket. Téged is. De Isten még veled is tehet csodát.
2018. máj. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mint mondtam az válaszoljon aki hisz ebben az ostobaságban tudom hogy rengeteg keresztény van aki rendes és normális és tudom hogy néhányuk(elég kevés hál istenek) elvetemülten állítja hogy a joga sátáni dolog na hozzájuk szól a kérdés. Szóval ha te nem tartozol ehhez a néhányhoz akkor a kérdés nem hozzád szól. Ennyi. Viszont ha hiszel ebben akkor meg magyarázhatnád az okát ahelyett hogy elkezdesz fröcsögni.
2018. máj. 1. 13:33
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

nevetséges.

keresztény és buddhista iskolába jártam, csak a szorgalmam és tudásom növekedett.

Meg a látáskörűségem is. Mindent ki kell próbálni, tedd ezt te is!


A berögzült, begyepesedett ,,csak az van, amit én látni és hallani akarok " világnézetet meg felejtsd el, mert ósdi. Most meg a XXI. sz. van.

2018. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!