Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy hagyjanak békén a vallási dolgaikkal? 16/f

Figyelt kérdés

Nem értik meg, hogy én nem akarok és nem is fogok templomba járni, meg hogy ilyen meg olyan böjt van és nem lehet húst enni...

Mindig győzködnek, hogy imádkozzak velkük, aztán persze én mindig nemet mondok, akkor kezdik hogy szobafogság, meg nem mehetek sehová.

Anyám azt mondta, hogy házasság előtt nem feküdhetek le a barátnőmmel (szerintem ha megtudnák, hogy már lefeküdtünk párszor ki is nyírnának).


Egy évvel ezelőttig kb azt sem tudták mikor hol vagyok, kikkel és hol bulizom. Aztán egy éve elkezdték ezt a vallásos sz*rságaikat, meg elvárják, hogy mindenről számoljak be nekik.

Ha eddig csesztek rá a nevelésemre, akkor miért most kezdem őket érdekelni? És miért pont ezzel a vallásos dolgokkal cseszegetnek engem?



2018. máj. 5. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Szóval az a problémád, hogy eddig nem figyeltek eléggé a nevelésedre, most pedig már figyelnek, csak számodra későn?


Egyébként azzal nincs gond, hogy azt mondják ne feküdj még le mással. 18 éves sem vagy, igazából mit akarsz akkor? Előbb nem ártana, ha felnőnél...


Innen úgy tűnik, mintha egy hisztis kisgyerek nyafogását kéne olvasni.

2018. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem az a gondom, hogy figyelnek rám vagy épp nem figyelnek rám.

Az zavar, hogy az ilyen vallásos dolgokkal zaklatnak engem. Miért kéne nekem temploba járnom meg imádkoznom?

Minek menjek oda minden vasárnap, ha engem az nem érdekel? Nem hiszek semmiben, és nem érdekelnek az ilyen vallásos dolgok, de ezt ők nem akarják felfogni...

2018. máj. 5. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia! :)


Igazából a szüleid, csak jót akarnak neked, csak nem veszik észre, hogy ezzel csak mégjobban eltávolítanak az egésztől. Velem is ez volt, 14 évesen abbahagytam a ministrálást, egyre kevésbé érdekelt a téma, templomba is csak azért jártam, hogy nekik megfeleljek, bérmálkozó is azért voltam, hogy ne szóljanak be, egyre inkább eltávolodtam a vallasos neveléstől, amit kaptam, meg igazából a suliban is ez abszolút nem volt menő, az osztálytársaim a vallást hülyeségnek tartották, én meg birka módra mentem utánuk. De persze a mélyen hívő szüleim szerették volna, ha visszatalálok Istenhez, folyton vallásos könyveket vettek nekem, meg ilyesmi, de hát én meg nem foglalkoztam velük, a könyvek ott porosodtak s polcon. Aztán tavaj tavasszal valami megváltozott bennem, de igazából magam sem tudom, miért, újra érdeklődni kezdtem, egyre több vallásos dolgot olvastam el az interneten, májusban elmentem anyával egy dicsőítésre, ami nagyon jó élmény volt, aztán nyáron elmentem egy keresztény táborba, ami nagyon sok mindent megváltoztatott bennem, ott tértem meg. Szóval én is azt éltem át, mint te (mondjuk szerencsére az én szüleim felvilágosultabbak, eszükbe nem jutott volna szobafogsággal büntetni), és mégis itt vagyok 19 évesen hívőként, naponta olvasom a Bibliát, stb...


Szóval ismerem a helyzetedet, én mai fejjel a lázadozás helyett biztosan leülnék a szüleimmel beszélgetni szépen, és elmondanám nekik, hogy most engem nem ez érdekel, és tartsák tiszteletben a szabad akaratomat, mert Isten sem kényszeríti magát senkire.

