Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszekegy alapján nem nagyon...

Hiszekegy alapján nem nagyon futurisztikus a vallásunk, katolikusok?

Figyelt kérdés

"Hiszek Szentlélekben.

Hiszem a katolikus Anyaszentegyházat;

a szentek közösségét, a bűnök bocsánatát;

a test feltámadását és az örök életet"

Feltámad a testem, amikor tudomány szerint, ha meghalok akkor megbüdösödöm és elrágnak a kukacok. Meg nem tudom elképzelni a régi sok halottat, akinek talán még megvannak a csontjai, újra testet ölt? Pl. Kádár elvtárs koponyáját ellopták, azzal mi lesz? És akiket elégetnek?


2018. máj. 14. 23:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Különben jó érzést ad, olyan leszek mint az X-man-ből a Farkas. Ha már itt a Földön kitolnak az emberrel, akkor a másvilágon legyen már szuperhős!
2018. máj. 14. 23:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében új (megdicsőült) testet alkot Isten. Tehát nem zöld színű zombi szerű lényeket kell vízionálnod.
2018. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ehhez nem értek, de én ezt mindig úgy értettem, hogy Jézusra, vonatkozik. Ugye ahhoz kellett a Szentlélek, hogy megfoganjon, rá épül az egyház, miatta bocsáttatnak meg a bűneink, akkortól, hogy az ő teste feltámadt, és ezáltal kapunk örök életet... Ebben hiszünk, ezért ez a hiszek egy kezdetű szöveg a katolikusoknál. Bár erre nem kérdeztem rá soha, mert olyan egyértelműnek látszott a dolog.
2018. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez nem csak katolikus tanítás, Szent Pál ezt írja:

„Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel. Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, és nincs értelme a ti hiteteknek sem” (1Kor 15,13-14)

Aki keresztény, az hisz a feltámadásban. Persze, nem zombikat kell elképzelni. Isten a Feltámadt Krisztushoz hasonló, megdicsőült testet ad majd nekünk.

2018. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

I. Kor. 15:35-38

De megkérdezhetné valaki: hogyan támadnak fel a halottak? Milyen testben jelennek meg? Esztelen! Amit vetsz, nem kel életre, míg előbb el nem rothad, és amit elvetsz, azzal nem a leendő testet veted el, hanem csak a magot, talán búzáét vagy valami másét. De Isten olyan testet ad annak, amilyet elhatározott, mégpedig minden egyes magnak a neki megfelelő testet.

2018. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mansour ***** válasza:

"Bár erre nem kérdeztem rá soha, mert olyan egyértelműnek látszott a dolog."

Ez eddig egyértelmű is, viszont nem ilyen egyszerű a dolog. A katolikus tanítás szerint a lélek és a test elválaszthatatlan egységet képez, a lélek nem létezhet test nélkül. Az önállóan is létezni képes, halhatatlan lélek képzete a görög filozófiából származik, nem a zsidó-keresztény vallási hagyományból. Így feltételezni kell valamilyen köztes állapotot a halál és a feltámadás között, amit Isten valahogyan áthidal. A katolikus lexikon így ír erről:

"A halál és a föltámadás közötti közbeeső állapot hordozója is inkább a halhatatlan „én”, nem maga a lélek."

A feltámadt test pedig nyilván nem lehet azonos a jelenlegi romlandó testtel:

"Amit vetsz, nem kel életre, míg előbb el nem rothad, és amit elvetsz, azzal nem a leendő testet veted el, hanem csak a magot" (1Kor 15:36)


"a feltámadt test azonosságát kizárólag a lélek jelenléte és formáló ereje adja meg. A holttestnek megvan a vonatkozása az eredeti testhez, de nem azonos vele. A mai tud. is vallja, hogy testünk anyaga általában 7 évenként kicserélődik, de az azonosság az éltető lélek alapján megmarad." (Katolikus lexikon)


Ha viszont azt is figyelembe vesszük, hogy nincs önállóan létező lélek, akkor ez azt jelenti, hogy az ami az emberben halhatatlan (bárhogy nevezzük is), szükségszerűen anyagi testet igényel a létezéshez, de akkor hogy képzeljük el a mennyei romolhatatlan testet anyagiként?

2018. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!