Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztèny vagyok de hiszek a...

Keresztèny vagyok de hiszek a reinkarnàciòban is! (? )

Figyelt kérdés

Ez bűn lenne? A kèt hit nem fèr meg egymàs mellett?

16



2018. máj. 10. 12:23
1 2 3
 1/21 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Szerintem azt most így el kéne döntened, hogy a lelked újjászületik, vagy pokolra/mennyországba kerül.
2018. máj. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy kultúrkeresztény vagy, aki a reinkarnációban hisz. A hívő keresztény kvázi nem tud hinni a reinkarnációban
2018. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos nem fér el egymás mellett.


A keresztyénségnek az a lényege, hogy Isten ítéletet fog mondani, de Krisztus (aki az egyedüli bűntelen ember volt) elszenvedte helyetted a büntetést, hogy te üdvözülhess.


A reinkarnáció szerint viszont nincs üdvösség és kárhozat, hanem mondjuk aranyhal leszel következő életedben.

2018. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem megfér, nem tragédia. Egy kérdés: ha nincs tudatfolytonosság, miben merül ki a reinkarnáció?

Mi a lényege?

tehát nem emlékszem az előző inkarnációmra

(az nem számít hogy Jucika, a híres jós, elmondta, hogy én voltam Lord Horatio Nelson admirális, bár szeretem a hajókat, a tengert, és hajózni muszáj)

2018. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Bűnnek semmiképpen nem az, legfeljebb zavaros gondolkodás.
2018. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fér össze.

Ha a Biblából megismert Isten a halálunk után azzal szórakozna, hogy újra le kell születnünk egy másik testbe, de fogalmunk sem lenne erről, és úgy várja el tőlünk, hogy kijavítsuk az előző életünkben elkövetett hibákat, az enyhén szólva is szemétség lenne tőle.

2018. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

"Keresztény vagyok"


A keresztény azt jelenti, hogy Jézus követője, vagy utánzója. Valamint Krisztus tanítása és példamutatása szerint él.

Jézus sem és az Atyja sem mondta, vagy tanította, hogy az ember reinkarnálódik.

(János 17:17) . . .a te szavad igazság.

(János 4:24) 24 Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”


Mit jelent ez Jézus szavai alapján?

A Bibliát Isten a szellemével íratta le, és a teljes igazságot tartalmazza.


Ezért ha elfogadható imádatot szeretnénk bemutatni Istennek, akkor nem térünk el sem az írottaktól, sem az igazságtól.

Nem lehet két asztalról táplálkozni.

A Reinkarnálódás, Sátán tanítása, ezért nem fér össze a kettő.

2018. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%

A keresztény szó: Krisztus követőt jelent!


Jézus Krisztus pedig egyértelműen és szó szerint beszélt a reinkarnációról, Keresztelő Jánossal kapcsolatban!


A mai világban keresztény bánt keresztényt, és annyiféle vallási felekezet van, az pont azt tükrözi, hogy akik tagadják Isten irgalmasságát, megbocsátó szeretetét, az újraszületés (reinkarnáció) lehetőségével kapcsolatban, és helyette az örökkön örökké tartó kárhozattal fenyegetnek, azok nem ismerik sem Jézust sem az Atyát! :(


Sajnos odáig torzították a vallásokat, hogy a keresztények többsége Jézus Krisztust eretneknek tartja.

Igen, mivel a vallásosság ördöge a legördögibb ördögök egyike.


"Amikor valaki bizonyos szertartást, vallási előírást, az Általam elmondott és bemutatott (János 13:34) szeretet elé helyez, akkor a vallásosság ördögének hatalma alatt áll. Minden olyan magatartás, amely egy szertartást, vallási előírást, rá akar kényszeríteni valakire, a vallásosság ördögének tudható be. Az ilyen magatartás Tőlem, Jézustól, teljesen idegen."

Jézus; A HANG - könyv 3906

2018. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerű, nem vagy keresztény.


Ha keresztény lennél, nem hinnél benne. Mivel a keresztény világképben Isten nem olyan gonosz, hogy mókuskerék-szerűen folyamatosan visszaküldjön szenvedni a földi életbe, hanem lehetőséget ad halálod után az örök üdvösségre és boldogságra.


Szerintem döntsd el, hogy keresztény, Krsztust követő akarsz-e lenni, vagy távolkeleti vallásokban hívő. Bár utóbbi sem vagy jelenleg, mert csak egyetlen egy elemét emelted ki, ami neked tetszett.

2018. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció nyomorúságos börtön, amely tanítás összeegyeztethetetlen a kereszténységgel.

[link]

Még akkor is, ha Isten szeret az emberekkel játszani.

2018. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!