Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szólnak meg ha rövidnadr...

Miért szólnak meg ha rövidnadrágban, pólóban és szandálban megyek templomba?

Figyelt kérdés
Isten nem szeret ha nem öltözök ki?
2018. máj. 3. 19:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Isten akkor is szeret, ha nem öltözöl ki. Viszont az egyház azt meséli, hogy a templom Isten háza, hozzá mész vendégségbe. Ezért aztán illik ennek megfelelően kiöltözni. A hagyomány úgy tartja, hogy fedetlen térddel és vállal nem illik belépni a templomba. Hogy az egyházjogban benne van-e, nem tudom.
2018. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%
Én is így mennék ha mennék. Ez van ezt kell szeretni. Adjon tiszteséges munkát, meg fizetést az akinek nem tetszik.
2018. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
A társasági viselkedésnek vannak szabályai, amiket ha nem tartasz be, illetlenséget követsz el. Ennyi. A Vatikánba sem engednek be meztelen vállal és rövid nadrágban, még férfiakat sem.
2018. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Meg templomba nem illik rövidgatyában menni.


A Vatikánból ki is tesznek, ha úgy próbálsz bemenni :)

2018. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
Pedig Jézus is saruban járt!
2018. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Ha esküvőre mész, oda is kiöltözöl. Legalább is remélem, bár ha felmerült benned e kérdés, akkor lehet nem.


Szerintem egy hosszúnadrág és egy ing még bőven megfizethető kategória. Pólóért egyébként nem szólnak, de rövidnadrágba nem lehet menni. Igaz van ahol utóbbiért se szólnak.

2018. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha fiú vagy, nem illik templomba rövidnadrágot felvenni, ha meg lány vagy, akkor legyen legalább térdig érő az a nadrág. Manapság nem szokás annyira kiöltözni (én is farmerban járok), csak erkölcsösen öltözzél fel.
2018. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

"Jézus saruban járt."


Ott az volt a megfelelő elfogadható viselet.

De ott sem lehetett meztelenkedni.

a kérdésed arra mutat, hogy nem igazán vagy szellemi ember.A testi gondolkodás ellene van a szellemnek, ami Istentől jön.

Miért?

Szerinted mennyire adod meg a tiszteletet Istennek, és a felebarátaidnak, ha a nemiségre akarod felhívni a figyelmét másoknak.

Persze a kiöltözés alatt nem azt értem, hogy akkor frakkban kell menni, de rendezett és szerény megjelenéssel tudsz helyes és tiszta imádatot bemutatni Istennek

2018. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

" De ott sem lehetett meztelenkedni. "


Mert a póló meg a rövidnadrág meztelenkedés? Már lassan ott tartunk,hogy ha nincs burka a fejeden,akkor utcalány vagy...Én is rövidebb cuccokban járok a gyülekezetbe,vannak azok között is csinosak,aki meg elvárja,hogy végharjában lévő kismamaként+ majdnem 20 kilóval,emeleten lévő ablakokkal teli gyülekezetbe 40 fok melegben hosszú bársonynadrágban járjak,azt inkább jó nagy ívben elkerülöm.

2018. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem erre gondoltam


A Nadrág, férfi viselet, egy asszonynak, ruhában kell járni. /nyilván, ha olyan munkát végez, akkor nem tilos a nadrág./

De egy keresztény asszony Isten házába, tiszteletből, nem jelenik meg férfi ruhában.

2018. máj. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!