Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! A Hit Gyüliben...

Hit Gyülisek! A Hit Gyüliben miért mondták azt, hogy "ne hallgassak világi rock/metál zenét mert ezek démonikusak"?

Figyelt kérdés

Akela, Moby Dick, Pokolgép, Ossian, Omen, és még sok magyar rock és metál együttest hallgatok... ezekre ők azt mondták, hogy démonikusak, és nem az Úrtól valóak.

Nem éppen keresztények, de szerintem ezekben nincs semmi démonikus. Van pár számuk amikben elhangzik egy két szó a Sátánról, de a Bibliából is sokat idéznek. Sőt, ezekben a zenékben sokkal több a mondanivaló és az igazság, mint a mai elektronikus divatzenékben... Mi a véleményetek?

Itt egy pár szám:

https://www.youtube.com/watch?v=YLUV1NeWmMs

https://www.youtube.com/watch?v=JuPBG-FSmq4

https://www.youtube.com/watch?v=F0C3ZRZqDXk

https://www.youtube.com/watch?v=hV5mJTOD-Lc

https://www.youtube.com/watch?v=7uavl0enHtg


2018. máj. 2. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Legyél inkább katolikus, akkor hallgathatod tovább a jó zenéket. 😃😃


Ezek a hgy-sek mindenbe bele akarnak szólni, de a rockzenével semmi baj nincs. Csak egy zenei műfaj, keresztény metál is van amúgy. De azért figyelj a szövegre, én legalábbis olyat biztos nem hallgatnék olyat, amiben az Urat gyalázzák.

2018. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%

Katolikusok is démoninak tekintik a rockzenét, bár az egyház maga nem ellenőrzi, hogy ki mit hallgat.

Hogy miért?

[link]

[link]

2018. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Azért mondták, hogy az ő zenéiket hallgasd.

Keményvonalas HGY-seknek minden démonikus. Nem kell komolyan venni.

2018. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

#2, ez a karizmatikus.hu nem a hivatalos weboldala a katolikus karizmatikus megújulásnak, hanem az ez: [link]


Nyilván, a katolikusok közt is van olyan vélemény, akik szerint nem helyes, de az egnyház nem szól bele abba, hogy milyen zenét halgass.

2018. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Túl van ez misztifikálva.Ők is emberek,mindenféle gondolatokkal.Lehet,hogy sok szám nem túl pozitív kicsengésű,de valahol ez is olyan,mint a színészet;ha arról énekelnének,hogy "Jajj,de szép időnk van ma,locsoljuk meg a levendulákat" unalmas lenne,és nem lenne rá igény,nem lehetne eladni.Szóval nem kell komolyan venni mindent.Nyilván erre egy hit gyülis azt mondaná,hogy "De hát pont ez a Sátán trükkje,hogy elhiteti,nem kell komolyan venni" Ok,hát akkor semmiben és senkiben sem bízz,ami/aki nem a hit gyülitől való,mert ha ennyire trükkös a Sátán,akkor szinte bármi lehet átverés.

Azért arra mindig ügyelj,hogy:

"Vigyázz mert a rántott húst az ördög is szereti,nem riasztja a fokhagyma bűz...":)

Azért azon sem lehet csodálkozni,hogy a gyülekezetek szerint sok dolog veszélyes,mert "világi".Ez részben lehet is igaz,másrészt meg a magukhoz édesgetés miatt mondják.Pl.szellemet én se idéznék,és senkinek sem ajánlom,a földön fetrengésig inni,vagy kokainozni sem túl szimpatikus,de nem csak végletek vannak.Azért,mert valaki elmegy egy rock koncertre és megiszik egy korsó sört és jól érzi magát,még nem lesz alávaló.

"Sőt, ezekben a zenékben sokkal több a mondanivaló és az igazság, mint a mai elektronikus divatzenékben... Mi a véleményetek?"

És akkor már egy költői kérdés:

Lehet,hogy rávilágítanak egyes olyan kínos témákra,amiről egy hívőnek nem szabadna tudnia,mert csorbát szenvedne a gyülekezetvezetői tekintély?

2018. máj. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

" Van pár számuk amikben elhangzik egy két szó a Sátánról, de a Bibliából is sokat idéznek. "


Nem vagyok HGY-s,de azért az sem mindegy,hogy van szó benne a Sátánról. Ha a helyén kezelik,akkor persze,nincs vele gond,elvégre ez nem Voldemort,hogy ne lehessen kimondani még a nevét sem. De ha jórészt arról szól,hogy őhozzá tartozunk,vagy bármi ilyesmi,akkor kár a Bibliával példálózni,hogy az is említi,említi,de nem emeli Isten helyébe.

