Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! Mit gondoltok...

Hit Gyülisek! Mit gondoltok az ortodox egyházról?

Figyelt kérdés
Sokan közületek tamadhatok a katolikus egyházat, fokent a képek miatt, a dogmak miatt. Az ortodox egyházról mit gondoltok? Hiszen ott jobban tisztelik a képeket es a tanitasa is hasonló mint a katolikus egyházé

2018. máj. 13. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jóformán nem is ismerik. Nekik azt tanítják, hogy a katolikus vallas rossz, sátáni, az ortodoxiával nem igen foglalkoznak, tekintve, hogy kis hazánkban az ő létszámuk nem túl nagy, hanem mivel itthon a katolicizmus követői vannak legtöbben, ezért a katolikus egyházat támadják, azt tartják ellenségnek. Gyanítom pl. Oroszországban a hasonló kis gyülekezetek meg az ortodox egyházat és az orosz pátriárkát támadják azokkal az érvekkel, ahogy nálunk a katolikusokat és a pápát. Bocsi, tudom nem az én válaszomat vártad, de úgy éreztem, le kell írnom a véleményem. :)
2018. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pietrosol ***** válasza:
63%

Szia!


Szerintem azért nem téma náluk, mert a cégvezetőt a katolikusoktól ebrudalták ki anno. Ha az ortodoxok pattintották volna le, akkor Ők lennének a mumusok.

2018. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kzs ***** válasza:
23%

@ 2-es (Pietrosol)


Ezt írja: "Szerintem"

> Igen, SZERINTED. Na innentől kezdve nincs is miről beszélni (bár úgy baromság amit írt, mint annak a rendje)

2018. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kzs ***** válasza:
14%

@ 1-es


Na egy kicsit pontosítanék.

Nem támadjuk a katolicizmust, de mereven elhatárolódunk tőle. De korántsem azért, mert "itthon a katolicizmus követői vannak legtöbben", hanem mert a katolikus vallás túlnyomórészt nem a SzentÍrásra, hanem pogány elemekre és okkultizmusra épül.


Nem mondom, hogy egyáltalán nem lenne olyan, amit ők - mármint a katolicizmus - helyesen tanítana (hiszen pl. helyesen vallja a SzentHáromság tanát, elítéli az abortuszt és kiáll az emberi élet és a család méltósága mellett), de mint mondtam, a tanításaik nagyon gyakran és lényegi elemekben tér el a SzentÍrástól.


Igazából nem foglalkozunk velük különösebben, ugyanúgy az ortodox egyházzal sem.

2018. máj. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 fxmaster ***** válasza:
28%
Ja persze kzs nem tamadjatok majdnem minden egyes gyulekezetekbe tamadjatok meg csusagoltok a katolikusokal meg kedves kerdezo neked szolva a ortodox egyhazat is ismerem ezt a dumat persze ot roszat koromel fogal tamadjatok voltam en par oszejovetelen hat nem semmi.Kerdezo hodd el olyanak az ortodoxakal mint a katolikusokal le hordjak oket mindenek.ENNYI!!
2018. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

A Hit gyülekezet Biblian alapuló gyülekezet,ebből adódóan nem csinálunk olyat ,ami Biblia ellenes.Magyarul nem szidunk ,nem csufolunk senkit.


Legfeljebb teny megalaitast közlünk az emberek érdekében,hogy miért kerüljék el például a katolikus egyházat. Persze ezzel a katolikusok szemeit is megpróbáljuk felnyitni.

2018. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6

Az ortodoxiáról szól a kérdés, nem a katolikusokról.


Sajnos egyetlen válasz sem érkezett lényegében, pedig engem is érdekelne. Logikusan gondolnám, hogy egy hitgyülis szemével nézve az ortodoxok katolikusabbak a katolikusoknál is sok dolog tekintetében.

