Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti éreztetek már úgy, hogy...

Ti éreztetek már úgy, hogy zsidónak kellett volna születnetek, de mégse azok vagytok, legalábbis nem bizonyítható zsidó származásotok?

Figyelt kérdés

Én nagyra tartok olyan zsidó magyarokat, mint Teller Ede, Radnóti Miklós, és Polgár Judit. Megkereszteltek katolikusnak, de nem igazán vagyok vallásos, azt el tudom fogadni, hogy létezik egy Isten, egy Teremtő, de ezt a minden ember bűnös, meg Jézus sztorit már nem érzem magaménak, sokkal inkább tudom elfogadni azt, hogy Isten egyedüli és oszthatatlan, nincs Szentháromság, meg Jézus, mint Megváltó.


Ebben a gondolkodásmódban Anyukám is inspirált, ő maga is fiatal korában sokat olvasta a Bibliát, és fel akarta venni a zsidó vallást még 13 éves korában és gyanította, hogy vannak anyai ágon zsidó őseink, de sajnos nem maradt erről semmi feljegyzés, ráadásul a szülei (nekem a nagyszüleim) eléggé antiszemiták voltak, tehát ezt nem merte szóvá tenni.


Esetleg van arra mód, hogy ilyen ködös forrásokból is kutathassam, hogy tényleg zsidó vagyok-e?



2018. máj. 1. 02:19
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem. És örülök annak, hogy nem vagyok az.
2018. máj. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát a minden ember bűnös sztorit a zsidók durvábban nyomják egymás közt, mint ahogy keresztényektől valaha is hallottad, főleg, hogy ők még mindig várják a megváltójukat, szóval a helyedben újragondolnám a kérdést.
2018. máj. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Zsidó akkor vagy, ha az édesanyád zsidó. Ez a vallási törvény. Már ha a zsidóságot vallásként tekinted. Ekkor viszont például Radnóti Miklós nem tartozik bele, mert ő nem követte a zsidó vallást.


Zsidó etnikumú felmenőd persze lehetett, de azzal maximum "sábeszgój" lehetsz.


Annyira azért ne legyél hasraesve a zsidóságtól. Eléggé gátlástalan szupremácista társaság. Ahhoz, hogy befogadjanak, tökéletes "pedigrére" van szükség, ami neked sosem lesz. És ez náluk nem úgy működik, mint pl. a nemesi családoknál, hogy minden dokumentálva van, és felmutatható, hanem "érzésből" ismerik fel a magukfajtát, jóformán "szagról". Azt viszont elég tévedhetetlenül. Volt egy zsidó barátnőm, sosem gyakorolta a vallást, meg nem is volt túl nagy véleménnyel róluk, mégis állandóan felfigyeltek rá, maguk közé hívták anélkül, hogy bármit mondott volna. Mondjuk igaz, hogy képes volt megvenni egy IKEA szekrényt húszezerért, használni egy évig, aztán eladni harmincért. Nem is egyszer.

2018. máj. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Véleményem szerint a zsidó vallás egy nagyon szép vallás, gazdag hagyományai vannak, de Jézus nélkül kevés. :)


Amúgy attól még betérhetsz a zsidókhoz, hogy nincs zsidó ősöd.

2018. máj. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha "nem igazán vagy vallásos", akkor nincs értelme csatlakozni egy valláshoz. Akkor akarj betérni, ha jelent is neked valamit a zsidó vallás, hiszel benne és be akarod tartani a parancsolatait. Ha ez nem megy, akkor nem fogsz tudni betérni, de attól még ugyanúgy tisztelheted Tellert, Radnótit és Polgárt, hiszen most se a származásukért, hanem a teljesítményükért szereted őket.


Ha a családfakutatás során kiderül, hogy anyai ágon zsidó vagy, akkor nem kell betérned, mert a zsidó jog szerint az vagy, de a legtöbb ember szemében akkor leszel igazi zsidó, ha tartod a vallást (pl. kóser étkezés, ünnepek megtartása, körülmetélés, ha fiú vagy).

2018. máj. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden e!ber bunos, Jezus mint megvalto es a szentharomsag is kimutathato azboszovetsegbol csak nem kenyszerito erovel, hanem ott os kint az ujsz9vetsegben hinni kene benne.
2018. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Ha Isten szemszögéből néznéd a dolgokat, akkor nem számít minek születtél.

Az számít, hogy engedelmesen és alázatosan megteszed-e azt amire kér téged.

A Zsidóság mint nemzet, már nem kiválasztottjai Jehovának.

Minden ember egyénileg lehet Jehova népéhez tartozó, csak meg kell felelni annak az erkölcsi irányadó értéknek, ami le van fektetve Isten szavában.

2018. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pietrosol ***** válasza:
3%

Szia!


Nem. Régebben dolmányos varjú szerettem volna lenni.

2018. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát... a Bibliát olvasgasd te is, erre csak ezt tudom mondani! Hátrányod nem származik belőle, ha egy csöppet se vagy vallásos, akkor is része az emberiség kultúrtörténetének.
2018. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem és soha nem is szerettem a Zs-ket ugyanis akiknek az az életfilófiájuk hogy rajtuk kívül mindenki istentelen alacsonyabbrendű goj abból a paraztia-fajtából szerintem senki sem kér.
2018. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!