Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti ellenzitek a...

Jehova Tanúi! Ti ellenzitek a tetoválást?

Figyelt kérdés

Van egy kicsi tetoválásom, de nem vagyok vallásos. Azért érdekel a kérdés, mert több ismerősöm is Jehova Tanúja. Mielőtt csináltattam, próbáltak is lebeszélni, mert rossznak tartják. Érdekelne, hogy minden Jehovás így látja?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 18. 15:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
"Ne nyírjátok le halántékotokról a hajat, és ne csúfítsd el a szakállad végét! Ne vagdossátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást." (3Mózes 19:27-28)
2018. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

#1, milyen fordítas ez?? Mert sem a SZIT, sem a Károli, sem más általam ismert fordításban nem szerepel a tetoválás szó. Az ókori zsidók nem is ismertek ezt a szót.


" A ti hajatokat kerekdedre ne nyírjátok, a szakállad végét se csúfítsd el. Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr."

3 Mózes 19:27‭-‬28


Nyilvanvaló hogy itt egy pogány rituális szokásról van szó, gyászukban az emberek meghasogatták a bőrüket, es ezt vettek át a zsidók. Ez erre vonatkozó tiltás, szó sincs itt a tetkóról. Meg különben is, akkor a jt. ferfiak a hajukat sem vágják, mi?? Jan nem.

2018. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

A Károlyi Bibliában így szól, amit a protestánsok ihletett fordításnak tartanak.

"Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek."


Mivel a tetoválás tintával és nem égetéssel készül, így nincs vele gond a Szentírás szerint sem.


A jehovások egyébként elítélik készítését. Akár ki is közösítenek, ha a belépés után készíted. Ha előtte készült, akkor elnézik tudtomma.

2018. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
18%

"Ti ellenzitek?"


Mi azt ellenezzük, amit Isten sem engedélyez.

Ahogy az előttem szóló helyesen írta, ha világi korában tesz valaki ilyet, azt sajnos már nem tudja eltüntetni, ezért, Isten nem fordít hátat annak, aki szeretne változtatni az életén.

Több olyan testvérünk is van, akinek van tetoválása, mert világi korában, tudatlanul, és felelőtlenül készíttette.


Nagyon lényeges, hogy az Önátadása tán, már nem tesz ilyet, mert tudja, hogy Isten nem engedélyezi.

2018. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, hogy a szakállat miért tilos viselniük, ha egyszer azt írja, hogy ne vágj bele a végébe 🤔
2018. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%
Revideált új fordítás (2014) tényleg tetoválást ír.
2018. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
11%

Az ókorban sok keleti nép körében, így az izraeliták között is, a szakáll a férfiasság és a méltóság jelképe volt.

A Törvény, melyet Isten Izraelnek adott, megtiltotta, hogy az izraeliták levágják ’az oldalfürtjeiket’, vagyis a szem és a fül közötti hajrészt, illetve hogy vágják a szakálluk végét

Ez a parancs kétségtelenül azért született, mert a pogányoknál ezek a szokások az imádathoz kötődtek.


A keresztények, már nincsenek a Mózesi törvény alatt,

abban a korban, amikor Jézus a földön élt, a rómaiak között az volt a szokás, hogy nem hordtak szakállt. Ha Jézus nem lett volna szakállas, akkor azzal vádolhatták volna, hogy eunuch vagy római.


A szakáll nélküli arc, ápoltabb benyomást kelt.

Ami nem jelenti azt, hogy egy szakállas ember, nem lehet ápolt.Itt is mint mindenben, igyekszünk egységesek lenni a világon mindenhol.

2018. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
#7, nem veszitek észre, hogy ez mennyire ellentmondas? A szakáll részt nem muszáj betartani, sőt, kötelező nálatok frissen borotváltan megjelenni, de a tetoválás részt meg betartjátok. Egyébként az nem tetkókról szól, de mindegy. De ha tetkókról is szólna, hol itt a logika. Az egyiket be kell tartani, a másikat meg már figyelmen kívül hagyjátok. Ez logikátlan.
2018. máj. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16%

Az égetéses eljárással készült lenyomat mai megfelelője a tetkó. Láttam, hogy egyes törzseknél még mindig az égetéses módszert alkalmazzák.

Egyébként felvigyázón is láttam már tetkót, szóval nem hinném, hogy ez olyan hihetetlen fontos kritérium lenne.

Én mondjuk sosem gondolkoztam tetkón.

2018. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%

Hogy lenne már az égetéses megbélyegzés a tetoválás megfelelője? Az egyik egy vallásos szokás része volt, a másik meg szimplán egy kiegészítő vagy dekoráció (mint pl. egy ékszer vagy egy óra).


Amúgy ti teljesen hülyék vagytok ezzel a szakállas szöveggel (is).. Valamelyik dinoszaurusz korú vezetőtök megragadhatott a 90-es években, amikor még ezt az emberek ezt így látták, nektek meg birka módjára követnetek kell, amit mond.. mert hogy a Bibliából nekem senki nem fogja bebizonyítani, hogy a szakállat Isten nem helyesli, az biztos! Amúgy ebből látszik, hogy mennyire nem a Szentíráson alapulnak a ti szokásaitok sem.. rengeteg olyan dologra kötelezitek magatokat, amiről a Biblia sehol sem ír elvárásként, de ti mégis saját szabályokat állítotok fel magatoknak, amivel ki akartok tűnni a többi ember közül. Pont olyanok vagytok, mint a farizeusok..

2018. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!