Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Mi alapján...

Kedves hívők! Mi alapján döntöttetek a hitetek mellett?

Figyelt kérdés

Csak szimplán beleszülettetek a hitetekbe, vagy megvizsgáltátok a többi vallást is, mielőtt választottatok?

Ez utóbbi esetben miért éppen a jelenlegi vallásotok mellett döntöttetek, miért nem bármelyik másik mellett?


2018. máj. 16. 20:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%

Volt már a kérdés.

Nézd vissza.

2018. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Beleszülettem, viszont ez nem gátolt meg, hogy megvizsgáljam a többit is. Nem csak más keresztény felekezeteket (néhányat alkalmam volt közelről is megismerni), de más vallásokat is.
2018. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
51%

A Biblia, mint Isten szava alapján hoztam döntést.

Azonban az nem tartott vissza hogy megvizsgáljak más tanításokat, és összehasonlítsam a Isten szavával.

Ez csak ahhoz járult hozzá, hogy még jobban megerősítsen, hogy jól döntöttem


Nem születtem bele, más, emberi hagyományok alapján kereszteltek bele egy vallásba, csecsemő koromban.

Fiatal szülőként, találkoztam a Tanúkkal, és akkor még, vitatkoztam velük.


Azonban, megvizsgálva Isten valamikori választott népének történetét, és az írásokat, rádöbbentem, hogy rosszul gondolkodtam.

Ennél fogva, Jehovához, és a népéhez csatlakoztam, hogy helyes imádatot mutassak be Istennek Krisztus példájával élve

2018. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
32%

Én is beleszülettem, katolikusnak kereszteltek csecsemő koromban. Később, felnőttem és elhagytam ezt az egyházat! Szerintem nem kell ecsetelnem, hogy miért.


Rengeteg vallásos csoport, kis és nagy egyház nézeteit, teológiáját hasonlítottam össze, de az már az elején tiszta volt előttem, hogy az ún. történelmi egyházak tanításaikkal és az ebből következő cselekedeteikkel, nagyon messze vannak attól, amit Bibliának neveznek!


És tényleg, az amit rendre figyelmen kívül hagynak ma sokan - még ha új egyházat is keresnek maguknak - az az, hogy a tanítások minden vallásos csoportban alapvetően meghatározzák az adott hívő közösség viselkedését. Sokaknak mindegy miben hisznek, ha egyébként a saját személyének szimpatikus egy közösség, akkor azt választják. A legszomorubb ebben, hogy erről Isten véleménye nem is számít!

2018. máj. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
40%
A Biblia mércéjével figyeltem meg a vallásokat, és ez alapján. Azt néztem legfőképp melyiknél van leginkább a szent írás a középpontban, és melyikkel tudok legjobbab szolgálni Istennek és felebarátaimnak.
2018. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
43%

"Később, felnőttem és elhagytam ezt az egyházat! Szerintem nem kell ecsetelnem, hogy miért."


Pedig egyszer ecsetelhetnéd, bár ez itt nem ez a kérdés. Mert én is már felnőtt vagyok, gyerekként "beleszülettem" a Katolikus Egyházban, de most már felnőtt fejjel, tudatosan minél jobban beleásom magam, annál jobban érzem a kötődést, hogy itt a helyem.


A kérdésre is kb. ez a válasz: számomra ez bizonyult igaznak. Igaz, beleszülettem, ide neveltek, de ez nem jelenti azt, hogy készen van minden. A saját hitét is tanulja az ember, meg persze érdekel más is. A világvallásoknak utánaolvastam, már egyetemi tanulmányaim során is sokat foglalkoztunk velük.

2018. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%

"A Biblia mércéjével figyeltem meg a vallásokat"

A kérdés akkor az, hogy miért a Bibliát fogadtad el mércének.

2018. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%
#7 Választ adott számomra az élettel és halállal kapcsolatos kérdéseimre, megismerhettem egy szerető Istent,érzelmi stabilitást, reményt adott és változtatni tudtam a rossz szokásaimon. Ezért számomra nem volt kérdés, h ez fogja az alapot jelenteni.
2018. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
34%

Végül is a kérdéshez tartozik. Miért döntöttem úgy, hogy elhagyom a katolikus egyházat? Mert homlokegyenest ellent mond a krisztusi szellemnek az egyház hivatalos álláspontja a világban való szerepvállalás kapcsán!

De már alaposan ki lett tárgyalva sok kérdésben, többek között az egyik friss kérdés itt látható:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2018. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
28%

"Mert homlokegyenest ellent mond a krisztusi szellemnek az egyház hivatalos álláspontja a világban való szerepvállalás kapcsán!"


És abba nem gondoltál még bele, hogy esetleg a te ismereteid a felületesek mind a Katolikus Egyház teológiájával, mind a Szentírással kapcsolatban?

Ugyanis elég bő a Katolikus Egyház teológiai irodalma, nem tudom, hogy ezeket elolvastad-e mind, hogy ilyen markáns álláspontot képviselsz?

2018. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!