A mi gyülekezetünkben ugyan ez nincs így szabályozva,hogy én,mint egyén mit hallgathatok,mert tudják,hogy ebbe nem szólhatnak bele,viszont én is tudom,hogy szellemileg nem tesz jót (tapasztalom utána a hangulatomon) a zene,amit hallgatok. Mi nem valljuk,hogy vannak zenék,amiket a Sátán,vagy démonok "csináltak",viszont vannak olyanok,amiket felhasználhatnak. Abban egyetértek más gyülekezetekkel,akik megválogatják az Istentiszteletre szánt zenéket pl,hogy hiába szeretünk nagyon egy műfajt,attól az még nem illik mindenhova,én pl az Istentiszteleten elhangzó rock/metál zenére úgy tekintek,mintha egy rokon temetésére dubstep-et vinnék,csak mert én azt szeretem (most le ne írd nekem külön,hogy "de a dubstep-nek nincs mondanivalója,mert egyrészt nem mindenki azért hallgat zenét,hogy feltétlen mondjon neki valamit,másrészt nem akarok megint belemenni a rock vs. techno vitákba,már unom). Szóval ennyi, bizonyos alkalmakra nem valók ezek,amúgy meg nem értem ezt a sok kérdést itt erről,mert ha otthon,amikor nem vagy velük,hallgatod ezeket,mit tudnak csinálni? Kár olyanon problémázni,amire úgysincs ráhatásuk,mert csak nem kukucskálnak az ablakodban,vagy szereltek kamerákat a házadba,hogy figyelhessék,milyen zenéket hallgatsz. Amíg nem tudnak akadályozni,tojd le.

2018. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Azért mondták, mert jót akarnak neked. Ez nem Hit Gyülis vélemény, hasonlót mondanak a reformátusok is. A rock zenének gyökereiben (is) sok köze van az okkultizmushoz, ami persze kissé nekem is fáj, mert én is szerettem a Kiss-t, az Iron Maident, a Scorpionsot és a hasonlókat. De Jézus mégiscsak azt mondta, hogy aki megtartja az ő életét elveszti azt, és aki elveszti az életét Őérette és az evangéliumért, megtalálja azt.


Azt, hogy mi démonikus, és mi nem az, azt nem hiszem, hogy onnan, ahol vagy, meg tudnád határozni. Mindenesetre nem hiszek abban, hogy aki keresztény létére rendszeresen és hosszan ilyen zenéknek teszi ki magát, az tíz-húsz év múlva is keresztény tud maradni, ha ezen a szokásán nem változtat. Nem arról van szó, hogy Isten megharagszik arra, aki ilyen zenéket hallgat, hanem arról, hogy az ember démonikus befolyásnak teszi ki magát, ahányszor csak ilyesmit hallgat. Egy angol mondás szerint, annak, aki az Ördöggel egy tálból eszik, hosszú nyelű kanálra van szüksége. Egy bölcs ember ezt úgy kommentálta, hogy nincs az a hosszú nyelű kanál, ami elég hosszú lenne ahhoz, hogy megvédje azt, aki az Ördöggel egy tányérból eszik.


Egyébként nem arról van szó, hogy amennyiben te a rock/metál zenén szocializálódtál, akkor holnaptól Mozartot kellene hallgatnod - nem mintha az éppen szent zene lenne -, hanem arról, hogy amennyiben az ember tényleg megtért, akkor megtéréshez illő gyümölcsöket fog teremni, azaz a benne levő ó ember egyre kisebb és gyengébb lesz, indulataival, kívánságaival, szokásaival együtt, az új ember pedig egyre nagyobb és erősebb lesz, új, megszentelt indulatokkal, kívánságokkal, szokásokkal. Ha ez a változás évek alatt sem éri el a laboratóriumon kívül is kimutatható mértéket, akkor kétlem, hogy bármiféle valódi megtérés történt volna a háttérben. Aki pedig nem tért meg, annak mindegy, hogy mit hallgat.

2018. máj. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Én egy Hit Gyülis vagyok! Azért tanítják ezt, mert ha ilyet hallgatsz, az kárt tehet a szellemiségedben! Démonikus emberek "éneklik" ezeket. Hallgass inkább emlp-t vagy dicséreteket ;), én pl. dicséreteket szoktam hallgatni. És bocsi, még ezt elmondom. Tudod van a Hit Gyülekezetének az ifjúsági tábora itt debrecenben. És egy anyuka akinek a fia volt a táborban olyan kijelentéseket kapott és olyan érintést az Úrtól, hogy hazament és az összes ilyen tisztátalan, rock zenét letörölte a telefonjáról. Szerintem ez egy nagyon jó bizonyság.

Az Úr gazdag áldását kívánom az életedre!

2018. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Mármint a fiú kapott kijelentést és az anyuka mondta el ezt a pásztornak
2018. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az előttem szólóval, a meg nem tértek mindegy, hogy mit hallgatnak! Ez a tanács a megtért és újjászületésben részesült keresztények számára van, az ő javukra! Hogy az Istentől született és szent új emberük növekedjen bennük, az óember pedig halljon el. /Pajor T: "olvadjon az óember, mint a hóember!" :) / Egy megtéretlen világinak, vagy egy kultúr-kereszténynek mondhatod, hogy halljon el az óembere, az maga a világi ember halálát jelentené, mert nem született újjá, csak 1 része van, egy nagy böszme óember, aki Pokolgépre és hasonlókra táncol. (Nem ismerem a zenekart, a neve beszédes! :) )


Újjászületet keresztényeknek érdemes minden nap Igét olvasni vagy hallgatni, és Istent dicsérő énekeket énekelni vagy hallgatni! :)



A többiekre ez nem vonatkozik.


https://www.youtube.com/watch?v=qLeEwtjSND8


https://www.youtube.com/watch?v=RCrMFx1XUZo

2018. júl. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!