Engem egyébként a szüleim túlbuzgósága vitt méginkább lefelé a lejtőn, mert persze egy tini mindig az ellenkezőjét csinálja, mint amit mondanak neki. Szóval tuti megmondanám nekik szépen, hogy jelenleg nem hiszek, és a hitet nem lehet erőltetni, Isten szabad akaratot adott, ő nem kötelez senkit arra, hogy kövessék őt.

2018. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg nekik, hogy te nem hiszel Istenben, és emlékeztesd őket rá, hogy ők sem hittek mindig.

+ Ha azt akarják, hogy higgyél, akkor imádkozzanak, hogy ez megtörténjen, de addig hagyjanak békén.

2018. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid valamit nagyon de nagyon elszúrtak. Neked az alapvető problémád nem az, hogy vallásosak, még csak nem is az, hogy rád akarják erőszakolni a nézeteiket, sokkal inkább az, hogy egyik napról a másikra akarják megváltoztatni a számodra megszokott életet. Igen, ezt is rosszul csinálják, méghozzá a legrosszabbul azok közül, ahogy csinálhatnák.

Egy gyereket nem lehet semmire nevelni azzal, hogy kényszerítjük. Sajnálom, hogy ilyen korlátolt, sekélyes, szűk látókörű szüleid vannak, akiknek a hite a pokoltól való félelemre épül, és a leghalványabb sejtelmük sincs róla, milyen a valódi hit.

2018. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5 lehetséges, hogy igazad van.

Eddig sem követtem a vallásos dolgaikat, ezután sem fogom.

Talán tényleg az zavar, hogy most mindent tudni akarnak rólam.

Egy éve annyi volt egy "családi beszélgetés", hogy anyám hazajött délutáni műszakból éjjel 11-kor, kint ült a konyhában és evett.

Én elkezdtem öltözni, erre kérdezte, hogy hová mész. Annyit feleltem hogy bulizni, aztán mentem is. Most pedig azt akarják, hogy mindenről beszámoljak nekik, meg azt akarnák, hogy legkésőbb este 10-re legyek otthon, míg régebben reggel 4-5 körül szoktam hazajárni, és egy szót sem szóltak érte.

2018. máj. 5. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

"Most pedig azt akarják, hogy mindenről beszámoljak nekik, meg azt akarnák, hogy legkésőbb este 10-re legyek otthon, míg régebben reggel 4-5 körül szoktam hazajárni, és egy szót sem szóltak érte."


Ezek szerint szüleid észhez tértek, örülj neki.

2018. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl kevés és túl egyoldalú. Valószínűtlen, hogy mindössze csak a hirtelen jött vallásosságról lenne szó. Az emberi természet egyszerűen más.

Annyi bizonyos, hogy feszültségeket csak őszinte beszéddel lehet csökkenteni. Az is nyilvánvaló, hogy szülő gyermek viszony nem lehet egyenrangú, az egyik tapasztalt (mindegy jó vagy rosszul), a másik nem. Az egyik eltartó a másik eltartott. Az tehát nem úgy van, hogy "mindenki azt tesz, amit akar".

Kétségtelen viszont, hogy a tapasztalat hiánya a feszültség csökkentését sem képes megoldani (ezért szokás szerint engedetlen, és/vagy vagdalkozó). Egyrészt igyekezz megtudni többet a változás okáról, mégpedig jól érzékelhetően kedvesen, megértőn. Másrészt elmagyarázhatod (semmiképpen sem fellengzős nagyképűséggel), hogy ha neked jót akarnak, az nem az imádságtól fog bekövetkezni, ha te az ő szemükben rossz vagy, az nem fog megváltozni a templomba járástól. De attól igen, ha kiderül mit nem értékelnek és mit igen (a valláson kívül).

2018. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hmn, hmn. Nem egyszerű! De az idő megold mindent...


Előtte is ilyen vallásosak voltak? Hogy jött ez most így nekik hirtelen?


Egyeske nagyon téved, ennek köze nincs a hisztisséghez, és még a kamaszkori dachoz sem annyira nagyon.

2018. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!