2018. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 fxmaster ***** válasza:
kedves 6 szamu valaszolo a hit gyulekezete biblia alapon allakulo egyhaz nem hinnem hamisan szolo nyelvek tanitasa ,szent szellem betoltekezo okkultista szertartas siker envangelium tanitasa(a tized befitezetese kotelezo mert akor az ur megald mintha Jezus krisztus valami jo befektetes lenne. Meg hogy pasztorok gyogyitanak ja igen vannak olyan esettek hatfalyas meg kezfalyas amek igyis ugyis megszunenek meg lab viszanovest ameket mutattak hogy milyen jo meg hamisisak.En soha nem lattam Nemeth Sandort vakokat,suketeket vagy tolokocsiba helyzetu embereket meggyogyulni de a sok suletlen dumajat. Olvastam is mikor egy szekta novekszik ottan is lesz kozotuk akik nem ertenek egyet egymasal es szetszakadnak pelda budapesti autonom gyulekezet.Nem csoda mar tobb mint 300 kereszteny vallas van mar a vilagon es nincs megertes kozotuk a punkosdista is tobb agra szakadtak.
2018. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kzs ***** válasza:
12%

@ fxmaster


Hmmm...mit ne mondjak...érdekes hozzászólás.

Alig tudtam kisilabizálni, hogy mégis mi akar lenni amit írsz. Összefüggéstelen, tele helyesírási és stílusbeli hibákkal.

Na de mindegy.


Nézzük tartalmilag.


Először is: a kérdés - ha jól értelmezem - hit gyülisek felé szólt.


Másodszor pedig: a "hamisan szolo nyelvek tanitasa" kifejezetten bibliai: többek között (példának említem) az 1.Kor14 foglalkozik vele.


Nem beszélve arról, hogy a "szent szellem betoltekezo okkultista szertartasnak" abszolút semmi köze az okkultizmushoz: leghamarabb az Apcsel 2. részében van írva róla.


Ezt írod: "a tized befitezetese kotelezo mert..."

> beFITEZÉSE??

Ez mi?? Ha esetleg "befizetése" akarna lenni, közlöm, hogy NEM kötelező!


Ezt írod: "esettek hatfalyas meg kezfalyas amek"

> Szuper a helyesírásod! Meglehetősen egyedi! Javaslom, vedd elő az általános iskolai tanulmányaidat: 3. osztályban tanítanak ilyeneket.


"ameket" --> JÓ!! :D

"hamisisak" --> ezt is nagyon jól írtad! :D

Egyébként - ha a kérdés ellenére, mivel nem tartozik a fevetett témához - most hogy szóba hoztad a gyógyulás témáját, közölném veled, hogy a Bibliában Isten mint gyógyító van jelen (és mint ilyen, gyógyulások is vannak benne), az viszont nincs benne, hogy ezek a természetfeletti gyógyulások már megszűntek volna.


Egyébként mondd: mégis honnan adatott neked az a képesség, hogy belelátsz más emberek életébe hogy kijelentsd: hamisak a gyógyulásról adott történéseik?

Gondolod hogy NEKED - ismétlem: NEKED - fognak beszámolni??

Miért ne vehetne bárki is Isteni gyógyulást?

Az, hogy te nem láttál ilyet, az a te dolgod.


Ezt írod: "de a sok suletlen dumajat."

> Innen kimaradt egy ige: pl. "hallottam", vagy "olvastam".

Na de mindegy. Én sohasem hallottam egyetlenegy sületlen dumáját sem. Az adott témát - Bibliai Igékkel bemutatva vizsgálja meg, a magyarázatai pedig rengeteg ember számára tűnnek hitelesnek. De ha neked nem az, jogodban áll írnod az adott e-mailen a szerkesztőségbe (de előbb még tanulj meg írni, mert kisilabizálni a zagyva stílusodat, bizony nem könnyű. Nem beszélve a helyesírásodról).

2018. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kzs ***** válasza:
29%

@ Kérdező


Amit a #6 hozzászóló írt, az teljesen így van.

Én értem, hogy az ortodoxiáról kérdeztél, de úgy látom, te magad válaszoltad meg a kérdést: "Logikusan gondolnám, hogy egy hitgyülis szemével nézve az ortodoxok katolikusabbak a katolikusoknál is sok dolog tekintetében."


Ettől eltekintve írtam már neked, hogy nem foglalkozunk különösebben se a katolikussal, se az ortodox egyházzal.

Hirdessék azt amit, és úgy amit. Ehhez joguk van. Mi viszont nem közösködünk velük, mégpedig azért, mert a tanításaik túlnyomó többsége a Bibliával összeegyeztethetetlen. Fogalmazhatnék úgy is, hogy amit hirdetnek, azok - majdnem teljesen - nem bibliai, hanem pogány alapokon állnak.

2018. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!