Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van az itt olvasgatók között...

Lux morulus kérdése:

Van az itt olvasgatók között olyan, aki muzulmán volt, de elhagyta az Iszlámot?

Figyelt kérdés

Olyan válasz is érdekel,akinek az ismerőse hagyta el az Iszlámot.


Milyen körülmények között történt, mi váltotta ki nála, az Iszlámtól való eltávolodást?


Nem vagyok Ábrahámita vallású, Muszlim meg biztos nem leszek soha.


Csak érdekel. Jó volna, érdemi válaszokat kapni. Köszönöm!



2018. máj. 10. 15:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%

Ezzel egy olyan gond van, hogy ezért a Korán szerint halálbüntetés jár.

Értelemszerűen ezzel senki sem fog dicsekedni... még akkor sem, ha a környezete nem akarja megölni. Mindig akadhat erre önjelölt ember is, ha nyilvános lesz.

2018. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Ismerem az Iszlámot.


Azért itt Magyarországon, egy anonim oldalon nem hiszem, hogy félni kéne.


Én spec. tudok itt olyan nick nevet aki aposztata, csak nem nagyon tudom, hogy mennyire volt benne.



Érdekelne, ha csak ismerős is az illető. Az okokra lennék kíváncsi.


Józan ész, lelkiismeret, megvilágosulás, családi ráhatás, egy más vallás karizmatikus követöje ? ...stb.

2018. máj. 11. 05:10
 3/41 anonim ***** válasza:
32%

2-es, a Korán szerint nem jár halálbüntetés annak aki elhagyja az iszlámot. Ez egy hazugság amit az iszlámról terjesztenek.


Kérdező, nem tartom valószínűnek hogy tömegesen kapnál válaszokat. Nem azért mert félnénk válaszolni hanem mert a muszlimok többsége meggyőződésből vallásos. Aki valóban ismeri az iszlám vallást nem hagyja ott mert tudja hogy az egyetlen igaz vallás. Statisztikák szerint az iszlám vallásra térnek át a legtöbben és nagyon kevés azok száma akik az iszlámról térnek át más vallásra.

2018. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
36%

"egy anonim oldalon nem hiszem, hogy félni kéne"

Nézd meg, milyen szépen lepontozták az igazságot.

Anonim, vagy sem - tuti akad olyan hithű ember, aki kötelességének érzi, hogy rituális gyilkosságot kövessen el ilyenkor. Aztán esetleg felderíti a lehetőségeket is.

2018. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%

"Ez egy hazugság amit"

Tudod, nem olyan nagyon régen volt egy nemzetközi botrány.

Egy hithű muszlim nő újraházasodott, kereszténnyel.

Nem tért át a vallására, de ez mindegy: a muszlimok szerint a nő KÖTELEZŐEN követi a férje vallását.

Bíróság elé került, és szabályos perben halálos ítéletet kapott.

Kizárólag azért nem végezték ki, mert nemzetközi botrány lett belőle, de még évekig börtönben volt, "lebegett", mert nem vonták vissza az ítéletet, és úgy tudom, azóta se hagyhatta el az országot.

2018. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
34%
Mégha ez igaz is (amit én kétlek), te kevered egyes országok törvényeit az iszlám vallással. Csak hogy értsd, ha például egy keresztény többségű országban a törvény engedi a melegházasságot az nem jelenti azt hogy ez a keresztény vallás szerint is megengedett. Egyébként meg nincs olyan az iszlámban hogy a nő kötelezően követi a férje vallását. Ha nem értesz hozzá nem kellene hülyeségeket beszélni. A nő lehet más vallású ha egyistenhivő, például zsidó vagy keresztény.
2018. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy a "műveltebb" országok, nem bevándorló muszlimjai valóban egy békésebb Iszlámot követnek.


Bármelyik vallás,eszmerendeszer annyira dekadens, vagy veszélyesen destruktív, amennyire követői értelmi szintje.


Alacsony inteligencia szintel rendelkező hívők veszélyesek.


Az Iszlám kb. 1,2 milliárd követője küzül legalább 1 milliárd 75-85 IQ val rendelkezik.Az EQ pedig még kevesebb.


Ezért alkalmatlanok bármilyen más társadalomban való életre.


Én a maradék 200 millió Muszlimot teszem felelőssé, hogy nem lépnek föl határozottan az Iszlám pusztító értelmezése ellen.


De most arra lennék kíváncsi, hogy van e aposztata itt, és miért döntött így.

2018. máj. 11. 14:36
 8/41 anonim ***** válasza:

Az iszlámnak 1,8 milliárd követője van, nem 1,2.

Nem kis előítéletre vall részedről hogy te ebből csak 200 milliót tekintesz értelmesnek. Mert ha így lenne nem néhány ezer tagja lenne az ISIS-nek hanem százmilliók.


Ha a az Iszlám pusztító értelmezése miatt az általad értelmesnek tekintett 200 milliót teszed felelőssé hibát követsz el mert valójában a Nyugat támogatja az olyan terrorszervezeteket mint az ISIS, és muszlim államok próbálják felszámolni ami nagyrészt sikerült. Viszont ez már teljesen más téma. Ahogy fentebb írtam szerintem nem fogsz olyat találni aki az iszlám tanítása miatt hagyta ott a vallást. Nem véletlenül a leggyorsabban terjedő vallás. Legfeljebb olyat aki pasi miatt lett muszlim aztán nem jött neki össze a dolog, de valljuk be az ilyen sosem volt muszlim.

2018. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Igen, egy kicsit alálőttem a számmal, de már elküldtem. Ez az adat valamikor 2004 körüli lehet. Ez ugrott be valamiért. De igazad van valahol a körül lehet.


Akkor módosítok 1,6 milliárd retardált, és 200 millió értelmes, Muszlimra.

Persze az 1,6 milliárd jó része nem gazember, ám ennek a számnak a túlnyomó többsége potenciális veszélyforrás.


Én immunis vagyok ezekre a dolgokra, hogy előitéletes, kirekesztő, rasszista...stb. Ezek kognitív, és emócionális mérgek, amivel a társadalom önvédelmi reflexeit leszedálják.


Persze ettől még másnak kirekesztőnek tűnhetek, de ez nem érdekel.


Az Iszlámot ismerem, - bár ezt te nem fogod elfogadni - és sarkalatos véleményem van róla.


Ám most nem az a kérdés, hogy én vagy te hogyan látjuk az Iszlámot, hanem az, hogy olyan írjon, aki elhagyta az iszlámot mint vallást, és szeretném tudni azt is, hogy miként és miért következett ez be.

2018. máj. 11. 17:33
 10/41 A kérdező kommentje:

Mindenki kapott zöld pacsit, mert ugyan érdemi válasz nem érkezett a kérdésre de legalább nem trollkodott senki.


Várom a további válaszokat. Köszönöm.

2018. máj. 11. 17:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!