Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol olvashatnék online (minél)...

Hol olvashatnék online (minél) régebbi magyar bibliafordításokat?

Figyelt kérdés
Minden választ előre is köszönök! :)

2018. máj. 14. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Már korábban én is kerestem, de szinte lehetetlen.


Csak úgy tudtam megoldani, hogy pdf-ben letöltöttem a régi Káldit és az eredeti Károlyit is. De neten egyik se olvasható.

2018. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Károli Gáspár revideált fordítása

[link]

2018. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Honnan töltötted az eredeti nem revideált Károlit egyes?


Jobb megoldás megtanulni ógörögül, és az ógörög verziót tanulmányozni. Az még mindig nagyon közel van az eredetihez. Csak rá kell szánni az időt, attól függ mennyire érdekel a dolog. Görög katolikusoknál lehet ógörögül tanulni.

2018. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Régen teljesen ingyenes volt, ma már vagy adományt kell adni, vagy rendszeresen fórumozni kell a használatához. De itt van a legtöbb bibliafordítás egy helyen.

2018. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Káldi-Neovulgáta, Szent István, Károli revidiált, Békés-Dalos, Simon Tamás László fordításai

2018. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt is van 5-6.

2018. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3

Persze, mert csak úgy meg lehet tanulni ógörgül, héberül és arám nyelven hirtelen, hogy olvashassuk eredetiben.


Egyébként már nem tudom honnan töltöttem le, emlékztem egy helyre, de lehet rosszul, mert ott nem találom. De ha kell valakinek, írjon PM-be és megpróbáljuk megoldani.

2018. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem kutatómunkához kell, nincs értelme régi fordításokat olvasni. Te miért olvasnád?
2018. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!